bugün

kadın erkek eşitse neden hep erkekler kadınların peşinden koşar.
olaya burdan değil de neden kadın erkek eşitse kadınlar askere gitmiyor diye düşündüğüm durum.
kadin erkek esit degildir kadin erkek haklari esittir .
kadınlar tuvaleti makyaj ve üst düzeltme olarak kullanır.erkekler tuvalette işerler, osururlar ve hatta sıçarlar. farklı şeyler yapıyorlar da ondan ayrı tuvaletler.
kızlar dünyayı kendi çevrelerinde kurmuşlardır. sanarlar ki dünyada sadece onlar var, sadece onlar bir şeyin farkına varabiliyor.

bir erkek düz mantıkla hareket etmez. bunu söylemek de insafsızca ve düşüncesizcedir. bizim için kazak laciverttir, bir de sıcak tutuyorsa koy götüne rahman gitsin. ama kadın öyle mi değil tabi.

bununla beraber bizim için teknoloji önemlidir. misal tv. kaç ekran, tepki süresi ne kadar, 3d'li mi, wi fi desteği var mı. ama kadın, akşam diziyi gösteriyor mu? evet gösteriyor. yeter onlar için bu kadar.

yani diyeceğim sikindirik bir kazak ilgi alanıma girmiyor diye bizi düz mantık sanma hocu.

erkekler ayakta işeyebildiği için tuvaletler ayrı. *
hükumetin bir politikasıdır, tuvalette bazurt bazurt osuran karşı cinsin üreme odaklı motivasyonda nasıl bir etki yapacağını tahmin etmek zor değil..

(bkz: en az üç çocuk)
kadın erkek eşitliğine başka bir açıdan bakarak; bırakınız işesinler bırakınız sıçsınlar diyen yazar dostun aklını kurcalayan soru.

evet tatlım, kadınlar erkeğin tuvaletleri ayrı; çünkü kadın ve erkek oldukları için. bana öyle bir ülke gösterin ki, kadın erkek eşitliğini savunma adına, kadın ve erkek aynı tuvaleti kullansın. bakın ülke diyorum, kabile değil.
akla kızlı erkekli mi işeyelim sorusunu getirir.
aynı kaba etmek gibi bir ihtiyaç veya dert mi söz konusu diye düşündüren bir soru.
çoğu erkeğin hayalleri yıkılır.zira gözünde sinem de bir kızdır ve sıçıyordur artık.
(bkz: ne sıçamaz denenler sıçtı be)
evde neden aynı diye düşündüğüm durumdur.
Erkekler leş gibi işiyor diye.
kızlar tuvaletine girmedigim için bilmiyorum ama erkekler tuvaletinin at sidiği gibi kokmasi geçerli bir sebeptir.
erkeklerin pisuvarda işerken çükleri görülmesin diye.

(bkz: ben hep oturarak yapıyorum)
ortak tuvalet kullanmayan insan söylemi.
Cevabı Türkiye'deki sizin gibi abazalar yüzünden ayrı olan sorudur.
insanı derin düşüncelere sevk eden sorudur.

Edit:başlığı açanla esas düşüncelerimiz aynıymış kusura bakmasın. Kendime ibret olsun diye silmiyorum entry'yi
'e bari yurtta yatakhanelerde aynı olsun!' böyle diyenler çıkacak mı acaba?
olmadı beraber çişe gidelim...
ahlak soyut kavramdır, ve ahlak insanın koyduğu bir kavramdır. abuk subuk başlıklar acıp felsefe yaptığınız sanmayın, tek cümleyle bok yoluna gidiyor yazdığınız herşey. ulan kadın erkek eşitse, tuvaletlerin ayrı olması erkeklerin işine yarar mı oluyo sanki it. eşit bi eşitsizlik var burada.

(bkz: eşit eşitsizlik)
kadınların ve erkeklerin birbirlerinin şeyine bakmaları da ayıp.. aslında ortak olabilir ama işte soyunma giyinme falan var... bir de havalı erkek girince tuvalette bağırmak...
Ayrı olmassa senin gibi orospu çocukları çoğalır da ondan.
erkekler için her ne kadar sorun olmasada kadınlar için bir çok sorun yaratabilirde ondan.
çok mantıklı bir konuya değinildiğini düşündüren konu.
Potansiyel manitaların birbirlerini en doğal halde görüp ihtimalleri yok etmemeleri için ayrıdır.
ahlak soyut kavramdır, ve ahlak insanın koyduğu bir kavramdır. abuk subuk başlıklar acıp felsefe yaptığınız sanmayın, tek cümleyle bok yoluna gidiyor yazdığınız herşey. ulan kadın erkek bu konuda eşit değilse, tuvaletlerin ayrı olması erkeklerin işine yarar mı oluyo sanki . eşit bi eşitsizlik var burada.

(bkz: eşit eşitsizlik)
Kişisel hak ve özgürlükler eşitliklerin de önünde gelir de ondan.
sıçmak ta rahat ve huzur lu bir ortam da kişisel bir haktır.
Şimdi kadın erkek eşit diye aynı kuaföre aynı hamama aynı tuvalete gidecek diye bir mantık olamaz.

Zaten kişisel hak ve hürriyetler ayrıca mahrem alanlar eşitliğin en büyük parçasıdır.

Eşit olmak herseyi ortaklaştırma deildir.