bugün

Yedek topçu.
ileriye doğru oynamakta eksiklikleri olan ancak çok yüksek başarılı pas oranıyla oynayan bedavaya aldığımız futbolcu. gelişime açık olduğunu düşünmekle birlikte, realin satın alma opsiyonu eklettiği sözleşmede beni doğrulamaktadır.
Türkiyenin en tipsiz futbolcusu.
(bkz: galatasaray)
Günümüzde melo tipi futbolcuların tercih edilmemesiyle doğru hamle olabilecek futbolcudur. Artık orta sahada pasa yatkın orta saha oyuncuları tercih ediliyor. Real Madrid'in modric, kroos, james üçlüsü Bayern'in xabi, vidal, götze üçlüsü barçanın arda iniesta, rakitic üçlüsü gibi. Çağımız futbolu artık pas üzerine.
Bu adamın pas yüzdesi yüksek orası tamam ama kimle pas yapacak sniper var bir onun kafasında biraz da selçuk. ileriye bak yasin alır gider, Burak önüne atarsın(sıçar), poldi hala muamma kapalı kutu. iyi adam ama yanlış takımda tıpkı ozan tufan seçimi gibi. ikisi takım değiştirse gelecekleri daha parlak olur.
galatasarayın fark yaratan en iyi yabancısı.
dengecizade hamzaoğlu hazretleri tarafından astana maçında yedek bırakılacak futbolcudur. dengelerin gücü adına !
dengeli oynayalım arkadaşlar.
(bkz: balon).
bugün benfica karşısında sakatlığı olmamasına rağmen yedeklere bile alınmamış oyuncu. ulan real madrid altyapısından yetişen gencecik bir adam varken gidip manevi oğlun bilal kısa yı alıyorsun, kabul adam kötü oynamıyor ama avrupa maçında işler değişir, bunu ne zaman anlayacaksın hamza hoca?

atletico madrid maçında maalesef ki selçuk inan da olmayacak, orada ilk 11 de görmezsem ağır küfredecem...
Galatasarayin aldim dedigi lakin henuz sahada gormedigimiz futbolcudur.
yaşına göre ağır oyuncu. neyse ki oynadığı pozisyon için hızlı bir oyuncu olmaya gerek yok, ama kuvvet ve dayanıklılığa ihtiyaç var. kendisinin pas yeteneğinin ve tekniğinin ligin pek çok oyuncusundan üstün olduğunu düşünüyorum, umarım kendini geliştirebilir.
Şu çocuğu ıslıklayanlarda kuş kadar beyin yok! kaç maç olmuş oynatılmıyor, şimdi ilk 11 de maça çıkıyor o da olmadığı bir pozisyon olan ön liberoda!
bu çocuğu ıslıklayanlar umut, burak ve Sabri'yi bir kez bile ıslıklamamış beyinsizler!
rakip kaleye yakın olduğu zaman çok daha tehlikeli bu çocuk!
maç boyunca birkaç dikine pas ve yaptığı asist dışında olmayan orta saha oyuncusu. ıslıklanmasını tasvip etmiyorum ancak takımın orta sahadaki savunma sorununa ilaç değildir kendisi. bu açıdan çözüm olamamıştır.
Şu adami kusturmeyin amk, genc oyuncu yetenekli de, sakin bi adam en azindan, onun da elini ayagina dolastirmayin.
Ligde çok fazla yerli benzeri olan futbolcu. Ekstra bir şeyini göremedik şimdiye dek. Kızılan Bilal en azından asist yapıp şut çekiyordu.
top kayıplarının efendisi amk çocuğu. ya ayağından hayvan gibi açar topu, ya rakibe verir, ya 3-4 kişinin arasına haldır huldur dalar kaybeder.
real madrid'de ne öğrenmiş hayret ettiren vasat herif.
bu adam ilk geldiğinde ileri oynayan ayağa pas yapan bir oyuncuydu. ne oldu lan bu adama dedirtir.
lan koca deportivo bu adamı 25 maç sağ kanat oynatmışsa vardır bir bildiği deyip orada oynatmalıydık biz de

savunma yapabiliyor mu , evet nispeten , bir anda hızlanıp 2 3 adamı ekarte edebiliyor , bir kaç kez ceza sahasına böyle top sürdüğüne şahit olduk , uzun boylu ve düz görünen bir oyuncu olmasına rağmen bilekleri bizim lig için iyi , ayrıca hücum prese de yardımcı olabilecek kapasitesi var

amma velakin biz akıllıyız ya , bu adamı ön libero oynatıyoruz

ulan bu adam geriye pas atma özürlü , arkasını döndüğü zaman renk körü oluyor takımları şaşırıyor aq , pimi çekilmiş el bombası amk arkaya dönünce patlıyor illa ki , bu adamı gerekirse takımın en ileri ucuna atacaksın , sırtı hep bizim kaleye dönük olacak bak o zaman iş yapıyor

belki de gariban bir şeyler yapmaya çalışıyor da bizim takım anlamıyor amk ondan da şüpheliyim , bu çocuk ramos-pepe ikilisiyle maç yapmış , şimdi takım hücuma kalkarken onların pozisyon alışı ileri çıkışı falan başka , adam pası onlara göre atıyor , geride kim var , semihle hakan aq , adam yanına pas atıyor modric falan olsa alacak belki o pası , peki kim var , tabi ki selçuk adam mafya gibi amk her maç 11 de silah zoruyla oynatıyor kendini , ileriye attığı pasları hiç saymıyorum zaten , ronaldo-benzema-bale 3 lüsüne göre pas atan bir adamın özellikle yasin ve burak ikilisine atacağı pasları o malların algılayabilmesi mümkün değil

o yüzden çok da yüklenmeyin , gider 1 2 seneye avrupa'nın orta seviye futbolcularından biri olur , leverkusen'de falan oynar işte biz de vay aq diye izleriz.
Farklı bir kültür ve sistem futbolu ile yetişmiş genç futbolcular ülkemize geldiğinde mala bağlıyorlar ...çünkü ne bir sistem var , ne yarın ne olacağı belli...

Adam idmana çıkıyor " hadi koçum , hadi oğlum , sen topçusun " diye gaz verenler var .Görmemiş böyle bişey " neredeyim ben" diyor.onun dışında ne bir taktik öğreten var , ne ona özgü eksiklerini kapatmaya yönelik bir antrenman programı var...

Adam ham yetenek ...Bizim gibi ülkelerde gelişemediği gibi bildiğini de unutur böyleleri...
Bu tarz adamların ülkemizde tutunamamasını futbola bakış açımızdaki muhafazakarlığa bağlıyorum ben. Ufkumuz yeni tarzda futbolculara alışık değil. Tabi bu bakış açımızı spor basınının oluşturduğu da çok açık.
Yeni gelen tüm transferleri eskisinin ikamesi olarak oynatmaya çalışan bir bakış açısı var Süper Lig'de. Yeni Melo, işte yeni Selçuk, yeni Keita diye bakıyoruz hep. Eski futbolcunun gömleğini giydiriyoruz, hocaları da birebir aynı yerde oynatıp, aynı performansı ilk maçtan bekliyorlar adamlardan.
Bir Lucescu bir de Şenol Güneş var, kadroyu elindeki adamların meziyetlerine göre oluşturan, oynatan. Onların takımında da şöhretli ya da şöhretsiz hiç bir oyuncu sırıtmazdı. Sanki Rodriguez'de yanlış beklentiler ve yanlış işler verilen bir adam gibi geliyor bana. Sanki bir iki yeri değişse büyük topçu olacak gibi.
selçuk malından çok daha iyi olan orta saha. en azından koşuyor amk. evet.
görsel
güncel Önemli Başlıklar