1. 1.
  "Coğrafya kaderdir" mottosuyla yayın hayatına yeni başlayan ve iddialarına göre "sadece Jeostrateji alanına yoğunlaşmış Türkiye’deki ilk blogdur."
  işin ilginci hakikaten de jeostrateji alanında ilk blog/site olmaları.
  belki bu işin ucundan bucağından tutan düşünce siteleri mevcut ama, bu sitenin bütün mesaisinin jeostrateji olması,
  eğitim/öğretim hayatımız boyunca sürekli duyduğumuz "vatanımızın jeostratejik önemi" üzerinde yoğunlaşmış ilk site olması
  açıkçası beni biraz heyecanlandırdı.
  sitedeki birkaç yazıyı okudum ve okumaya da devam edeceğim gibi görünüyor. umarım bir heyecanla açılıp sonra esamesi okunmayan diğer bloglar gibi olmaz.
  Vatana millete hayırlı olsun inşallah. *
  ilgilisi için blogun bağlantı adresi: http://www.jeostrateji.com/
  https://twitter.com/Jeostrateji9

  sitenin hakkımızdaki bölümünden bir kısım:
  --spoiler--

  Biz ise Türkiye’nin bu bahsedilen süreçlerin neresinde olduğunu anlamaya çalışıyoruz. iç politikadaki ideolojik söylemleri ve romantik eğilimleri bir yana bırakarak, cevap aradığımız sorular şunlar;

  Ülke olarak bu çağda neredeyiz?

  Türkiye için doğru jeostratejik eğilimler ne olabilir?

  Bunları nasıl uygulamaya koyabiliriz?

  Bizimle birlikte bu sorulara sizde cevap arıyorsanız sitemizde ki makaleleri inceleyebilir, iletişim kısmından bize soru sorabilir, ya da katkı yapmak istiyorsanız yine aynı sekmeden bize yazabilirsiniz.

  Umuyoruz ki çalışmalarımız Türkiye’nin jeostrateji eğilimlerinin daha mantıklı, dengeli ve proaktif bir hale bürünmesine yardımcı olur ve bu alanda kafa yormak isteyen gelecek kuşaklara yol açar.
  --spoiler--
  2 ... selika
 2. 2.
  Jeolojiyi severim ama içerik özgün olmamış, belli ki madiyattan ötürü.

  Oşinografik bir like atıyorum.
  1 ... 1618 lll v x 7
 3. 3.
  Osmanlı'nın neden 16.yy'dan sonra zayıfladığını gerçekçi bir zeminde tahlil etmeye çalıştık. Sosyal bilimler ilgilileri buyursunlar;

  http://www.jeostrateji.co...stu-yoksa-ipek-yolu-mu-2/
  4 ... jeostratejicom
 4. 4.
  jeopolitiği, sosyoloji ve teknik gelişmelerle harmanlayarak anlatan güzel bir yazı. venedik ve ceneviz denizciliği döneminden günümüze değin süregelen ticareti hinterlandlarıyla birlikte küresel boyutta yorumlamış.
  2 ... omarbradley