bugün

şşşş sessiz olun! müslümanlar uyuyor!

------------------------------------

Çin işgali altındaki Doğu Türkistan Müslümanlarının durumu Japonya’nın başkenti Tokyo’da binlerce kişi tarafından protesto edildi.

Doğu Türkistan için meydanlara dökülen Japonların bu tavrı, kardeşlerinin çektiği zulümlere sessiz kalan islam ülkeleri ve Müslümanlar için de anlamlı mesajlar içeriyordu.

Çin zulmün protesto için meydanlara dökülen binlerce kişinin arasında Japon politikacılar, Japonya’da yaşayan Tibetliler, Moğolistanlılar ve Tayvanlıların da bulunması dikkat çekti. Mitingde, Japonya, Doğu Türkistan, Tibet ve Tayvan’la birlikte ‘Türk Bayrağı’ da dalgalandırıldı.

http://www.habervaktim.co...am-alemini-utandirdi.html

islam dünyası tepkisiz kalmaya devam ediyor.
yüzde 60'ı ateist olan bir toplumun davranışıdır. o değilde oradakiler arap olsa diğer müslümanlar yine siklemezdi. çünkü araplar birbirlerini öldürmeye bayılırlar.
Doğu Türkistan için Bir japonya kadar olamadık durumunu akıllara getiren utanç hadisesidir.

Filistin için ağlayan zırlayan hükümetin nerede olduğunu merak ettiğim durumdur.
helal olsun adamlara. biz anca filistin filistin diye bağıralım. tamam kardeşim onlarada yardım edeceğiz ama uzakdoğuda yaşananları niye göz ardı ediyoruz ki.onlar da müslüman. adamlarla aynı ırktan geliyoruz bi de. şimdi adamların zoruna gitmez mi. adamlar bizi türk dünyasının lideri olarak görüyor bizim yaptığımız ise...yazık...
Japonyanin eylemi "dusmanimin dusmani dostumdur" felsefesidir, tarihe bakilirsa cin ve japonya herzaman icin birbirlerini sevmezler su an cinin buyuyen ekonomisi ve gucu japonyayi tehdit etmektedir, ve japonyada Doguturkistanlilari koz olarak kullanmaktadir. It is all about power.
asıl amaç çin'e zarar vermek olsa da güzel bi davranış bizim açımızdan.
gezi parkı direnişine dünya halklarından gelen desteğe akılları sıra cevap vermek isteyen cemaatçi kürdolar, malezya'da bulunan organizasyonları arcılığıyla dilenclerden ve garibanlardan oluşan 50-60 kişilik bir gruba para verip sefil bir toplantı düzenlemişti. görüntülerini de burada paylaştım merak eden arasın bulsun.

hırsızlık, yalan ve çocuk iğfaline dayalı mezhepleri ve avanta düzeni tehlikeye girince kürdün cemaati dünyanın öbür ucuna para yollar ama türkler mi öldürülüyor "mühim değil"...

türkçe olimpiyatı diye acun çakması maskaralıklarla kandırılan götümün milliyetçileri başlarını kuma gömebilirler..

çin malı ithalatından götü göbeği şişen bakan abimizin ekmeğine kan doğramayak şimdi...
arap götü yalamaktan dilleri siyah kesilenleri utandırmıştır.
müslümanlar olarak etki-tepki sorunu yaşıyoruz.

o kadar çok pasifize olmuşuz ki, varlığımızla yokluğumuz arasında bir fark yok.
japonya kadar olamadığımızın resmidir. ayıp etmişiz.
japonya nın tepkisinin oradaki zulümle veya içlerindeki insan sevgisiyle bir alakası yok. buradaki tepki insani değil tamamen çin i uluslararası alanda köşeye sıkıştırmak amacı taşıyor. bunu bilmeniz için 2. dünya savaşı nda japon askerlerinin yaptığı zulümleri ...(beşikteki bebelerden tutunda sokaktaki köpeklere kadar tecavüz eden, el kadar bebekleri bölgede bulunan yüksek binardan aşağı atan, hamile kadınların karnını yarıp çıkardıkları cenini en uzağa fırlatma yarışı yapan sik kafalı japon askerlerinden söz ediyorum)... bilmeniz gerekir. 2 yıldır bölgedeki adalar üzerinde hak iddia eden bu iki devlet arsında yüksek bir gerilim var. tepkinin tek nedeni de bu. zira 2009 yılında bu olayların daha kötüsü meydana gelirken japonya nın gıkı çıkmamıştı. kaldı ki arakan da onbinler katledilirken ne islam alemi nin ne de sevgi pıtırcığımız olan japonya nın o sıralarda ne sikle meşgul olduğunu da sormak gerekir diye düşünüyorum. ve tabi ki islam alemi... şimdi böyle islam alemi deyip sanki yekpare bir yapı varmış gibi aksetirilmesine karşıyım. bir birleriyle didişirken aslan kaplan kesilen bu arkadaşlar kendilerini çok afedersiniz ama ayakta s.ken israil e karşı havlayan köpek ...(havlayıp ısırmayanlar)... oluyorlar. kelin ilacı olsa kendi başına sürer meselesi yani.
peki biz ülke olarak ne yapabiliriz?
bura önemli olan nokta devlet olarak resmi bir tutum takınıp takınmayacağımız. eğer takınacaksak -ki hiç sanmıyorum- yapılması gereken japonya ile iş birliği yapmak
bu olay çin i uluslar arası alanda sıkıştırmak için çok iyi bir fırsat olduğundan dolayı japonya destek vermekte istekli olacaktır, özellikle de sivil toplum alanında. ortadoğu da ki en önemli mütefiki ile asya-pasifik teki en önemli mütefikinden gelen bu tepkiler karşısında abd nin iki kelam etmemesi imkansız gibi. netice olarak çin karşısındaki bu güçlü mesaja kayıtsız kalamaz ve bölgedeki türk nüfusuna karşı tutumunu değiştirmek zorunda kalır. olay bu kadar basit tabi birilerini g.tü yerse. son olarak islam alemi nin utanma duygusu olsaydı gazze den çeçenistan dan suriye den türkistan dan veya arakan dan ötürü yerin dibine girerdi. hayal kurmayalım gerçekçi olalım derim.
oha habervaktim bile utanmış, oha...

ulan onlar arap değil nasıl oldu da ilgilendiniz, diye insan düşünürken müslüman kardeşlerimiz diye girmişler olaya.

doğu türkistanlı kardeşlerimiz hıristiyan olsa, habervaktim'in umurunda olmayacak, türk kardeşlerimiz değilde müslüman kardeşlerimiz diye vurgulamışlar.

ama buda iyidir, en azından gördüler. liboş islamcılarda yakında görmek zorunda kalıp umursuyormuş numarası yapacak. sonrada rant peşindeki siyasetçilerimiz. başta da tayyip...

her şey bir yana habervaktim, utanmış. tövbe estağfurullah nasıl olduysa...
islam alemi adına gerçekten utandırıcı haberdir.
açıkçası her konuda esip gürleyen hükümetin bu konudaki pasif tavrı şaşırtıyor.
karşı tarafta utanma olmadığından belki de başarılı olmamıştır. yav kardeşim islam dünyası ne zaman ölüme katliama tepki gösterdi ki buna göstersin? düşünün hele bir.