bugün

heyecan ve gerilim dolu bir bekleyiştir.
o telefon da gelmez ayrıca.
3-4 gündür hayatımın kaymasına sebep olan hadise. Dün en son olarak referans istediler verdim, aramışlar da güzel de konuşmuşlar. Telefonun başından ayrılmamaktayım, kafayı yiyeceğim sanırım. Olumlu bir haberi umarım buraya yazarım.
https://streamable.com/adh1jk
3 ay bekledim o telefonu. Sonra "skerim sizi mi bekleyecem lan orsbu çocukları" deyip işe başladım. 15 gün sonra aradılar. Hakkaten orsbu çocuklarıymış zamanlamasını sittiklerim.
%90 ihtimal dahilinde aramayacaklar.
kalan %10 ihtimalle yüz yüze görüşmeye çağırılacaksınız
%50 işe alınırsınız %50 alınmazsınız.
işe alınma durumunuzu belirleyen ana kriterler,
1- görüşmeye çağrılan diğer adaylar ile sizin aranızdaki yetkinlik farkları, siz diğer tüm rakiplerinizden daha yetkinseniz işe alınma şansınız artar.
2- görüşme esnasında sorulan sorulara vereceğiniz cevaplar, bazı durumlarda işe alınma kararınızı %100 etkileyecektir. ( kesin alındım dediğim işte verdiğim ukalaca bir cevap sonucu alınmadığım bir iş olmuştu, tecrübeyle sabittir. )
3-görüşmeye giderken giymiş olduğunuz kıyafetin durumu. (yapacağınız işe uygun şekilde giyinin)
4- görüşmeyi kimle yaptığınız ( teknik bir iş için görüşmeyi ik ile yapmanız durumunda işe alınma şansınız düşüktür.)
5- referanslarınız, torpiliniz vb. dış etkenler...

bol şans...
garip bir iç sıkıntısı hissettirir. bakalım arayacaklar mı .
Umutluysanız ve çok istekliyseniz çarpı seksenbinbeşyüz zor geçen süreç. 10gün oldu bayramdır seçimdir beklemeye devam ediyorum. günde on kere başvuru sayısı artmış mı kontrol ediyorum. ilanın kapanmasına da bir hayli zaman var. olumlamalarla dualarla geçiyor bide harekete geçip mail atsam mı arasam mı ikilemi hep aklımda çaresiz. Zor dostum zor. Bide odaklanmak adına hayatımı gitgide bu sonuca bağlayıp, sonuç gelmeden önce ve sonuç geldikten sonra diye mö ms gibi kararlar veriyorum alakasız. Yalnız olmamayı çok isterim ama siz yapmayın. Hiçbir şey olmamış gibi devam edebilen varsa ne mutlu size.
Bu aralar kazanmış olduğum yeni bir hobi. Olumlu veya olumsuz mutlaka dönüş yapılacaktır denmişti ama bana. Hani nerede dönüş? Üzer, zalim firmalar.
Gündüzün geceye karıştığı, çalan her telefonda yüreğin ağıza geldiği, tırnak yedirten bir süreç.
Hele ki hayaliniz bir yer ve hayaliniz bir pozisyonsa, yemeden, içmeden bile keser adamı.
makul bir süre sonra siz arayıp sorun ve sorumlusunun ağzından yanıt alın. bizim millet kütü haber vermekten hoşlanmadığı için sessiz kalmayı tercih eder.
Telefonun başında çaresiz bekliyorum,
Bekliyorum ama çalmayacak biliyorum..
Bu şiir bekleme durumuna tercüman olabilir:

Ne hasta bekler sabahı,
Ne taze ölüyü mezar.
Ne de şeytan, bir günahı,
Seni beklediğim kadar.

Geçti istemem gelmeni,
Yokluğunda buldum seni;
Bırak vehmimde gölgeni
Gelme, artık neye yarar?

Necip Fazıl Kısakürek
Patron bekletmesi kadar zevkli değil. 3 yerden teklif var fakat hanggi işi tercih edeceğime karar veremedim.
olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapılsa bekleyişe son verilse. neye uygun olup olmadığımızı bilelim yani.
şu aralar içinde bulunduğum durum.

çok zor ama son birkaç saatlik umut var.

1 ön eleme , 1 sınav, 4 mülakat atlattım ben . sonuç? aramadılar.. bari olumsuz da olsa arayın da tuvalete bile telefonla girmeyelim be kardeş..
Telefonun başında çaresiz bekliyorum, bekliyorum ama çalmayacak biliyorum. Zor çok zor bir durum be.
telefon çalınca heyecanla açıp ttnet, banka vb gibi reklam amaçlı aramalarla karşılaşınca küfür ettiren durumdur.
boşuna bir bekleyiştir. ben o kadar mülakata girdim kimse bana telefon yollamadı. üniden mezun olduğumda da babam araba almadı. hayat bana hiç gülmedi amk.

sizde beklemeyin. (bkz: işte bunlar hep hayal kırıklıkları)

bir de görselle destekleyeyim tezimi;

http://i1.heptarlaydi.com...-ben.jpg?v=20150209034845
Alternatifi bol tutun.
inşallah fazla beklemeden eb güzel yerlerden haber alırsınız.
En berbat bekleyiş sürecidir.30 firmaya başvurursun hiç biri aramaz hatta bazılarına birden fazla başvurursun.
En sancılı süreçtir ve eğer sağlam bir arkanız, cezbedici birkaç niteliğiniz veya biraz şansınız yoksa eylem sadece beklemekle kalır.
15 gündür sürdürdüğüm bekleyiştir.Birinizde arayın be.
Formu doldur bekle bekle.ses cikmaz.
Askerde nobette ararlar basvurunuzu değerlendirdik diye.9 ay geçmiş üstünden gotverenlik bu.
-Olm keşke bütün sülaleye haber vermeseydik iş başvurusu yaptığımızı
-Ama baba biz sizi arıycaz dediler ,kabul etmiycek olsalar arıycaz demezler dimi yani,ya öyle değil mi ya.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar