bugün

genelde çakır keyif olunduktan sonra yapılandır.
töbe töbe çarpılacağız şimdi cümlesiyle biter..
ayık beynin yıkamadığı sınırların zincirinden boşalmasıdır.
alkol ruhu temizler.
masada "kanka ben içiyorum ama günah olduğunu kabul ediyorum." diyen biri mutlaka bulunur.
ahh eğleniyor kendi başına, ahh neşesi yeter, ahh umurunda mı sandın bu dünya. sözleri ile açıklanabilinir durumdur.
ilk kadahte karı kız muhabbeti olur, ikinci kadehte siyaset filan konuşulur ve üçüncü kadehten sonra başlar din muhabbeti. Alkolün kanda zirve yaptığında yapılan muhabbettir.
" ya tamam icki iciyor olabilirim ama ben oruc da tutuyorum dua falan da ederim, ikisini bir arada yasamak lazim biliyor musun? hem bu dinler insanlari butunlestirmiyor abi, cografyaya gore degisiyor zaten. elin hindusu neden gelsin musluman olsun? ben neden hindu olmuyorsam o da olmaz. gerci ben de musluman sayilmam. aslinda biliyor musun allah'a inaniyorsan yeter la bu cagda" seklindedir.
kaçınılmaz son.
içki masasından eksik olmayan ama konu dine geldiğinde vaaz vermekten kaçınmayan, akabinde lan ayıkken sorunsana su soruları diyen bir arkadaş herkeste ve her içki masasında mevcuttur. dolaylı olarak her içki masası aynı zamanda en imana gelinen yerdir. içki masası muhabbeti de içinde en çok tanrı geçen muhabbetlerden biridir.
abdestsiz namaz kılmak gibidir... Kim bilir bel ki de kabul olunur. Yalnız yanınız da ayık birileri varsa... Yapmayın yazıktır. içerken yanınızda ayık insanlar bulundurmayın...