bugün

Japonya'da yaşayıp japon kültürünü bizlere yansıtan bir abimizin youtube kanalı. ilginç içerikler üretiyor ve çok samimi. Göz atmaya değer.

https://youtu.be/iYFLstRZ6_4
Esini anliyorum, sahsen ben de istemezdim esimin vaktinin buyuk bir kismini ailesine degil de tanimadigi insanlara ayirmasini. Ama keske simdiye kadar cektigi videolari silmeseymis, hani yeni video cekmesin ama eskileri bari dursaydi bilgilendirme amacli. Yoruma kapali hale de getirebilirdi misal videolarini.

Herneyse, kanalini daha yeni takip etmeye baslamistim, henuz seyretmedigim ama zamanim oldukca seyretmeyi istedigim bir suru videosu vardi. uzuldum, kendisine her ne kadar hak versem de.
otomatik japonun kısaltılmışıdır.
japonumsu yerine de kullanılabilir.
ailesiyle daha fazla zaman geçirme yalanıyla youtube'tan apar topar tüm videolarını silerek kaçan bir fetöcü. http://www.youtube.com/watch?v=q_9Mf7xrb58&t=3s

ulan hadi bi yalan uyduruyosun, neymiş efendim "ailemle daha çok vakit geçirecem." ee niye yüklediğin videoları siliyosun kardeş?
Muhtemelen fetullahçı bağlantısının bir şekilde ortaya çıkması sebebiyle youtube'dan uzaklaştı. teknik liseden, üniversite sınavlarındaki türkiye 500 küsürüncülüğüne ulaştığı o serüveni öğrenebilseydik iyi olurdu.
Dun itibariyle youtube'a tekrar donmeye karar vermis kanal. Yavas yavas tum videolarini geri yukleyecekmis, tek farkla: videolar yorumlara kapali olacakmis - cok mantikli bi karar olmus bence. Aciklamasi da soyle:

"Eveet, degerli arkadaslar. Ne oldu la geri mi dondun sorusu icin kisa bir aciklama yapayim. Bazi arkadaslarim Youtube'da baskalari tarafindan kendi videolarimin yuklendigini gosterdi. Umursamadim bastan, sonra baska baska kanallar halen videolarimi yuklemeye devam etmis. Uzerine de reklam almislar * Bu tarz arkadaslari haram para yemekten kurtarmak icin elimde olan videolarimi geri yukleyecegim. Gunde bir veya iki gunde bir tane video yuklemeyi dusunuyorum, vakit buldukca. Yorumlar kapali olacak, cunku acik olunca binlerce yorumu tek tek okuyorum. Cok fazla vakit gidiyor. E okuma o zaman diyebilirsiniz ama olmuyor oyle iste. Neyse, umarim anlayisla karsilarsiniz.

Yeni videolar gelir mi derseniz, ben de bilemiyorum. Belki 3 haftada 1 belki ayda 1. Bakalim zaman ne gosterecek. Elimizdekileri bi yukleyelim de. Ozellikle drone kullanmadigim videolarimin hepsi elimde yok. Haberiniz olsun."

Sahsen cok sevindim bu kararina, videolarini seyretmeye kaldigim yerden devam.