bugün

peygamberlik görevi insanlara sadece tanrı tarafından verildiğinden dolayı bu
sorunun cevabını sadece tanrı verebilir.
tanrı' ya trip atardı. hıhh, kulların bana yavşıyor rsmnn tmm mı.s.s, türevi tripler olurdu.

allah akıllı lan, hiç kadın peygarber yapar mı? manyak.
Vardır ama nebidir.

Hz. Meryem.
hz. meryem eşariyeye göre peygamber sayılır.

(bkz: nebiye)
önemli kişilikler var. hz.hatice, hz.meryem, rabia , hz.fatma gibi. çok sıkıntı çektiler çoğu erkek dayanmaz.
Birkaç sene öncesine kadar bana göre vardı. Yani bence vardı.
Not: hz nuh'u kadın zannederdim.
Dini soruları şurda değil de bir ilmihalde arasanız. Fizik sorularını sıradan bir insana soruyor musunuz dini soruları da uzmanına sorun her ağıza sakız yapmayın.
olsaydı ne değişecekti, alkol serbestmi olacaktı.
bizim bir nebahat abla vardı eski mahallede. hep bana vahiy geliyor deyip dururdu. ama nedense hiçbirimiz inanmadık. belki de günaha girdik amk.
ÇÜNKÜ KADINLARIN DUYGULARI AĞIR BASAR HiSSiYATINDAN YOKSUN KARAR VEREMEZ BU YÜZDENDiR Ki KADIN SADECE PEYGAMBER DEĞiL MAHKEMELERDE BiLE ÇOK NADiRDiR KADINDAN HAKiM YANi BU KADINI ALÇALTMAK KÜÇÜMSEMEK DEĞiLDiR ONLARIN YARADILIŞI O ŞEKiLDE OLDUĞU iÇiN ÖYLE UYGUN GÖRÜLMÜŞTÜR YANi ŞiMDi BANA KADIN ERKEK EŞiTLĞiNDEN BAHSETMEYiN, DEDiM YA YARADILIŞ FARKI BU KADINLARI KÜÇÜLTMEZ ONLARIN YAPTIKLARIDA ERKEKLERE GÜÇ GELEBiLiR YARADILIŞ GEREĞi.
şimdi bunu sana anlatırdım da hiç gerek yok..
çünkü peygamberliğini ilan etmesi durumunda kimse kadını sallamaz. erkek egemen dünyada kaç tane kadın lider var ki peygamber olsun.
Kadın başbakan örneklerine bakın saçlarının kısa kesildiğini görürsünüz. Yahut tarihte ün bırakmış kadın savaşçıların, politikacıların resimlerinde hep erkeksi gözüktüklerini bi kaç örneğe bakarak bile fark edebilirsiniz. Sırf buradan yola çıkarak 'neden kadın peygamber yok' sorusunun cevabını kendinize verebilirsiniz.
çünkü, ilk insan ve ilk Peygamber olan Âdem aleyhisselamdan beri geldiği bilinen hak dinler erkek otoritesine dayanan bir tür toplumsal düzeni öğütler.
cevabı allahın işine karışılmaz olan sorudur. hem nereden biliyorsunuz ki olmadığını?

şu ayet belki fikir verir;
"ey muhammed! and olsun, senden önce de birçok peygamber gönderdik. sana onların kimini anlattık, kimini de anlatmadık." (Mümin suresi: 78)
Kadınlara güven olmayacağı içindir. Evet.
Çünkü kadınlar zaten bir nevi melektir.
görsel
bilim kadını bile yok bir avuç istisna hariç adam kalkmış neden kadın peygamber yok diye sorguluyor.
salak salak entrylere bakıyorum ve cehaletinize üzülüyorum.

toplum ilk zamanlardan beri erkekler tarafından yönetilirdi. ne zamanki rahata kavuştuk kadınlar birden hadi eşit olalım dedi. siktirtmeyin eşitliği kadının kendince üstün olduğu özellikleri var erkeğin de kendince üstün özelliği var.

nübüvvet toplumla mücadele edilerek icra edilir. peygamber savaşacak, kaçacak, asılacak, kesilecek vs vs vs her türlü zorluğa katlanacak. bu yük kadına yüklenmeyip erkek tercih edilmiş. Bu kadar basit.

Pembe götlük yapmayın salak salak konuşmayın niyi kidinliri virilmidi....zihniyetine soktuklarım.
çen bana ayet mi yolladın şapşiiik...

Allah'a trip atarlardı çünkü...
varda iskleyen fazla yok, üsküdar -altunizade mahallesinde vardı bir ara kitap indi falan diyordu sonra ,isa gibi uçtu galiba kayboldu..

olmaz mı hasosu var ..

allah'ın dümbelekleri ataerkil toplum düzeninde yaşıyorsun kadına peygamber olur mu ?

beyin olmayınca böyel.

,not; hala hindistan gibi maderşahi komünlerin olduğu yerlerde kadın elçiler geliyor, guru gibi adlar ile.
epey önce dünya lideri ülkemiz<i de ziyaret etmişti bir adedi.
Peygamberin en büyük görevi tebliğdir. Kadın namahrem olan erkeklere nasıl tebliğ edecek,nasıl imamlık yapacak.
başım ağrıyor, gider misin şuradan demesin diye olabilir...
eski dönemlerde kitleleri erkekler yönetirdi. ayrıca eski arap ve yahudi toplumlarında kadına verilen değere bakarsak kadın peygamber olmaması doğal.