bugün

yeryüzünün en acı gerçeklerinden biridir. kadınlar... onların aşkları...
yaşadığımız yüzyılda kadınların aşık olamadığı, sadece göz boyadığını bilmemize rağmen, yine de onlar olmadan yapamıyoruz.
aşkım demekle veya sonsuza kadar seni seveceğim demekle hem karşısındakini, hem de kendini kandırdığını bilir kadın.
çirkin kadın yoktur fasafisolarına da hiç gerek yoktur aslında. o kadar çok çirkin kadın var ki çok bakımlı olsa bile fayda etmez.
gözümüzde bu kadar büyüttüğümüz, aşkımızdan öldüğümüz kadınlar, yeri gelir sırf egolarını tatmin etmek için sizi bırakır. çoğu kadın da bunu yapar.
yaşadığım hayat boyunca, emin olduğum tek gerçek budur. hiçbir kadın aşık olmaz. sadece göz boyar. biz de inanırız. olay bundan ibaret ve hep böyle olacak. önüne geçmek anlamsızdır. çünkü dünyanın kuralıdır bu.
aşık olsalar da bir süre sonra sizleri siklemeyip göt gibi ortada bırakacakları gerçeğini değiştirmeyen, yine de gerçeklik olarak kabul edilebilecek bir "doğru"dur.

"kadınlar hep böyle, siz de siklemeyin, gidin istediğinizle yiyişin" gibi iğrenç bir şey söylememi beklemesin kimse. ama ben bu hususta çıldırmış bir erkek olarak aseksüel olmayı, ne bileyim içki içip maça gitmeyi, kitap okumayı, yazıp çizmeyi, akşam sokaklarda salak salak gezmeyi daha uygun buluyorum.

çok zor değil. osbir çekiyon geçiyo. vallahi bak. kadının sana vereceği manevi desteğe ihtiyacın yok. bunu kız arkadaşların, erkek arkadaşların, akrabaların ya da ailen de yapabilir.
aşık olamayacakları değil, her seferinde aşık oldum sanmaları ve dolayısıyla aşık olmayı bilmedikleri gerçeğidir ki işbu gerçek "aşk" diye bir şeyin varlığı durumunda geçerlidir.
buna karar vermek için kadın olmak gerekir. kadın cinsine bu kadar yüklenmek niye.
hatalı genelleme.
sanirim kendilerine henuz gercekten asik olan bir kadinla iliski yasamayan erkegin dusuncesidir. yoksa kadin oyle bir asik olur ki, erkek afallar, ne yapacagini bilemez, inandigi dogrulari yikilir, genel olarak terk etmeyi tercih eder ve rahatlar. *
ıssız adamın da kadınında ben ta (buraya küfür gelecek). aşkı filmde gördüğünüz saçma salak repliklerden ve içi boş laflardan öğrenecek değilsiniz.
kadınlar işine geleni yapmaktadırlar.
kadın dünyasını çözmek imkansız bir şey.
onların mantalitesini anlamaya çalışmak olayı batırmaktan başka bir işe yaramaz.
diyeceğim o ki kadınlar aşık filan olmaz sadece bir erkek için sapıtır.
Bunun mantıklı bir nedeni vardır efendim: dünya'da aşık olunacak bir erkeğin dahi olmaması...
(bkz: kim çıkarıyo bunları kim kim kim)
aşık olmaktan kortukları için geçerlidir. çoğu zaman sevdikleri ama ulaşamadıkları bir eleman vardır. bu yüzden sizin aşkınızı ciddiye bile almazlar.
aşık olduğu an önemini yitirecek gerçektir.
herkadın önce buna inanır. yok aga aşık olamam ben falan der ama o an yeni bi aşktan çıkmıştır zaten. o yüzdeen öyle der. ve yeni bi aşk bulana kadar bu gerçeğe kör kütük inandırır kendini. tekrar aşık olur ve o gerçeklik bi anda yok olur. böylede tutarsızdır kadın milleti.
uydurmadır. *
kadın duyguların merkezidir.
hem duyguyu yaşatır, hem de yaşar.
yaşamayan erkek yalan söyler.
aşk duygu sahibi insanların işidir. *
olmadı mı?
çürütmeye somut nedenler mi istiyorsunuz?
eğer ki bir kadın yerine başka adam koyamıyorsa,
resmine baktıkça bile gözlerinin içi gülüyor,
sonra da ağlıyorsa,
ve de hep yastığının altındaysa o resim,
onu da geçtim hadi ismi anılınca duraksayıveriyorsa,
içinde yaşattığı garip bir özlem ve tutkuysa,
kelimeler bile azsa bunu anlatmaya
bu aşk değilse nedir? *
eros'un okları kime atılmıştır ya?
doğru olan bazı kadınların zor aşık olduğudur.
zoru görünce bunu 'gerçek' miş gibi kabul etmek asıl başarısızlıktır.
ne derler bazen söyleyene değil söyletene bakacaksın. bakıp da ders alacaksın.
hayran olası birileri yok artık bu dünyada iddia ediyorum.
başlığı açanın, dünyadaki bilmem kaç milyar kadınla tanıştığını sanmıyorum.
başlığı açan kişiye aşık olması tavsiye edilir ki, gerçekten aşık kadın neymiş görsün.
aslında aşkın var olmadığı gerçeğiyle örtüşür. aşk, seksin bahanesidir.. ne aşkı a.k ya.. birine duyduğun ilgi aşk ise öyle aşkın götüne koyayım.
istemeyerek de olsa katıldığım düşüncedir efendim. kadınlar erkekleri sevmiyorlar, siz ne kadar severseniz sevin, dünyanın en muhteşem erkeği olun ama asla ve asla kadın sizi sevmeyecektir size aşık olmayacaktır. bu konuda çok güçlüler, aşık olmayacak kadar güçlü bir ruhları var.

hiçbirisne inanmıyorum. aşık oldum diyen kadın yalancının düzenbazın önde gidenidir.

bir kadın size aşık oldum filan diyorsa terk edin o ortamı başınıza gelecek vardır.
inanmamakla ilgisi yoktur, sadece bi zaman gelir ve başlığı açan yazar karakterindeki gibi bi erkek yüzünden aşka inancını kaybeder, yeniden inanması uzun sürer belki ama mutlaka bi kez daha inanır. *
katılmadığım yargıdır.
kadın aşkını hiçbir zaman tam anlamıyla göstermez.
kim demiş?
kadınların en büyük hayrı anneliğidir. başka şeylerde kadınlardan hayır beklenmemelidir. özellikle aşk konusunda hiç hayır beklememelisiniz.

edit-ül ekleme: annelikten daha hayırlı bir şeyde yoktur!
kadınlar güce, itibara, şöhrete ve paraya aşıktırlar. buna sahip erkekleri mal gibi kullanmaya bayılırlar. erkek cinsinden de sadece ve sadece kendi oğlunu sevebilir.
kadınları hak ettikleri şekilde yaşatmamaız gerektiğini gösteren gerçektir.

aşağılayıp aldatarak. yatakta bol bol kullanarak..

sevmek mi, bir kadını sevmektense gidin bir muhabbet kuşunu sevin valla daha az canınız acır en fazla parmağınızı ısırır.
buna inanan bir erkeğe acımaktan başka elden bir şey gelmeyeceği gerçeği daha güçlüdür.