bugün

yıllardır süregelen müthiş bir efsanedir.

ne zaman muhabbet ortamında konu izmir'e gelsin, direkt olarak şu cümle kullanılıyor:
"yahu hocu, daha dün seviştim bir izmirli hatunla. süper güzel ya."

sktir lan oradan. bu, uydurulmuş en güzel yalandır. sevişmiş olması değil, sevişmiştir benim kanka çevrem. ama konu o değil. konu, izmirli loser kızların güzel sanılmasıdır.

bu efsanenin en büyük nedeni ise, izmirli apaçi ve loser gençlerin, her türlü kızı güzel görmesidir. ondan sonra çıkıp orada burada "off, süper kız lan. gidip sulansam bana sktir çeker mi acaba?" cümlesini kullanması da cabası.

mardinli kızı görmemiş apaçilerin son sığınağı da diyebiliriz.
karşıyaka çarşısında elini sağa sola kasıtlı bi şekilde sallayarak yürüdüğünce %75 güzel bir kıza çarpma olasılığı!
o geyik boynuzunu g.tünde hisseden yavrucakların kötülediği sohbetlerdir. acısı büyüktür; elleşmeyin.

izmirli kızlar güzeldir; doğru bir önermedir.
(bkz: boynuzlanmak ve başlık açmak)
akdeniz ikliminin etkisiyle kara kaşlı beyaz gözlü kara kaşlı mavi gözlü esmer yada kumral veya sarışın olmaları beklenen kızların hoş sohbet arasında konuşulması.
kesinlikle yalan olan geyiktir. bütün izmirli kızlar çok çirkindirler. lütfen bu geyiği duyup da güzel izmir'e dadanmaya çalışmayı, sonra eliniz boş dönünce de "onla yatmış arkadaş, yatar yani, tuttuğunu ziker, kendimden biliyorum" gibi komik bok atma yollarına girmeyiniz. boşuna uğraştığınızla kalırsınız. sonra da arkadaşlarınızın kızkardeşlerinizle yaşadığı maceraları sanki izmirli kızlarla yaşamış gibi anlatmasını dinleyip hayıflanırsınız.
ayrıca 'liseyi izmir atatürk lisesinde okuyup istanbulda üniversite kazanıp izmiri özlemek' düşüncesini akla getiren konuşmalardır bunlar...
(bkz: ee bir denesen diyorum)
tüm verebildiği ayar ya da bakınızı "x sensin, y de sana girsin" formatında olan apaçiler için hiç hoş karşılanmaması da, üretilen teorinin ne kadar doğal olduğuna delalet ediyor.
geyik meyik değildir. izmir'li kızlar cayır cayır güzeldir efendim. zart zurt yok. hiç öyle ağlaşmamak lazım. çapınızı bilin. beğenilmiyorsanız gidin olum. bir tipinize bakın bakalım. koymasın bunlar size. 3- 5 apaçi, barzo kızın değiştirebileceği bir önerme de değildir. yedirmezler anam. o kadar basit değil o iş.
izmirli kızlar modifiyedir.saçlar boyalı gözler lens tırnaklar takma saçlar postiş vs..vs..yıkalım tabuları yurdum gızlarının hepsi güzeldir.
Eğer bu önermenin özü izmirli bütün kızların güzel olması ise.

(bkz: izmirde votka satışını durdurmak)
"çünkü izmirli erkekler abazandır" cümlesi ile bağlanabilecek geyiktir.
izmir' de bulunmayanın asla doğru olduğunu bilemeyeceği, izmir' e gidip de fark etmeyenin ise en yakın göz doktoruna gitmesini gerektiren, doğruluk payı yüzde yüz geyik.
izmir' in kızları güzeldir, aksini iddia eden ise ya kıskançtır ya da göz doktoruna ihtiyacı vardır.
izmir'in, izmir'imin kızları şahanedir efendim. hayır güzellik bir yere kadardır doğru ama erkeğinin abazanlığı değil kızlarının kendisine düşkün ve giyim kuşamını özenle yapan kişiler olmasıdır izmir kızlarını güzel yapan. şahsen yolda yürürken sağa baksanız güzel bir kız, sola baksanız ondan daha güzel bir başka kız geçer bizim memleketimizde.
ha sezen aksu ablamızın da dediği gibi ''sen onları tavlayamazsın, canı çekerse o seni tavlar'' kıvamındadır ayrıca.

öyla yağma, baba boyu falan yok arkadaş bu olay da geyik değildir. sen kız sandığın geyiklerinin kollarına dön. varsın izmir kızları senin onları çirkin bulduğuna götleriyle gülsünler.
hayatında hiç izmir'e gitmemiş biri olarak kendimde yorum hakkı bulmadığım geyik. hele bir gidelim sonra yorum yaparız.
sonuna kadar doğru olan geyiktir.
hatta coğrafi yakınlık sebebiyle çanakkaleye de sirayet etmiş geyiktir.
klasik abazan söylemidir. gönlünüzü izmirli bi hatuna kaptırdığınız takdirde kalan hepsinin suratına bakmak istemeyeceksinizdir.
tamamen doru bir düşüncedir bizzat gidiğ görebilirsiniz,ama onları güzel yapan bakımlı olmalarıdır.
evet güzellerdir. hatta bir o kadar hayat doludurlar.
nerede ne güzeller var bir görseydiniz ,
yıllardır süre gelen saçma bir düşüncedir. yurdumun her bayanı birbirinden güzeldir...
geyik değil penguendir.