bugün

insanoğlunun düştüğü en kötü durumlardan biridir. bir keresinde ben de kabız olmuştum ve abartısız 3 gün sıçamamıştım ve artık yemek bile yiyemiyordum.. osururken ağladığımı bilirim o derece. utanıyorum bir de anneme babama sıçamadığımı söyleyemiyorum.. neyse kabızlığın üçüncü günü liseden çıkıyoruz arkadaşa danışayım dedim cesaretimi toplayıp anlatmaya başladım..

+hacı ya ben şey oldum
-ne oldun?
+şey işte gelmiyor, yapamıyorum
-ne yapamıyorsun olum?
+sıçamıyorum amk
-heee.. aga bana da olmuştu bikeresinde. ben de sıçamıyorum ikinci gün dayanamadım tuvalete gittim fırçayı* sokup çıkardım
+fırça mı? *
-he ya fırça sonradan patır patır sıçtım

neyse benim de götüme fırça sokacaklar korkusuyla babama açılmaya karar verdim. çektim adamı bir kenara. "bak peder böyleyken böyle buyken bu sıçamıyorum anla artık yemek yiyemiyorum geçen lahmacunları götürdünüz löp löp hidayet dayımla neden bakakaldım, yok canım istemiyor dedim biliyor musun? işte bu yüzden"..

benim peder de anlayışlı adamdır hemen eczacı arkadaşını aradı ve bana dedi git şu eczaneye sana bir ilaç verecekler.. gittim eczaneye içinde ne olduğuna bakmadan aldım eve geldim.. açtım kutuyu bir baktım tam 12 tane fitil biraz şaşkınlıkla hemen pedere koştum..

+baba baba bunu ben şimdi şeyime mi sokacağım?
-yok eritip içiyorsun hergele, herhalde sokacaksın gurur yapma git sok şunu sıç gel!

sinirden ağlamak üzereyim artık... nasıl olur lan nasıl allaaam yardım et lütfen diyorum artık o gün secdeye kapandığımı bilirim o derece... düşünün o ergen halimle ibne olma korkusu sarmış dört bir yanımı..

cesaretimi topladım tuvalete gittim ve kapıyı kilitledim. malum yere malum şeyi soktum.. çok fazla geçmeden sanırım 5 dakika olsa gerek götte bir yanma hissi cayır cayır.. aniden sıçmaya başladım ve artık mutlu son...

o anlar ergenlik hayatımın önemli dönüm noktalarından biri olmuştur allah düşmanımın başına vermesin.*
yarım saat uğraştırıp terlemenize sebep olabilen çok kötü bir durumdur. *
tuvalet kağıdında tasarruf, ne kadar kabız olunursa o kadar tuvalet kağıdı rafta demektir.
sıkıntıdan da olabilir aynı zamanda yaz aylarında az sıvı tüketimi de etkilidir..
acı eziyet doğurmak gibi bir his.
edit: erkekğim annemın ne çektiğini anlıyorum bazen.
sıçamama durumu. tersi cırcırdır. cıvık cıvık sokak ortasında sıçtırır insana.
çok rahatsız edici durum. şişkinlik yaratıyor.
en kötüüde düşünce kabızı olmaktır.ne bir damla daha fikir ekleyebilirsiniz o adama nede bir bok çıkar kafasından .diğerinde müshil işe yarıyor ama bunda çite koşsan fayda vermez.
dötünüzde basur çıkmasına neden olacak en birinci olay.
sıçarken duygulanmaktır. (bkz: sıçarken gözlerinin yaşarması)
1 saat 15 dakika aynı pozisyonda kaldırabilir. tehlikelidir.
ayrıca doğustan kabız olan türler de vardır.
sıçamama hadisesi.
ayçiçek yağını sürünce düzeleceğini sandığım fakat hiç bir işe yaramayan durum.

edit:sürülmesi değil içilmesi gerekiyormuş amk.
(bkz: ferhat gocer)
halı sahada gol kaçırınca takım arkadaşlarının yakıştırdığı hastalık.
kakası gelmek nedir unutur insan. tuvaleti özlettirir insana.
en az 3 gün tuvaletini yapamama durumu olarak tanımlanıyormuş.
e diğer 2 gün ne o zaman?
Tuvaletle senin aranda oluşan bölünmez bir çekim kuvveti.
bir troll ün baslik sicamayisiyla olusan durum.
karın bölgesinde şişlik yaratarak gününüzü mahfedebilir.
bu duruma neler iyi gelir dm please.
Lavman kullanarak o an için çözüm bulabilirsiniz, anlık rahatlama sağlar, uzun vadede ise sıvı şeyler tüketmeli, mümkünse sabahları süt ve yulaf ezmesi yiyerek bir zaman sonra normal hale getirilebilir.
kabız olmuştum bir kere lan keşke şunu aszeryanle aldırsaydım dediğim olmuştu.
Dupalac'ı dene dostum.
Tanrım o nasıl bir bela, nasıl bir lanettir, düşman götüne olasıcadır.
Sıçabilmenin en büyük nimet olduğunu anlamamızı sağlayan olaydır.

Hele ki o kabızdan sonraki ilk patır patır sıçışınız. Resmen tanrının size bahşettiği bir hediyedir.