bugün

red hot chili peppers'ın 3 ekim 1979 california doğumlu gitaristi.
multi enstrumantist ve vokal yapma yeteneği de olan bir müzisyen. rhcp dışında kendi öncülüğündeki projelerini de yürütmekte ve bu projelerde gitar, bass, piyano, bateri vb çalıp vokal de yapmakta. john'dan boşalan koltuğu rhcp'de doldurabilecek en doğru isimdi belki de gelişi gruba yeni bir soluk kattı.
8 eylül red hot chili peppers istanbul konseri öncesinde kaza geçirmiş olduğu için tüm konseri tekerlekli sandalyede çalarak tamamlamış gitarist. bizim türklerden biri ayağını kıracak ve kilometrelerce uzak bir ülkede konser verecek. rüyamda görsem inanmam. işte müzisyenlik ve sorumluluk sahibi olmak böyle bir şey olsa gerek.
red hot chili peppers'ın 30.08.2011 tarihinde çıkardığı (i'm with you) 10. stüdyo albümüyle, john frusciante'i tam anlamıyla tarihe gömen kişi.
John Frusciante'nin yerini doldurabilecek tek adamdır belki de piyasada. En azından grup için de tek adam olduğunu biliyoruz, çünkü aşağıdaki linte de bir tane örneğini izleyebileceğiniz daha önceki röportajlarında defalarca "Josh teklifimizi kabul etmese devam etmeyi düşünmüyorduk ve grubu dağıtacaktık" tarzı sözler söylediler. Zaten kendisi de gruba oldukça yakın bir isimdi zaten katılmadan önce. YouTube yorumlarında, forumlarda, fan sayfalarında hala sokup sokuşturan adamları gördükçe gülüyorum. Tarz olarak John'un gruba katıldığı ilk zamanlarını hatırlatıyor bana. Çalmadığı enstrüman da yok gibi, gerçi John'un da yoktu, ama Flea'nın şarkılarda piyano kullanmaya başladığını ve ortaya Happiness Loves Company gibi alışık olmadığımız şarkıların çıktığını, "Adımız hala aynı ama yeni bir grubuz" dediklerini düşünürsek zamanla grupla birlikte ortaya çok eğlenceli şeyler çıkaracağını düşünüyorum.

http://www.pekbilifestyle...-klinghoffer-hakknda.html
tamam her türlü rhcp yakışan bir gitarist zaten başka bu grubun tarzına zıplayacak hoplayacak adam bulunmazdı. 2007 yılı doğu avrupa konserlerinde grubun arka planında çaldıgınız görebilirsiniz. john frusciante sinyali cakmış olması gerek o konserde gerekse suratında ki memnuniyetsizlik bir makalede yanılmıyorsam konser öncesi grup içi anlaşmazlık anthony kidsle şarkı seçiminden dolayı. josh klinghoffer güzel işler çıkaracaktır ama tek bir gelişme olmadı bekliyoruz.
2 ocak 2010'dan beri* rhcp solistidir.