bugün

aklı ile iki parmak yeri yer değiştirmiş kişidir..
çıktığın yere tekrar girmeyi denemesini söyler giderim.
(bkz: 8 mart dünya kızlar günü) kutlu olsun o zaman.
iki cinsiyet vardır: dişi ve erkek. kadın bir cinsiyet değildir. adam kelimesi gibi efendiliği ve dürüstlüğü simgeler. hiçbir dişi, kadınlığını doğuştan elde etmediği gibi cinsel birliktelikle de elde etmez.
mantığını ve içsel saygısını küçük bir zara bağlamış kibirli insandır.
Haklı olan kızdır. Kadın cinsel münasebeti olmuş, yaşını almış bayanlar için kullanılan bir tabirdir.
kızlık zarı olana kız kızlık zarı olmayana kadın denir klişesinin ortadan kalktığını anlaması gereken kadın kişisi..
yerli malı haftası kutlanırken 'ben yerli değilim ki dedemler göçmüş zamanında' diyecek kızdır.
iki cinsiyet vardır: kadın ve erkek. Kız bir cinsiyet değildir. Delikanlı kelimesi gibi kadınlığın daha genç zamanlarını simgeler. Hiçbir kadın, kadınlığını cinsel birliktelikle elde etmez. *
tıpta regl olan her dişi kadındır. "kısır mısın salak!" denilesi kızdır.
ahlaklı aklı başında müslüman ve namuslu kızdır.

ne bilcek sizin onu sikip sikmeyeceğinizi! ne bilcek sizin ona kadın diyip süblümünal mesajlar yollamayacağınızı! eyer böyle bir kız görürsem hayatımda anında evlenme teklifi edeceyim.
kadınlığı ve kızlığı ufak bi zardan ibaret gören bir kızın söylemidir efendim.
evet bugün tanıştığım bir kızdır. gerçi ben kadınlar gününü muzipçe kutlamıştım fakat o daha muzip çıktı.
türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmayan kızdır. ya da yaşı on beşin altındadır. zira kanunlarımızca, yaşı on beşi geçen her türk kızı, kadın olarak görülür.
baya bildiğin gerizekalıdır. Yani gerçekten geri- zekalıdır. Böyle ilkokuldayken kadınlar gününüz kutlu olsun haha diye gülen çocuklara sinirlenen kızdır, aradan yıllar geçse de aynı zeka seviyesindedir. Geri zekalıdır.
büyük ihtimal bakireliğini hala sır gibi saklayan kızdır.
sırtını minicik zara dayamıştır. namusuna dil uzatıldı zanneder.
cahilce bir söylem. çünkü bütün dişi bireyler kadınlar gününün kutlanmasından hoşnut olurlar. genç arkadaşlara ve yaşı ilerlemesine rağmen kendi ilerleyemeyen moronlara sesleniyorum; kadınlar gününü kutlayınız hele ki kız arkadaşınızınkini hiç unutmayın. çok mu gerekli belki değil ama yarım elma gönül alma hoşlarına gidecektir.
bekarete* önem veren kızdır.
+sen kadınlar gününü kutlayamassın.
-neden miş.
+çünkü sen kızsın.
-öyle şey olurmu benim 2 tane çocuğum var.
+affedersiniz, buyrun burdan.
şapşal kızdır. isterse 50 yaşına gelmiş ve evlenmemiş, el değmemiş hatun kişi olsun, yine de bu düşüncedeyse sahiden şapşal dişidir.
o günün anlamını değerini ve manasını anlayamamış bebek, çocuk vb.
(bkz: kızlığı olan kız)
* bir gün bir arkadaşımın kadınlar gününü kutladım. sırf yanyanayız diye. zaten böyle bir gün arayıp da kutlanmaz.

-görüşürüz canım. kadınlar günün kutlu olsun bu arada.
+ay zıpçık! ilahi! ben kızım daha ne kadını ne günü!
-hıhı ben de orospuyum zaten.
+duyamadım canım ne dedin?
-ben oraya gidiyorum görüşürüz dedim.
+ha tamam okey. baay.
-evet. hoşçakal. *
yanda taşınan bir makina olsa, çekip alnından vurulası kızdır.