bugün

dreamgirls filmindeki performansıyla,altın küre ödüllerinde en iyi yardımcı kadın oyuncu heykelciğini kucaklamış amerikalı aktris.
12 eylül 1981 doğumludur; bugün 26. yaş gününü partisi verecek ve beni çağırmayacaktır muhtemelen.
bu yıl kendi adında albümünü çıkartmış ve en iyi r&b albümü budur diye sürekli tartışılan kişi.
bülent ersoy'a benzettiğim amerikalı şarkıcı/aktris
zenci gırtlağını tarif etmek yerine bu hatunu dinletmek en güzelidir. dinlemeden önce fazla bir beklentim yoktu lakin şarkıya girdiği anda hayrete düşmüştüm.
http://www.youtube.com/watch?v=3CJlxp9UAUc
dreamgirls filmindeki effie white karakterine muhteşem bir şekilde hayat veren ve soundtrack albümü için filmdede kullanılan And I'm Telling You I'm Not Going adlı şarkıya hayat vermiş eşsiz kadın.

- spotlight adlı albümü amerikada listelerde üst sıralara yükselmiştir.
- dreamgirls filminde canlandırdığı karakter sonucu altın küre almıştır.
- american idol yarışmasında başarı sağlamıştır.
- one night only şarkısı sayesinde popülite kazanmıştır.
- whitney houston'ın yerine aday olarak gösterilmiştir.
- sex and the city filminde yan rollerden birine hayat vermiştir.
57 yaşındaki annesi ve 29 yaşındaki erkek kardeşi Chicago'daki evlerinde ölü olarak bulunmuştur. Bundan tam üç gün sonra kız kardeşinin 7 yaşındaki oğlu öldürülmüştür. Uzun araştırmalar neticesinde, korkunç gerçek ortaya çıkmıştır. Tüm aileyi silahından geçiren katil, Julia Hudson'ın boşandığı eşidir. Julia'nın başka bir adamla ilişkisi olduğunu öğrenmiş, çok sinirlenmiş ve söylediğine göre kendini kaybetmiş. Tam 3 kişinin canına kıyan bu cani 120 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır.
(d. 12 Eylül 1981), Oscar ödüllü, ABD'li oyuncu ve şarkıcı. American Idol yarışmasının üçüncü sezon finalistlerinden biridir ve yarışmadan altıncı hafta sonunda elenmiştir. Yarışmadan elendikten sonra 2006 yapımı Dreamgirls filminde Effie White rolünü üstlenmiştir. ilk oyunculuk deneyimi olan bu film ile Oscar, BAFTA, Altın Küre ödüllerini kazanmıştır. Nişanlısı ise WWE güreşçilerinden David Otunga'dır.

2007'de Akademi Ödülleri'ni dağıtan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'ne katılması için akademiden davet aldı.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Jennifer_Hudson
güncel Önemli Başlıklar