bugün

günün her saati doluluk oranı full olan ,ancak yazın sıcağında otobüs çilesini çekmektense günahıyla sevabıyla kabullenmek zorunda olduğumuz klimalı hat.
okul olduğundan mütevellit 2 yıldır haftanın beş günü katlandığım ulaşım aracı. kardeşim daha 3. durakta ağzına kadar dolar mı bir araç? akşemsettin'den binemiyorum , bekliyorum girebileceğim bir tane alet gelene kadar. neyse 2 yıldır götü başı sağlam tuttuk kaldı sana 3 sene hayırlısıyla inşallah.

edit: Kaldı iki sene, göt baş da hala sağlam ama o kalabalıkta cüzdan gidicek diye yaşadığım stresi hiç bir korku filmi yaşatamadı ya bana helal olsun.
zor bir ula$ımı* kolay hale getirmi$, ve istanbul halkına çok büyük bir rahatlama sağlamış ulaşım aracıdır.
sonuçta bildiğin tren olup, araba ve evlere bu kadar yakın geçmesi şaşırtmaktadır. sanki tren asfalta çıkmış havası yaratmaktadır.
(bkz: tramvay)
(bkz: kabataş)
(bkz: zeytinburnu)
istanbul trafiğinden fazlasıyla etkilenmiş araçtır. kesinlikle hızlı giderim demeyin, hele hele akşam saatlerinde adım adım gidiyorsunuz.

günün her saati maalesef ki doluluk oranı en üst seviyededir. hiç boş gelmemektedir.
fındıklı'dan binip, otogara kadar öküz gibi bavulla canla başla gittiğim, yazın dışarısı +40 derece iken gayet hoş olan tramvaydır. özellikle turistler çok sever.ayrıca aksaray'da aktarma yaparsın birde işte onun keyfine diyecek yoktur.

köyden yeni geldim istanbul'u yeni öğreniyorum kitabından alıntıdır. *
yazın ne sıcak günlerinde bile deliler gibi serin olan tramvaydır.
besiktas- karaköy arasında bazı manyak taksicilerin kapışma gereği duyduğu toplu tasima araci.