bugün

milli maçlarda karşı tarafı tutan ve türkiye gol yiyince ezik ezik sevinen kürtlerdir.özellikle almanyada binlercedir.
türkiye'nin içinde bulunan lobidir. çok büyük siyasi partiler, gazeteler, örgütler içinde yer almışlardır. tüm amaçları, içlerindeki saklı kürtçülüğü farklı yöntemler ile gizliden ortaya çıkartmaktır. şu zamanlarda ise doğrudan ortaya çıkartabilecek güveni kendilerinde bulurlar.
(bkz: uludağ sözlük ün kürtçü üslubu)
kürt ünden ne hayır gördük ki lobisinden görelim.
Devletimize zarar verme amaçları içinde olan, bu hain emellerine akp iktidarda olduğu sürece ulaşamayacak lobi.
Türkiye'nin düşmanlarının çokluğundan yararlanarak her türlü batılı ülke ve ortadoğuda varlıklarını sürdüren , etrafına kominst geçinip ;Amerika ,israil gibi ülkelerdeki farklı lobilerden yararlanarak kapitalizimin dibine vuran şahsiyetsiz insan topluluğudur.(Kürt lobisiyle bütün kürtlerin hedef alınmasına karşıyım . Türk ve Kürt kardeştir.
doların yükselmesine an itibarıyla müdahale etmiştir.
kürt fobisini körükleyen kesim.
Ekşide ve twitter'da teşkilatlanmışlardır. Türkler'in de buralara girmesi lazım ki kürt lobilerini yenebilesinler.
Bir kürt olarak beni niye dışarda bıraktınız lan dememe sebep olan lobi.
görsel
gayet güçlü olan lobidir. her aile 15 çocuk yapar. iş aş batıdan gider. ülkede ellerinde tuttukları tek sektör kaçakçılıktır ki o da ülkeye fayda etmez. sağlık hizmetleri batıdan, kullandıkları elektrik bile bizim cebimizden ama hala en mağdur yine bunlar. demek ki lobileri güçlü. başka açıklaması yok.
tiyatro ve film yarışma jürilerinde bolca bulunur.
Kürt faşizmi Türkiye'nin ciddi bir sorunu her yerde örgütlenmişler biz ise halen parti kavgaları ile ayrışma peşinde koşalım.
Hahhaja korkup entry sildiğim sanılıyor. Bilmeyenler için söyleyeyim: ben düzenli bir şekilde entry siliyorum zaten. Ayrıca ben 7/24 sözlükte olmadığım için senin girdiğin cevabı görmedim.

Entryne cevap olarak: ben dışlanmadım, türk askerini de öldürmedim, türk düşman da değilim, terörist de değilim. Sen türkiye’de değil de başka ülkede doğsaydın kendini buraya ait hissetmezdin, buradan ve burada olanlardan haberin bile olmazdı. Avrupada ya da abd’de doğmuş olsaydın, normal bir işin ve iyi bir hayatın olurdu, kendi halinde, kürtlere düşmanca hisler beslemeden yaşardın. Hatta belki türkler hakkında kötü bile konuşuyor olabilirdin. Entrynde en türkçü kendin olduğunu kanıtlamak için “türk olmasaydım da kendimi türk gibi hissederdim” söylemi komik ve saçma. Tabii saçmaladığının da farkında değilsin, keşke sözlükten falan bir tanıdığın “komik duruma düşüyorsun, yapma” deseydi. Üzüldüm senin adına.

Edit: bak senin yaptığın gibi yapayım:

Entryne cevabın olmayınca entryni böyle silersin işte hahahhaha!

Nasıl güzel ve mantıklı mı?
kürt lobisi denerek hedef göstermek yanlıştır. buna ayrılıkçı, devlet düşmanı terör lobisi demelisiniz. neden mi?

çünkü bugün türk düşmanı, türkiye düşmanı insanların neredeyse yarısı türk. bakın can dündar kürt değil, sezgin tanrıkulu da, canan kaftancıoğlu da türk değil.

gençler, hdp eşbaşkanı figen yüksekdağ kürt değil lan türk amk türk türk.

pkk üst kadrosunun yarısı türk. avrupada türkiyeyi kötüleyen insanların yarısı türk la.

bu devlet düşmanlığı türk lobi terör lobisini çok güçlü ve dokunulmaz hale getiriyor. geziyi yapan da bu lobi idi, atatürkün yanında apo posterini açan insanlar kürt mürt değil türktü, hem de atatürkçü.

bu vebal hangi partiye yazar hepimiz biliyoruz. ama çoğunuz söylemiyor, ben söylüyorum.

cumhuriyet halk partisi bugün türkiyenin düşmanı ne kadar yapı varsa onun yanındadır. seçmen ise vatansever ulusalcı insanları barındırıyor ama bu insanlar saf ve iyi niyetli. bu insanlar zaten chpnin bu yanını görünce izleyin cümbüşü.
Türkiyede artmakta olan lobilerin başında gelir bunu özellikle tvlerde ve sosyal medyada rahatcana görebiliriz.
görsel
Türkye'de ve Avrupa'nın çoğu yerinde artmakta olan lobi türüdür.
Sosyal medyalarda rahatcana bunu görebilirsiniz.
Son zamanlarda bazı siyasiler de bu lobinin bir parçasıdır.
Dönerci tırkolardan on kat daha güçlüdür. Sözgelimi almanyada sayıları türklerin 1/3ü kadar olmasına rağmen milliyetçi afd de dahil tüm siyasi partilerde adamları vardır. ilaveten kendini islam aleminin lideri sanan komedyenlerin islamafobik saldırı diye nitelediği türk cami ve derneklerine yönelik saldırıları da bunlar yapar.
Türkiye'de ve tüm dünyada artmakta olan lobi.
Alkol verseler katilacak chpli, makarna verseler katilacak akp, cay verseler katilacak mhpliler taniyorum.
Türkiye'de ve dünyanın çoğu yerinde giderek artmakta olan durumdur.
HDP
HÜDA-PAR gibi partilerin güçlenmesini sağlayan lobidir.
nakşibendi-halidi kolundan çok etkin olan lobidir. uzun adamı, erbakan'ı ve turgut özal'ı çıkarmış lobidir. gerisini siz düşünün artık.