bugün

pekmezden ve antalya piyazindan sonra tahinin en cok yakıştığı yiyecek.
yaz aylarında kampa filan gidersenez, gittiğiniz kamp yakinlarindan bir köyden kesilmiş kabak bulun. olmadı yanınızda kabak götürün... şöyle kemirmelik karpuz dilimi gibi kesilmiş. ama en a z 3 4 parmak kalınlığında olsun dilimler. sonra o dilimleri alüminyum folyolara sarın. kamp gecelerinde yaktiginiz kamp atesinin içine o kabakları gömün ve tamamen yumsayana yakar bekleyin. pisince kozlerin arasindan dikkatlice cikarin. biraz sogumasini bekledikten sonra, kabağın komurlesmis kisimlarini bicakla kaziyip icindeki o yumuşacık tatlı sulu ve odun kokusu aromali kısma gömülün.

afiyet olsun.
ilk yediğimde o kadar kötüydü ki kusmuştum hala da yersem kusacağım tatlı türü.
özellikle dolaba koyun. dolapta fazlasıyla dursun. lezzeti güzeldir. ancak herkes bu tadı sevmez. zevkler ve renkler farklıdır sözüyle kabak tatlısının da hem beğeneni hem de sevmeyeni olduğunu bildirmek güzeldir. gene de yiyen herkese afiyet olsun.
Tahin kaymak ve cevizle beraber muhteşem bir uyum sağlayan tatlı.
sevmeyen olursa diye yazıyorum.

askerde seve seve seveceksiniz.

saygılar.
Çok güzel yaparım.
hayatta yiyeceğiniz en iğerenç tatlıdır. öyk.
yaşama sebeplerimden biridir.
hindistan ceviziyle egzotikleşen müthiş tatlı.
Tahin- ceviz veya kaymak-cevizle yenilebilen, tek başına tırt olan tatlıdır.
Ceviz muhakkak olacak.
Antakya'da yapılan, sonmemis Kirece yatırılana Bayılıyoruz.
Kabak böreği kadar güzel değildir.
aşırı derecede canım çeken tatlı. sabahın şu saatinde bile rüyamda bu tatlıyı görüp uyandım. yahu şaka değil kabak bahanesiyle kız tavlamak gibi amacım yok. ama gerçekten bu tatlıyı iyi yaparım diyen varsa mesaj çekerse sevinirim. her türlü evimde misafirim olabilir. gerçi bu sözlükte böyle basit bir tatlıyı bile yapacak kız yoktur ya neyse.. çünkü kabağı kesmesi çok zor diye söylüyorum. kabak sert olur. gaza getirmek gibi niyetim yok. sözlük kızları çok çıtkırıldım oluyor. hepsi ojeli eller, seksi makyajlar falan. sanki bu tatlıyı nahhhhhhhhhh yaparlar gibi geliyor. yok ya uykumuzdan uyanıp boşuna dert anlatıyoruz. gidip soğuk su başlığına entry gireyim bari. üzerine iyi gider. burada nerde böyle hamarat kız. varsa yoksa anın görüntüsüne kedili kuşlu foto paylaşıp dursunlar. kuş bizde de var anasını satim ama gösteriyoz mu? hayır. ama bak '' kabağı iyi yaparım kuki '' diyene onu da gösteririz. çok sevimlidir kerata.

ulan sevgililer gününde girdiğimiz şu entrye bak ya. yalnızlık çok zor lan. kabak değil, soğuk suyu dökmeden taşımasını bilen bile mesaj çekebilir. evet efendim. gözüm kutuda, teşekkürler.
Tek basıma 1 tencere hatta 5-6 tencere yiyebileceğime inandığım dünyadaki en en en en en en en lezzetli şey.
muhteşem bir tatlı. üzerine ceviz, kaymak ya da hindistan cevizi yakışır.
Şerbeti tam kıvamında olmalıdır sıcakta soğukta yenilebilir.

Ama ben ılık tercih ederim.

Yoğurtla da yenebilir iyi gider hatta.
Mideme iyi gelen tatlıdır.
Ya sevmiyorum dedikçe neden yedirmeye çalışırlar anlamadığım tatlı.

Sanki yemiyorum diye suç işliyormuşum gibi küçümseyici bakışlar falan…

Oğlum deli misiniz, divane misiniz?
aşure'den sonra en kötü tatlı. büyükleriniz zorla yedirmeye çalışırsa üstüne bal ceviz ne varsa dökün.
Lokmalar ağzımda büyürken babamın benim o halime bakıp zevk aldığı ve yut lan yut diye tempo tuttuğu sözde tatlı. Lan lifli tatlı mı olur töbe Estağfurullah.
Dünyanın en güzel şeyi. Ama sözlükte tek ben seviyorum galiba.
Birçok tatlıya göre daha doğal olan tatlı.
asla ama asla sevemediğim tatlı.
her türlüsünü denedim; tahinlisi, cevizlisi, fırında yapılanı, kiremitte yapılanı... yok anacım sevemiyorum ya görünce bile içim bi tuhaf oluyo neden bilmiyorum.
o kadar nimet varken bu kabağı zorlayıp niye tatlı yaparlar anlamam. evet.