Annemdir. 30 yaşında ehliyet sınavına ben 7-9 yaşlarındayken çalışmıştık. Hala çok güzel sürer.
bence erkeklerden bin kat daha iyi sürenlerdir.
ehliyet almaması gereken kişiler.
gozde gunes gozlugu, arkadan selektor yakarsin gormez,
5 km ilerden sola donecektir, 10 km kala sol seritten gider kapar,
tir, kamyon, otobus varsa gecemez arkasinda beklersin,
her yere park edemez,
sinyal falan hak getire, serit ihlali surusune bereket,
altinda luks araba, jeep varsa hele hayata yol vermez mecburen gayri nizami bir sekilde araba gecilir, onu kirilir diger seride gecene kadar hiz durusulur 20 ye 30 a. her sabah bana yasatiklari bunlardir alti ustu 30 km yol gidip geliyoruz.
- Trafikte kimseyi taciz etmezler.

- sinyal lambaları kullanırlar.

- sarı ışıkta kornaya basmazlar.

- ambulansın arkasına takılmazlar.

- çevre yolunda ters yönden geri geri çıkmazlar.

- ruj sürmek için bile olsa, aracın tüm aynalarını kullanırlar.
Trafikte on kez tehlike yaşadıysam bunun sekizinde karşımda kadın sürücü vardı. Ve Nihayet dün bir tanesi aracıma durduk yere vurdu..

Olayı anlatıyorum;
Abi kırmızı Işıkta bekliyorum, ben sol şeritteyim, kadın sağ şeritte. Arkadan ambulans gelmeye başladı. Bizde sol şeritte koridor oluşturmaya başladık; önümdeki araç ilerleyip sağ şeride geçti kadının önünden, sıra bende, arkamdaki araç beni bekliyor, bende hareket ettim ve yavaştan geçiyorum sağa, derken, kadın gaza basıp benim sağ arka Çamurluktan vurdu. Abi benim araba kocaman, diğer arabada üç kadın var. Ulan hiç mi yola bakmıyorsunuz, kimse önüne bakmıyor mu kocaman araç var önünüze geçiyor ambulansa yol açılıyor.. ya da ambulansı mı duymadınız dedikodunun şiddetinden? Onu da geçtim ulan kırmızı yanıyor daha, bir insan kırmızı yanarken neden arabayı hareket ettirir?

kadın düşmanı biri değilim, kadınlara saygım sonsuz ama yapamıyorsunuz bu araba kullanma işini.. anlayın artık..
dün bayram ziyareti vesilesiyle köy yollarında dağlık tepelik arazilerde araç kullanıyorum. böyle bi bayır var sanarsın ki tepesi olimpos öyle dik, öyle yaman. malum klimada açık sardık birinci viteste rampayı usul usul çıkıyorum tam bitti dedim çok az kaldı bi jip tepeden yolun sağından benim gittiğim şeride çıktı, aşağı inecek. durdu benim şeritte.

senin dedim ananı sikim. çaktım freni durdum. elimle de buyur geç ben de ebemin amını göreyim burda dedim. kadın döndü bi de yol verdim sanıp eliyle teşekkür etti. geçti gitti. benim araba dizel, 1.4 50 beygir falan klima açık, lastikler 8 yıllık kış lastiği. ailem de arabada. çektim el frenini verdim gazı cayır cayur patiye yattık çakıl atıyoz arkaya tutunmuyor araba. sağ sol sağ sol yok. çıkamadık tepeyi.

saldım geriye kadar. 15 lira orda yaktık amına kodumun bayırında. karının altında jip hiç bişeyden haberi yok. hayatına devam etti.

not:bayır çıkan beklenir sevgili hanımlar. bekleyin.
Bana göre bizden daha saygılı araba sürüyorlar nedeni ise her dışarı çıktığımda yayalara en çok yol veren kim diye test yaparım ve genellikle kadınların %99u hep yol veriyor.
Panik gibi insanlık düşmanı özelliğe sahip canlılara araba gibi tehlikeli bir aracın verilmesi kazalara davetiye çıkarmaktan başka bir şey değildir.