bugün

ananla makara yap sen şapşik. öylesi üzerinde daha yakışıklı durur.
Kuran'da kadın tarlaya benzetilir, kadın dövülebilir, kadın yarım miras alır, yarım şahitlik yapabilir, kadın peygamber yoktur, kadınlara herhangi bir hitap, kadınlara cennete vaat edilen bir şey de yoktur ama islam kadına değer verir.
çünkü din erkek icadıdır. erkeklerin kadınlara daha fazla yaklaşabilmesi için uydurduğu inanç sistemi din. yani dinin var olma sebeplerinden biri bu.
Kadınlar avrupada ve abdde bile universitelere 1910larda 20lerde kabul edilmeye başlandı. 1800den önce herkes belinde kılıçla geziyordu sokaklar kadınların tek başına yuruyebileceği yerler değildi.
Abd de harika kadın vaizler var. Orda radyoda denk geldiğimde kadin vaizlerin muhabbetini dinlemeyi seviyordum.
Bugünün ortamında bana kitap geldi diye ortaya çıkacak kadının erkeklerden daha çok ilgi çekeceği açık.
Hele birde magdalene anderson var bence politikayi bırakip tanri bana kitap yolladi dese inanırım walla.
Isveçte sol parti lideri boyle bişey.

https://images.app.goo.gl/zbuEMzrTZfphXS9Q6
batıda ki kadın hakları konusunda genel bir bilgi almak isterseniz en basiti , abd yapımı ''demir çeneli kadınlar'' filmini izleyin...

sonra ,mustafa kemal'e teşekkür edin.
Dünya erkeklerin dünyası olduğu için olabilir mi ?