bugün

Şarap içen Fatih'in Cehenneme gideceğini idda etmek.
cehennem iptal olur belki o zamana kadar bilemeyiz.
Günah olabilir evet ama cehenneme gidecek kadar değildir. 5 vakit Namaz kılıp orospu çocukluğu yapan çok kişi tanıyorum. iç güzelliği önemli. Allah biliyor içimi.
Bu dinciler de cehennemle kafayı bozmuş. Tamam işte biz içelim cehenneme gidelim, bizim hurileride size versinler. Amacınız o değil mi zaten? Ses etmeyin işte.
Burdan tüm sapkınlara seslenmek istediğim başlık. Zebaniler sağır ve dilsizdirler kardeşlerim , sağır ve de dilsiz.
vaaay desene orada da küçük bir soframız var. rakısız cehennem mi olur be.
içki haramdır ve de günahtır ama günah işlediniz diye cehenneme gideceksiniz diye bir şey yok. hemen çarptırıyorsunuz konuyu işinize gelmiyor.
ölümden sonra hayata inanan insalhdjd(yazamadım klavyem bile karşı çıktı) beyanatıdır.
bu caps sanki telefonda yıllardır bu anı bekliyormuş gibi hissettim.
görsel
bu yaşıma kadar hiçbir canlıya zarar vermemiş biri olarak rakı içtiğim için yanacak mıyım yani?
insan gerçekten hayret ediyor.
vucuda zarar vermeyen dozda içenler hakkında da geçerli olup olmadığı merak edilen şey.
görsel
Şirk koşmayı spor yapmak zanneden zihin için gerçek, makul zihinler için takdir-i ilahidir.
küçük günahlar örtülecek hadisine tezattır.
içki olabilir belki ama ; çocuk cinsel tacizcilerinin yatacak yeri yok.
Cehennemden online..
O halde;

i'm on the highway to hell!!

Bi' çeşit zırvadır.
Allah kurani insanların hayat rehberi olmasi için göndermiştir. Müslüman olan herkes her ayetine iman etmek durumundadır.
içki kuranda kademeli şekilde haram kılınmıştir.
kişi alkollü içeceklerin haram olduğuna inanarak içiyorsa günah işlemiş olur.
Ben konuya "içki içmek"ten ziyade "günah işlemek" açısından bakiyorum.

"Günahın açığını da, gizlisini de bırakın! Günah kazananlar, yaptıklarının cezasını çekecekler."(2.81)

"Evet kim bir günah işlemiş de kendi günahı kendisini her yandan kuşatmış ise, işte öyleleri ateş ehlidirler ve orada ebedî kalıcıdırlar." (6.120)

Günahından dönüp tövbe etmek ayri bur konu. Günahı kucumseyip ısrar etmektir kötü olan.
Şimdi öncelikle hiç sorgulamadan inananların eksilerini sikime takmadığımı belirterek söylüyorum. Sizce Kur'an değişmedi mi? Hemde kim bilir kaç kere . Fazlası zarardır o dönemde haram kılınan şeylerin yarısı ticari yarısı mecburidir bu da mecburi şeylerden biri.
fatih sultan mehmet : şarap içerdi.
yıldırım bayezit: şarap içerdi.
2. abdülhamid : rom içerdi.
vahdettin : konyağı severdi.
neden?

şarap şelaleleri cennette değil miydi?

bu bir cehennem reklamıdır.
içki içmek dinimizce yasaklanmış ve haram kılınmıştır. Bunu bilerek içen müslüman kardeşlerimizin durumuna gelince; allah affetsin dinimizce yasak günahı kebair ve haram olduğunu biliyorum, nefsime uyuyor v.s bahanelerle içmeye devam ediyorum der kendince suçunu itiraf eder fakat cenabı allahın emriyle alay etmez hükmünü kabul eder ve bırakmaya niyet eder çaba sarfeder gayret gösterir nihayetinde de tevbe eder bırakırsa allah tarafından aff edileceği ümid edilir. Yoksa allahu azıymüşşan kimseyi cehennemine atmaya meraklı değildir. Hak teala hz leri pek merhametlidir. Sözde hüküm verenler, sanki rabb lık taslayan bazı kendini bilmez, haddini bilmez, edepsiz serseriler ise haşa huzurdan hakkın adına hüküm verip milleti cehennemlik ilan eden bahtsız zavallılar yada cenabı allahın emirlerini hafife alan, alaya alan dalga geçen munafiykun ve kafiyrun taifesi de kendi çaplarında kafa yapar makara yapar eylenirler.

Siz onlara aldırış etmeyin, onları kendi hallerine bırakın. ölçü bellidir. Hüküm bellidir. Haramlar helaller açıktır. Emir ve yasaklar belli bile olsa hüküm vermek cürretinde bulunanlar öncelikle kendi hal ve ahvallerine dönüpde bir baksınlar. Kendi eteklerindeki taşları döksünler. Nihayetinde de ahiret günü son gülen iyi güler.
tüm içki içenler cehenneme gider mi bilmem, gitmez hangimizin günahı yok ki?
ama rakı için aslan sütü bunlar bunu içmeyen kendine adam demesin, rakıda güzel sofra mı olur vs diyen kişi Allah'a yalan isnad ediyor kuranı hafife alıyor, BUNUN DA FARKINA VARMAK GEREKiYOR.
e hani yer gök ağlıyordu hamzaya?
Cennet de cehennem de bizim içimizde. Gidilen bir yer değil yaşanan acı verici duygudur cehennem.