bugün

senelerdir sadece alkol kullanırken izlenen manzara görevini başarıyla yürütmektedir. izmitin heryerinden görünme özelligine sahip olmasından dolayı, manzara aramaya gerek bırakmamaktadır. severek izlemekteyiz.
kocaelispor tribünlerinin 2008-2009'da hit olan ve tüm tribünlerde beğeniyle karşılanan bestesidir.

kalbimde sadece körfezim yatar
bütün gemiler ise körfezde batar
bu alemde kimse bağlamaz bizi
burası basra değil izmit körfezi
bu sabah itibariyle sis nedeniyle ortadan kaybolmuştur. o ne sis öyle, görüş mesafesi 5 metre, körfez kayıp.
90'lı yıllarda, otobüsün içinde dahi burnunuzu kapatmanıza neden olacak derecede pis kokan körfez.
bütün çocukluğumun geçtiği izmit... öyle özlüyorum ki... sisi, kokusu mokusu umrumda değil, keşke şimdi izmitte eski günlerde olsaydım.
bir izmir körfezi değildir. o tuzla karışık bok kokusunu hiçbir yerde bulamazsınız.
tahminlerime göre izmitte olan körfezdir.
aslında sapanca yönüne bakan kısmının doğal yapısı bataklıktır.
elbet açık denizi değil ama kıyıya 20 m falan yaklaştıkça bataklık başlardı. şimdi değiştirilmiş olabilir ve bu bataklık daha doğrusu sulak alan denizden çıkar karada devam eder köseköy, acısı civarlarına kadar giderdi.
şimdi kurudu onu gördüm.
kurumamışken bol bol leylek konardı buralara, sazlık çoktu, sivrisinek çoktu ama çoook tatlı bi yerdi.
karamürsel ve değirmendere tarafı çok güzeldir. tabi bir de hereke ve kirazlıyalı mevkii çok güzeldir.
marmara denizi'nin doğusu.
güncel Önemli Başlıklar