bugün

bir yazarın sözüydü sanırım .. anımsayan varsa yazarı bana mesaj atsın.. dünya üstünde iki erkek kalsa soyu devam ettirmek için, elinden geleni yapardı; ama iki kadın kalsa, yalnız kalıp benzersiz olmak için birbirlerini boğazlarlardı.. tam söz böyle değil ama genel anlamı bu.. değilmiydi yine bir kadın yazar " dünyayı kadınların yönettiğini düşünmek bile istemiyorum" diyen ..bu sözleri söyleyenler yine kadın yazarlar.. hemen kalkıp kadınlar için iyi cümleler kurulmuş aforizmalar parçalamayın burada. en nihayeti kadın egosundan bahsediyoruz.hani bir klişe vardır, klişe olduğu kadarda doğrudur.. bir kadın erkek için giyinmez; başka bir kadın için giyinir. çocuklarını bile millete " ben doğurdum lan aha" diyecek kadar teşhir eden başka bir tür varmıdır ?kibarlıkları, parfümleri, giyimleri, göz süzmeleri, işveleri, nazları daha gider bu hep başka bir kadın içindir .. düşünün şöyle bir muhabbeti " ayy belma gay bir arkadaşım var, bana asıldı ve ""bir kadınla değil ama seninle yatmak isterdim"" dedi" diyecek kadar; yani kendisini hem orospu ( kendi deyimleri ile) hem dayanılmaz cazibeli gösterirler. kadın egosu dünyanın sonunu getirecek şeylerden biridir.. savaşlar bile onlar yüzünden çıkıyor desem kısa vadeli düşünen bir kaç yazar arkadaş "hadi ordan " derdi.. ama öyle .. liderlik sultasını kadın için taşır erkekler. erkeğin egosu bir bebeğin gülüşü kadar saftır ve salaktır ..kadının egosu ise zeus kadar hırçın ve arzuludur..( ironi yaptım erkek bir tanrı vererek.. baksanıza egolarımızın zayıflığından dolayı bütün tanrılar erkek; hayat ne tuhaf vapurlar filan)
büyük orta küçük olabilir.

lan neler yazardım ama şansımı bu başlık altında tüketmek istemiyorum.

kadınlar çiçektir birkerem. sularsan.
nah bu kadar* bir şeydir.
daha güzel ya da başarılı bir kadın gördüğü an sarsılabilen egodur.
erkek egosundan daha küçük olan şeydir.
1-Tarihte kadınları bahane edip savaş çıkaran erkeklerdir.
2-'Ters ters bakmak' gibi ufacık bahanelerle kavga çıkaran yine erkeklerdir.
3-Hesap ödemeye kalkan kadından korkanlar yine erkeklerdir.
4-Arabalarıyla övünen,canları pahasına saçma yarışlara giren, tüm trafiği tehlikeye atan yine erkeklerdir.
5-Cinsel organının boyu egosunu etkileyen tek canlı yine erkeklerdir
(bkz: bu böyle gider)
kadınların yaptığı türlü saçmalıklara mazaret olarak gösterilebilen şeydir.
(bkz: bir kadının egosu)
erkeğin egosundan daha az tehlikelidir.
olgunluklaştıkça azalan bir eğri çizer.
kadın egosu ile erkek egosu arasındaki tek fark, birnin bastırılmış diğerinin teşviklendirilmiş egolar olmasıdır. bu yüzden kadınlar egolarını tatmin ederken daha hilekar, sinsi, ayrıntıcı ve plancıdır. erkekler ise egolarını göstere göstere yükselttiklerinden bu sinsice hale gerek duymazlar. bu yüzden daha bir saf ve sakar görünürler göze.
kadınına göre değişen bir olgudur, sakatına denk geldiyseniz s.çtınız..
''bir kadının bir erkekte baktığı yer'' aşamasında açığa çıkacak egodur.

1- yanınızdaki sevgiliniz
2- sevgilinizin çantası
3- sevgilinizin ayakkabısı
4- dişiniz
5- gözünüz
6- kaşınız
7- omuzlarınız

yanında sevgilim varken bana değil de sevgilime bakan çok kız gördüm. ve bence bu inanılmaz bir güdüsel olay.
kadın psikolojisi çok karmaşık bir şey. bu karmaşanın bir parçası da kadın egosu.
kadının vizyonuyla ters orantılı bir şey bu ego yalnız. vizyonu geniş olan kadınlar egosuna yenilmez.
Erkek üzerine düştükçe daha bi kabaran,iştahlanan doyumsuz bir egodur.
koç burcu ise max seviyede olan egodur. nerden bilcem amk az çektirmedi..

edit: koç burcuyum.
Çok kolay kırılan egodur, sevgilinizleyken yanından geçen bir kıza bakın yeter. Gitti bitti o kızın tüm egosu.
sadece kadınların binebildiği ego aracı.
erkekleri hayatlarına almaları ile taçlanır.
bu katkı şuna benzer: kadın deniz, erkek bir çakıl taşı. yoldan geçen biri bu çakıl taşını denize atıyor. kütlesi kadar su taşıran çakıl taşı nasılsa, bir kadının egosunda erkeğin yeri de o dur.

kadınlar sizin için mi süsleniyor sanıyorsunuz?
tatmin edilmediğinde ortaya bir felaket çıkabilir. dikkatli olmak gerekir.
modern ilişki kavramında maalesef ki büyüktür, büyütülmüştür erkekler tarafından. size de her gün kızlar istiyormuşçasına baksalar, yer yer sikinizi taşşağınızı avuçlasalar yoldan geçerken, siz de hiç pas vermeseniz sizin de götünüz kalkar erkekler. bu böyle yani. kızların götü kalkıyor diye şikayet etmeyin. kızların egosunu geçmenin tek yolu, o egoyu şişiren erkekler gibi davranmamaktır. o profilden ne kadar çok farklanırsanız, kızla herhangi bir ilişki yaşama şansınız maksimuma dayanır.
erkeklerin, göt cebine cüzdan koyarak büyük göstermeye çalıştığı götü kadar büyüktür.
zamansız terk edilişlerde her cinsin egosu gibi yerle yeksan olur.
aşık olmasa bile yıkıntı nedeniyle kendini aşık zanneder.
ego bu ne kimseyi beğenir ne de terk edilmeye gelir orospu çocuğu.
erkek(lik) egosundan bile daha çekilmeyesi olan ego.
öyle ki kendi kendisiyle konuşurken bile ayağa kalkanları var.
Yıllarca uğraşsanızda tatmin edilemiyecektir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar