bugün

karı kelimesinden daha kibardır, ancak hanım ve bayan kelimelerinin yanında kaba kaçtığı doğrudur.
(bkz: kadınım)
aşık olunan erkekten bu haliyle duymak paha biçilemez sanırım.
(bkz: avrat)
(bkz: kime göre neye göre)

bayan dersin olmaz derler.

kadın dersin kaba derler.

kız dersin ne bilion slk derler.

karı dersin görgüsüz derler.

hatun dersin yavşak derler.

derler azizim derler. ayrıca dişi ne lan. hayvan cinsinden bahseder gibi.

en iyisi vajinalı mı desek amk. gayet estetik duruyor. kabalıkta yok. bilimsel bir terim zati. erkeklere de penisli deriz olur biter amk. ne böyle erkek kadın diye kasıyoruz yok yere.
(bkz: karı kelimesinin kaba olması)
bayan kelimesinden çok daha kibar bi kelimedir.
lolitadan iyidir.
Bayan kelimesi kadar kaba değildir.
(bkz: 8 mart dünya emekçi kadınlar günü)
nikah memuru "sizi karı koca ilan ediyorum" dediğinde, kadınların duymak için mutluluktan öldüğü, sokakta ağzından kaçırdığında, çantayı kafana yiyebileceğin kelime.

sizleri karı koca ilan ediyorum.
görgüsüz! çok kabasın ya. aşkım bişi de şuna. bana karı dedi.
gayet içi dolu bir sözcüktür.1. sınıfta türkiye' de kadın olmak başlıklı bir konuşma hazırlamıştım. o vakte kadar hep itici gelmişti bana kadın sözcüğü , bir şekilde rahatsız ediyordu beni , ama sonra derinine indikçe kadınının dünyasının , aslında bu kelimenin içinin ne kadar yoğun olduğunu gördüm.
gayet içi dolu bir sözcüktür.1. sınıfta türkiye' de kadın olmak başlıklı bir konuşma hazırlamıştım. o vakte kadar hep itici gelmişti bana kadın sözcüğü , bir şekilde rahatsız ediyordu beni , ama sonra derinine indikçe kadınının dünyasının , aslında bu kelimenin içinin ne kadar yoğun olduğunu gördüm.
(bkz: bayan)
(bkz: kaba maba kayarım ben buna)
bizim oralarda sadece sosyetedeki bayanlara kadın denir, geri kalanlarının hepsi avrat kısmıdır..
* kadın gel bir otur yanıma, sen ne güzel şeysin böyle.

Hiçte kaba gelmedi.
(bkz: karı)
-bana kadin oldugumu hissettir, veya
-kadinlik gururumu kiriyorsun
Gibi cumleleri karsisindakinin okuzlugunu belirtmek icin kullanan sevgili narin bayanlar; nedense normalde tepelerini arttiran bu kelimeyi burada incelik olarak gorurler. O cumle icinde kadin kelimesi onlara kibar gelir.

Belirtmek isterim ki aslinda "kari" kelimesinin cikis noktasi cok guzeldir. Nerden geldigine dair bir cok efsane suregelmistir fakat biri degil hepsi de guzeldir. (Yada benim bilmedigim belki bir kac hikaye vardir kotu olan). Birinin size samimiyetle "karim" demesi dunyanin en guzel duygularindan biri olmalidir. Tipki "kadinim" denmesi gibi. Ama eger sokaktaki itin kopugun agzina dusmus adeta bir hakaret niteliginde kullanilan "kari"ya tepki amacli tum erkekleri ipe dizeceksek yokum, eminim ki bircok hemcinsim de yoktur. Bir kelimeye olan tepkiyi sokaktaki serserileri baz alarak olusturan kadina da dicek laflarim mevcut, kibarliktan bahsederken nerelere dusmusler, yazik.
(bkz: #15165611) 'da yeterince açıkladım zannedersem.

kadın kelimesi kaba değildir, asildir.
gadun kelimesi daha kabadır ama.
tek ve en doğru olan "kadın" denmesidir. ötesi, berisi yoktur!
kadına kadın demekten korkan zihniyet, zihniyetinden korkan zihniyettir.
kadına en büyük hakaret, kadınlığından başka her türlü isimle ve hayalle anılmasıdır.

kadın kadındır hemşerim.
kadın var olması gerektiği için vardır.

her türlü şiddet gören bu cins bir de psikolojik baskılardan nasibini alır, ne yazık ki.
yapılması gerekeni tekrar tekrar söylemek yersiz olacak.

bilinçli toplum yaratalım, bilinçlenelim en azından...
düşünmekten zarar gelmez.

bu arada bu yazdıklarımdan sonra, adın ne gibi mesajlarla bozmayın kafamı.
erkeğim!
en basitinden; ozele vurgu yaptigi icin kabadir.

thegodmother'a acikalamasi icin tesekkur edilir, ederim, ettim.
genelde kadınlar bayan kelimesinden rahatsız olduğunu dile getirdikleri için özellikle kullanılan kelimedir. kaba olması söz konusu değildir.
yanlış teoridir. kadın kelimesi tüm dişiliği içinde barındırır bayan gibi bay' dan türememiştir.
bir karı değildir.