bugün

ihtiyac gidermek icin, gece vakti tuvalet aramak olayi.
survivor turkiyenin bir alt versiyonudur.
tuvalet eskiden dışarıda olurdu. o soğukta ve karanlıkta dışarı çıkıp ayak yoluna gitmek.
yörenin köy evlerinin genel özelliklerini bilmediği sürece altına etmeye müstahak insanın olaya başlangıç hareketidir. zira, odada gardrobun içinde tuvaleti bulunan * köy evleri bile vardır. o tuvaletin yeri her yöreye, her geleneğe, alt kültüre göre değişiklik gösterebilir. en iyisi molped.
kış aylarıysa muhtemelen uykunuzun kaçacağı ama tutarsanız da çatlama olasılığınızın yüksek olduğu durum.
ev ahalisini hep birlikte tuvalete gitmeye ikna etmek. sonuç: büyük bir seromoni ile tuvaletinizi yaparsınız.*
büyük ikilemdir.gitsen götün donacak, korkusu da cabası it olur, cin olur; gitmesen kasıkların patlar. Olay küçük abdestse sorun değil çıkar camdan işe gitsin anasını satim, bir de tükür destur de.Ammmaaa icraat büyükse sakın götü pencerden çıkarma gece karanlığında ay gibi parlar allah muhafaza başına ne gelir bilemezsin, altına sıç daha iyi be.
alışık olmayan insanlar yaptığında hele de tuvalet dışardaysa tuvaleti bulamadan zaten alta yapılacak kadar korkulacak olan olay.
özellikle gece kalkıldığında zorluk çekilen bir durumdur -genellikle tuvalet dışarda olur- ancak tuvalete kalktığınızda gökyüzündeki yıldızlar ve ayın şekillenişini gördüğünzde yakarsınız bir sigara ve belkide sabaha kadar orda öylece gökyüzünü seyredersiniz. daha sonra güneşin doğuşunu izler ve köyde hareket başlar, güzel bir kahvaltıdan sonra günün ne kadar güzel geçtiğinin farkına varırsınız.
Gecenin karanlığından korkmadan , büyük zorluklarla dışarıdaki tuvalete 'genellikle dışarıda olur' gitme çabasıdır. Gece olduğundan neyi tutucağımızı bilmemiz , bunun içinde öncede bir çalışma yapmamız gereklidir.
her taraf kardır,tuvalete gitmek istersiniz ama tuvalet bahçede.Artı lavaboda sabun yok.Böyle bi durumla karşılaştığımda 2 gün tuvalete gitmediğimi hatırlıyorum.Hatta yemekte yememiştim.Allah'tan bayramdı ve ben bütün bu olacakları bildiğim için yolculuğa çıkmadan önce evden şeker stoklamıştım.Yemek yiyemediğim için günlük enerji ihtiyacımı şekerlerden karşıladım...
Sabun konusunu anneme açtım,annem de yengemlere.Lavaboya sabun olarak hacı şakir banyo sabunlarından konuldu ama içim hiç rahat değildi...
böyle bir durumda felsefem 'az ye az iç az tuvalet' oluyor...
(bkz: çekirge sesleri eşliğinde işemek)
alttan estirmesi sonucu soğukalgınlığına yol acabilecek eylem
genelde köy evlerinin tuvaleti dışarda olduğu için bir nevi safari havasında geçen eylemdir. zaten köy yerindesin, gecenin bir vakti, kurt kuş ortalıkta gezmekte, her taraftan ayrı bir ses gelir, kafa sürekli başka yere döner...
neyse kaza bela tuvalete girersiniz ama eğer içerde su yoksa vay halinize. gidin necefli maşrapayı doldurun, karanlık ve binbir türlü mahlukat arasında hacet giderin. zaten su buz gibi, ortalık ıssız, korku filmi sahnesi gibi, hangi arada ıkınacan, çıkaracan da, rahatliyacan...
eğer tuvalet dışardaysa bir korku filmi tadındadır...
tuvaleti dışarda bi köyse gidilen anneyle gidilmesi gereken ve şöyle bi diyaloğun yaşanması muhtemel durumdur;
- annee annee..
+ hı hı ne efendim noldu??
- tuvalete gitmem lazımm
+ manyakmısın evladım bu yaştan sonra benmi götürücem seni git
- ya anne hadiii
+ hay yarabbi.. yürü yürü!!!
tuvaletin dışarda ve oldukça uzak bir mesafede olması bir yana, öyle kötü bir durumdadır ki gündüz bile kullanılması güçtür. bu durumda gece bahçeye çıkılır ve ihtiyaç bir köşede giderilir...
öncelikle tuvaletle köy evi arasındaki mesafeyi şöyle daha anlaşılır bir şekle sokalım:

eğer çişiniz * feci sıkıştırdıysa hiç yetişmek için zahmet etmeyiniz ve olayı en az hasarla etlatmak için çözümler arayınız. ne biliyim sadece donunuza işeyin falan mesela, giysiye yazık etmeyin yani. eğer ki kakanız* çıkma noktasına son derece yakınsa yetişmek için hala bir şansınız vardır bu tuvalete. donunuzda birkaç nokta olsa da idare ediverin.

işte bu uzaklıkta bir tuvalete gece kalktığınızı hayal edin... * kısacası böyle bir köy evinde gecenin kör vaktinde tuvalete gitmek hiç de hayırlı olmayacaktır hakkınızda. hele bir de tuvalette 1 adet kapı umduğunuz yerde uçsuz bucaksız bir boşluk bulursanız...

tanım: farklı deneyimler yaşamanıza sebep olacak durumdur.
sıcak bir yaz gecesiydi. kajmer o gece hiç görmemiş gibi 5 birayı hızlı bir şekilde içti ve daha sonra vurdu kafayı yattı. ama gel gör ki gece yarısı doğal olarak çok feci bir biçimde çişi geldi. kalktı yola koyuldu çünkü tuvalet dışarıdaydı, dış kapıyı açtığında hafif bir tırstı. sonra terlikleri giyip yola koyuldu, yolda giderken yanına ''pat'' diye bir cisim düştü ve fena korkmuştu. daha sonra yandaki ağaçtan armutun düştüğünü görünce '' anasını s.ktiğiminin meyvesi'' diye serzenişte bulundu ve sonra tuvalete vardı. ilk önce tuvaletin ışığını ve daha sonra kapısını açtı. içerde kesif bir sidik kokusu vardı. daha sonra şortunu indirip hayvan gibi işedi ve orgazm olmuş kadar rahatladı. * *
önce kırk saat boyunca gecenin karanlığında oraya kadar gidebilir misniz, yer mi onu düşünürsünüz. tam vazgeçtiğiniz anda artık tutamayacağınızı anlar ve tuvaletin yolunu tutarsınız. etraftan gelen baykuş sesleriyle tırsar, ağustos böcekleriyle rahatlar ve böylece tuvalete ulaşırsınız. tuvalet kapısın da nasıl yapacağınızı düşünmeye başlar fakat tam o anda gelen bir baykuş sesiyle içerinin daha güvenli olduğunu anlar, bir anda içeri girer ve çömelirsiniz. evet işte tam karşınızda öylece size bakan bir şey daha durmaktadır. her şey bitti derken bir de bakarasınız ki onca engelden sonra bir çekirge tuvalette sizi izlemektedir.
(bkz: köy evinde gece gece pet şişe aramak)
bir hayli zor ve zahmetli olan iş.vala hala bazı köylerde tuvaletler dısardadır.
en kraL maceraLarın yaşandığı andır gece vakti köy evinde ayakyoLuna çıkmak.. bunun kurdu var kuşu var ayısı var ini var cini.. o korkuyLa işinizi görmeye başLarsınız.. kaka/ööhh/na na tam çıkacakken baykuş'un ötmesi iLe irkiLen bünye çıkacak kakayı/ööhh'ü/na na'yı vakum gibi içine çeker ve üstünüzü adam gibi toparLamadan oLay mahaLinden koşar adımLarLa uzakLaşarak köy evine dönüp yatağınıza girersiniz.. Lan, Lan, Lan...

(bkz: daha sabaha çok var)
kabuslar evinde koridordan gelen garip zincir ve org sesine doğru gitmek gibi bir şeydir. ikisinin sonucunda da sıçılır çünkü.
(bkz: alafranga tuvalete ayakta siçmak)
korkan kisinin cinsiyeti biyolojik olarak erkek olsa bile ben erkegim derken birkac kez daha dusunmesini gerektirecek durumdur. Helaya gitmeye tirsan adama erkek denmez. farzedelim ki bu adamin karisinin helaya gitmesi icap oldu o vakitte. napacak ben tirsiyom sen yanliz git mi diyecek ? dersiniz dersiniiizz.