bugün

istanbulun en güzel yeri.
eğitimimin son sınavıma gireceğim, doğup büyüdüğüm ilçe.
şehrin neredeyse altını üstüne getirdim ama bu ayarda başka bir ilçe göremedim.
Burası kadıköy buradan çıkış yok.
Eski yıllarda tam bir bataklıkti evet ama şimdi çok daha temiz, güvenli bir yer.
Maltepe sahilinin yerini tutmaz ama gençlerin gasba tecavuze ugrama korkusu olmadan rahatça vakit geçirebileceği bir yer. Özellikle yunuslar ile güvenlik zafiyeti onarıldığı için nefes alınir hale gelmiştir.
doğma büyüme bakırköylü olduğum için istanbul'da yaşadığım dönemlerde kadıköy'den pek haz etmezdim. Bunda galatasaray taraftarı olmanın etkisi de kuşkusuz vardı. E o zamanlar yaş 16-17 tabi kafa pek çalışmıyor...
Şimdi ise istanbul denen cadı kazanında ne zaman işim olsa, tüm gücümü bitirip kendimi kadıköy'e atmak için can atıyorum.
Güzel mekanların olduğu en az izmir kadar özgür olan tek semt kadıköy...seviyorum...
eskiden bir huzuru, kendine has havası olan ilçe şimdilerde hipsterler ve ikoncanların yeni gözde merkezi oldu. hala güzel mi? çok güzel. başka yaşanacak istanbul ilçesi alternatifim yok tabi Kireçburnunda boğaza nazır bir ev veya herhangi bir ilçedeki yalıda yaşama ihtimalim olmadığından elediğim için. geceleri seyyardan tavuklu pilav yiyip sokak müzisyenlerini dinlediğim günlerimi özledim.
En ucuz rakı içtiğim yerdir. Sonrasını hatırlamak istemiyorum...
Artık köşebaşlarında orospuların fink attığı yerdir. Polisler görmüyor mu merak ediyorum. Memleket oturma izni olmayan karılarla, fuhuş yapan insanlarla dolu. Artık buna bir çözüm bulunmalı.
birkaç sene burada yaşadım. şimdi ise başka bir ilçedeyim. anladım ki burası istanbul'un en güzel ilçesi. umarım oraya tekrar dönebilirim... moda sahilinde yürümeyi özledim.
Geçenlerde arkadaşlarla gittiğimizde rexin orada bulunan eftelya kafenin kapandığını görünce ufaktan hüzünlendiğim istanbulun en güzel semti.

ilk önce marakeş kapandı, sonra marakeş karşısındaki patsocu ahmet abi, sonra eftelya kafe.

2006-2010 yılları arasında çok anı biriktirdim bu güzel semtte o yüzden ne zaman gitsem geriye dönerim biraz... *
Allah düşürmesin ama bir gün istanbul da yaşamam gerekirse yerleşmek istediğim tek istanbul semti..
biz gerçek istanbulluların istanbuldan saymadığımız 'çakma istanbul' ilçesi. güzeldir yanlız.
Nasıl özledim..
çok kalabalık olmasına rağmen çok güzel bir yer.
fenerbahçe spor kulübü ile ünlü ilçe.
moda'ya yürürken yol üstünde gözüme takılan pub'larda mutlaka birer bira içerek ilerliyorum. harika diyaloglara denk geliyorum bazen.

en son, yaklaşık 7 kişiden oluşan bir ekibin hemen yan masasına oturdum. Biralar içilmiş, belli ki herkes hafif çakırkeyif. 'börekçi' açmak hakkında konuşuyorlar, bir yandan da fıstık falan yiyorlar.

'Bu, bizim bilmem ne market yok mu? Hacıı, oraya açacaksın dükkânı. Günde en az 50 kilo su böreği satarsın olm, çılgın para.'

Gibi cümleler dönüyor masada. Kulakligi cikarip bir saat kadar börek muhabbetini dinledim. Geçirdiğim en keyifli 1 saatti herhalde. Yer yer kahkaha atmamak için kendimi zor tuttum ama, telefona bakar gibi yapıp ara sıra kahkahayi patlatiyordum.

Asıl komik olan ise, o 7 kisinin de börekçi açilma ihtimaline delicesine inanmiş olmaları. (bkz: swh)
bir istanbul ilçesi.
yağışlı havalarda moda sahilinde yürümesi güzel olan güzide ilçemiz.
Cidden mi ya? 2008 facebook paylaşımını buraya koyarken hiç mi utanmadın amk? Hele o shoptaki kalitesizlik, alttaki kırmızı şerit... Yemin ederim fenerbahçeliliğimden utandım.
istanbul’un başkenti favori ilçem. Caddebostan sahil bile 80 ile kafa tutar.
istanbul'da alenen ahlaksızlık yapabileceğiniz en rahat ilçedir.
o yüzden pek bi sever, öve öve bitiremez elit entelektüel(!), aydın, çağdaş kesimimiz.
Rihtim da seviye bence çok düşük h*waller halay cekiyo arada gerçi halay muhabbetini bayadir görmedim ama olsun seviye düşük yine de.

cadde bostan Göztepe falan gayet iyidir insanları gayet medenidir.
Kadiköy soundunun bir üyesi olarak bence Kadiköy bir hayat biçimidir.
Oğlum burası niye bu kadar çok değişmiş.
istanbul’da gidilip eğlenilecek tek yer olabilir. Neyseki halkı solcudur da garip tipleri içine almazlar.