bugün

kısaca jorge jesus denilen, 24 temmuz 1954 amadora, lizbon doğumlu portekizli emekli sağ kanat orta saha oyuncusu ve şu anda teknik direktör. an itibariyle benfica'nın teknik direktörüdür.

1973'te başlayıp 1989'da bitirdiği profesyonel futbolculuk kariyerinde olhanense, sporting lizbon, belenenses, leiria, setubal ve amadora takımlarının dikkat çektiği ikisi kiralık olarak toplam 12 takımda oynamıştır. 1970-71'de amadora'nın, 1971-1973 arası da sporting lizbon'un altyapılarında oynamıştır. tekrar profesyonel kariyerine dönersek toplamda 166'dan fazla maça çıkıp 13'ten fazla gol atmıştır.

1989'da teknik direktörlük kariyerine amora'da başlamıştır. amadora, guimaraes, setubal, leiria, belenenses ve braga'nın dikkat çektiği 10 takım çalıştırdıktan sonra 11. takımı olan benfica'nın başına 2009 yılında geçmiştir.
Fenerbahce macinda lima'yi oynatmayip, gaitan'I da 60.dakikada oyuna almasindaki mantigi kendi bile aciklayamayacak benfica hocasi.
aslan yürekli hocam, nedir bu durgunluk bu ruhsuzluk? söylesene bize hoca takım neden oynamıyor? herkes bilsin ki kişiler gelir geçer ama benficamızın menfaatleri kalıcıdır.
tam bir moron, gs li olmama rağmen hiç sevmedim bu adamı,çocukca konuşup duruyor, lan sen kadıköydeki penaltı pozisyonunda kalpten gidiyordun neredeyse bize hikaye anlatma moruk..
söylendiği gibi fenerbahçe yi her şekilde küçümsemiş teknik herif. kadıköyde 1-0 biten maçtans onra biz bu feneri yener tur atlarız demişti.kimse de çıkıp bu adam neden böyle söyledi diye konuşmadı ki bir bildiği varmış , dün gece gördük.
porto-benfica maçının uzatma dakikalarında benficanın yediği gol ile dizlerinin bağı çözülen teknik drektör.
(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
allah belasını vermiştir.
galatasaray lıyım. ama her şey fenerle taşşak geçtikten sonra başladı.
önce porto, sonra chelsea son dakikada sikti bunları. yazık lan. acıdım adama.
bir hafta içinde iki kere son dakikada yıkılmış teknik direktör. hafta sonu portoya şampiyonluk kupasını, bu gece de uefa kupasını kaptırdı.
yurdum şikecilerini fena zıplatmış yüce isa. yoksa bu sevincin başka bir açıklaması yok.
bir haftada ikinci kez kupa kaybetmiş teknik direktör. ikisi de son dakikada. kalp krizi yakın.
Fenerlilerin bedduası tuttu. Amk ibnesinie iyi oldu * :D
fenerbahçe'yi elediğinden beri maç kazanamamış teknik direktör. "nerden eledim bu goduğumun takımını" diye düşünüyordur herhalde şu an.
adam son iki hafta içerisinde önce lig, sonra uefa, son olarakta elinde kalabilecek son kupa olan portekiz kupasını kaybederek loserlığın kralını yaşadı. o kendini beğenmişliğini, büyük kibrini şimdi görmek lazım jesus efendi.
aykut'tan daha çok teknik direktördür.
loser'lık görevini arjen robben'den devralmıştır.
beşiktaş'a gelirse portekizlilerin verimini %80'e çıkarır.
beşiktaş a teknik direktör olarak gelmesinde manuel fernandes in de ağırlığını koyduğu benfica teknik direktörü..
fatih terim travmasından sonra yavaş yavaş kendine gelen bir taraftar olarak gs'nin teknik direktörü olmasını istediğim kişi. ama bildiğim kadarıyla benfica ile sözleşmesi devam ediyor. feshetmez mi acaba ?
guimaraes maçından sonra polise saldırarak 3 aya kadar hapis cezası alabilecek kişi.
kulislerde önümüzdeki yıl galatasaray'ı çalıştıracağı söylenen hoca.
Benfica'nın tıkır tıkır oynayan futbolunu gördükçe iyi bir hoca olduğuna kanaat getirmiştim.
Ancak 1 ayda 3 kupayı aynı anda bizim fenerbahçe bile kaybetmez.
Adam hem uefa, hem lig, hem de federasyon kupasını kaybetti.
Bu sene uefa finalinde yine kaybetti.
Nasıl bir acıdır öyle.
adı galatasarayla anılan onlarca teknik adamdan biri.
durup dururken aklıma gelen adam. mis gibi teknik direktör. internet aleminde türkiye'ye gelsin dediğim herkesin yolu bir şekilde buralara düştü. darısı jesus abimizin başına.
tipi teknik direktörden çok şaire benzeyen adam. Türkiye.yed gelirse fener'e gelir herhalde. Gelirse şiir gibi top oynatır.

8 sene sonra edit: hayatta yanılmadığım tek şey bu olmuş.
iki maçın skoruda 3-1 dir.