1. 1.

  fragmanı budur.
  filmin tam adı ise "jim &kaufman : the great beyond"dır.
  daha yeni filmi(belgesel tadında) izlemiş birisi olarak, yakın zamandaki açılan (bkz: jim carrey) başlıklarını gördüğümde sırıtıp geçmem gerektiğini farkettim.ve yorumlardaki insanların ne kadar çok bilgisiz olup ne kadar çok yorum yapabildiklerine şaştım kaldım.
  filmde jim carrey'in (bkz: andy kaufman) [1]*adlı bir başarılı komedyenin farklı bir tür[2]*de komedi yapıp başarılı olmuş bir insanın rolünü oynadıktan sonra ve oynadığı sırada hayatından geçen değişimleri ve bu süreçte neler hissettiğini yaşının verdiği olgunlukla anlatıyor. (bkz: the man from earth) filmindeki sıcaklığı hissetmek isteyenlerin bu filmi de izlemesini öneririm.o sıcaklığı hissediyorsunuz.
  filmden hatırladığım kadarıyla bir alıntı yapmak istiyorum:
  "
  -içinizde olduğunuz bu değişimi ne zaman farkına vardınız?
  +etrafımdaki herkesin hayal ettiği, düşündüğü, sahip olmak istedikleri şeyleri elimde bulundurduğumda mutsuz olduğum zaman."

  not:kişisel tavsiyem filmi izlerken başka birşeyle ilgilenmeyiniz. çünkü neredeyse kullandığı her cümle üstüne düşünülmesi gereken cümlelerdir.düşünmediğiniz ve konsantre olmadığınız taktirde izlemişsiniz, izlememişsiniz pek bir farkı kalmamaktadır.

  1*=o zamanlar tvdeki herkesin en iyi numaraları, en becerikli oldukları yerler, en iyilerin buluştuğu yerlerdi.bu adam çıkıp kimseyi umursamadan istediği şekilde hareket etti.en başarılı komedyenler arasında bulunan jim carrey'in bu kadar saygı duyması ,hayret etmesi, rolü benimsedinde söyledikleri bunu kanıtlamakta gibidir.

  2*= günümüzde insanların her şeyi olduğu gibi kopyala yapıştır yaptıkları için saçma şekilde komedi yapmaya çalışmalarının başlamasına sebebiyet vermiştir.
  1 ... oblomo