bugün

inşirah suresinin gerçekten iyi geleceği bir durumdur. hani dini inanç kavramında herhangi bir safsatalardan değil, resmi bir inanış gibi düşünmek lazım. iyi geliyor yani.
şuan içinde bulunduğum durum.

(bkz: en boktan hâl)
Birkaç gündür beni boğmakta olan durum.

aldığım nefes yetmiyor. göğüs kafesimi parçalayıp tüm havayı içime doldurmak istiyorum. .. havadaki oksijen oranı mı az? yoksa bana mı öyle geliyor?
Sebebi olduğunda bir şekilde icabına bakılan, sebepsizse nereye demir atsan tutmayacak durum.
Çay içiyorsun yine geçmiyor..
" içimde bir sıkıntı var hayrolsun" demenin halidir bazen de. hemen kötüye yormamak lazım. bekleyip görmek gerekir.
bu aralar yine yaşıyorum. özellikle akşamları ailecek otururken yüzüme vuran sıcak hava içimin karartısıyla birleşince iyice fenalık getiriyor. geleceği kapkara gösteren bir sis bulutu hep gözümün önünde. sürekli değiştirilen şu lanet kanallara ayrıca sinir oluyorum. bu anı değiştiremeyişime, sevdiğim insanların da bu zulme mahkum olmasına da rahatsız oluyorum. bıktım bu sıkıntılı ruh halimden. ben de hep neşeli olmak istiyorum. ama ne kadar zor...
bunu hissediyorsanız bir şey eksiktir.

sevgi.
içime bir şeyler oluyor gibi aklıma sen düşünce
bir kemirgen ailesi yaşamaya başlıyor sanki ruhumun en orta yerinde
ben seni özlüyorum
aile ruhumu kemirirken büyüyor içimde
ilk başlarda iç gıdıklaması gibi oluyor
sonra içimdeki kemirgenler büyüyor
ben seni özlüyorum
iç gıdıklanmalarım canımı yakıyor.
hasret, özlem, kırgınlık ve türevi birçok dert yetmezmiş gibi çevrenizdekilerin sıkıntılarının da eklenmesiyle katlanan ruh kargaşası (bkz: nedensiz iç sıkıntısı)
24 saat sebepsiz yere ben de bulunan.
Ara sıra kriz geçirmeme neden olan durum.

Taşikardi krizi ve tüm vücudumun beynime kadar uyuşması gibi.

Antidepresan kullanıyorum 2 gündür. Umarım krizlerime iyi gelir. Diğer sorunları kendim halletmeye çalışacağım.

(bkz: efexor xr)
buna karşı en güçlü ilaç inşirah suresidir.
ruhun hakkı arayışının yansıması
Nedir, neden olur bilmiyorum.
Sabah uyanır uyanmaz içimi kaplamış iğrenç duygular içindeyim sadece.

Durup dururken neden ağlamaklı olur ki bi insan?
her şey yolunda gidiyorken..
ya da ben mi öyle sanıyorum?

Hayırlısı vesselam.
Inşirah sûresi meali okunup tefekkür edildiğinde iyi gelir, sıkıntınin yerini huzura bırakır.