bugün

cb'ımız Erdoğan'dan işsizlik konusunda açıklama yaptı:
"Biz istihdam oluşturamadık diye değil, iş arayanlar arttı diye işsizlik artıyor"
vallaha anlamaya çalışırken bir kaç bobin yandı kafada.
not: başkanımız dediyse bir bildiği vardır, hüloğğğ.
üstüne eğitim seviyesi yükseldiği için "üniversiteli işsiz" oranı artıyor da dedi.

bu adam gerçeği saklamak, başarısızlıktan bile kendisine paye çıkarabilmek konusunda tam bir üstad. helal olsun.
Biz suçlu değiliz kuantum fiziği suçlu.
şunu sen ben söylesek ağzımızı kan çanağına çevirirler vura vura. bu söyleyince alkışlıyorlar.
görsel
Hayin ve dış mihrakların güdümündeki üniversitelerin, biriktirip bir anda mezun vererek hükümetimizi zor durumda bırakmaya çalıştığını anlıyoruz buradan.
1000 iqya sahip insan sözü. bunelan okurken güldüm. evet.
Herkese “3 çocuk yapın” derken iyiydi...
Buna da şükür.
Ya kalkıp "iskandinav ülkeleri iş aramayanlar yüzünden battı" deseydi.
Fazla üzerine gitmeyin sn Cumhurbaşkanının.
Akıllara şu replikleri getirmiştir.

--spoiler--

+ baba!!! akü yok
- şarzı mı bitmiş la? tabii farları açık bırakırsan eyle, olur beyle...
+ baba!!! akü komple yok, çalmışlar
- vıyyy
+ kaputu açmışlar, bir de aküyü çalmışlar. kaputu açıyorsun aküyü neden çalıyorsun. hadi aküyü çaldın niye kaputu kapamıyorsun!!! aküyü çalmamış olsalardı...

--spoiler--
sebep sonuç ilişkisini kurmayı becerebildiğine göre 4 yaşına girdiğini söyleyebiliriz.
Saygılar..

Yalan yanlış bir beyandır.

Ne alaka amk ya? Asıl işsizlik sebebi bu insanların yaşaması, bak iş arayanların hepsini öldür o zaman işsizlik kalıyor mu? Yaaa işte bu kadar.
Reiz valla ben aramıyorum ona göre konuş karton toplayan çocuk hariç dee.
sevgili işsiz kalan arkadaşlar iş arayıp durmayın. mesela 8 milyon işsizin 4 milyonu iş aramasa kalanı çalışır. diğer 4 milyonda daş yisin napalım.