bugün

bir sikim yaratmayacak olaydır.

insanlar size sadece içinden allah akıl fikir versin tez zamanda der.

zaten bu şehrin havasını koklayıp da hala kendisini akp'li olarak nitelendirebiliyorsa bir sorun var demektir.

ne diyelim, allah şifa versin. bu da geçer merak etmesin.

not : izmir paranoyasının vardığı son noktaya güzel bir örnektir bu tabi. demek ki neymiş ? insan daha kesme işareti kullanmayı bilmeden tespit yapmayacakmış. ya ya.
öğrenmek için konak alsancak, karşıyaka, bornova veya balçova sokaklarında güpe gündüz
sadece bir defaya mahsus, ben AK PARTiLiYiM cümlesini insanların duyabileceği
hafif bir tonda deneyen bilir.
alsancak, konak, ksk buralarda diri diri yakarlar.*
hiçbir sorun yaratmayacak durumdur. izmir'deki insanlar görüşlere saygılıdır. en azından kimseyi görüşleri için diri diri yakmazlar...
izmir de yaşayan şahsiyetlerin, insanları siyasi görüşüne, giyim tarzına göre değerlendirdiklerini ıspatlayan cümle. bu insanların çoğu kendini ilerici olarak tarif ederler. her platformda özgürlük ve demokrasi isterler. * ancak başkasının özgürlük alanına müdahale etmekten çekinmezler.

http://www.youtube.com/watch?v=qDs4qOnTbOw
istanbul'da hülooooğ demekle aynı anlama gelmektedir.
bdp'liyim demek kadar tepki yaratmaz.
her şehirde başka bir dünya görüşüne saygı duymayanlar olabilir. ama ben şahsen karşıyaka hariç izmir'de akplilerin aşağılandığına şahit olmadım.
karşıyaka'yı da boş verin gari size bize göztepe-yalı yeter.
mümkün olmalıdır. demokrasi ve insan hakları bunu gerektirir. sözde demokratlar ile kötülük yarışına girilmemelidir.
mangal gibi yürek ister.
allah akıl fikir versin kardeş tepkisi alınır.
Konakta döverler,Alsancak ta sikerler.
demek ki dememek gerek.
(bkz: yerse)
kimsenin sizi yakmasına ya da gebertmesine sebep olmayacak olay. sadece yanımızda barındırmayız o kadar. siz de meraklı değilsiniz zaten. öyle geçinir gideriz.
izmirde akpli, konyada chpli, şırnakta mhpli, ülkü ocağında bdplidir.
sınıfımda ki herkesin hakkımda bildiği gerçek ama bi şey olmuyor çünkü saygı ön planda.
özgürlüktür. izmir'i bilenler bilir. türkçe olimpiyatları diye kamufle edilmiş zerzevattan fuar alanından çıkıp basmaneden, atatürk lisesi önünden, kahramanlardan elinde beyaz akp'nin dağıttığı şapkalarla otobüs bekleyen insanlar özgürce evlerine gittiler.
izmir'i oruç tutmayanları oruçlu ağzıyla küfredip yerde tekmeleyen yobaz şehirlerine benzetmeyin.
bunu mu demek istediniz: izmirde hülöööğ demek
altındaki bazı yorumları gülerek okuduğum önermedir..yıllardır izmirde yaşayan biri olarak söylüyorum,izmire hoşgörünün hakim olduğunu görmeyenlerin ortaya attığı iddiadır..en yakın arkadaşlarımdan ikisi akplidir ve heryerde de siyasi görüşünü belli eder hiç de öyle sanıldığı gibi şiddete maruz kalmadı..içki ortamında seviyeli bi şekilde tartışmalar yaşanmıştır ama bu nerde olursanız olun yaşanan şeylerdir..ama izmirde siz diğer şehirlerde yaptığınız gibi,kendi yaşam tarzıızı dayatmaya çalışırsanız,ramazanda yemek yiyene,içki içene karışırsanız g.tünüzden kan alırlar orası ayrı konu..zaten doğru olan da budur
bir erzurum'da tkp'li hakkari'de heparlı olmak değildir.
(bkz: bi dene bakalım)
toplumda yer bulamazsınız.
bir zamanlar çok zor olan durum. mahalle baskısı terimi bile az kalır, ak partiye oy verdim dedikten sonra maruz kaldığın psikolojik baskı tam izmirli bazı paçoz karıların bakışları filan. yunan asıllıyım dese hiç yadırganmazdı. neyse ki izmirli artık atatürk laiklik istismarlarına kanmıyor, izmiri çöplüğe ve gecekonduya teslim eden zihniyet her seçimde kan kaybediyor.
sıradan ve normaldir.

beyler kusura bakmayın da, neyin kafasını yaşıyorsunuz siz. yok 'yemezmiş', yok 'denesinmiş', yok zartmış, zurtmuş. çıkın şu hayalcilikten. izmir'de son seçimlerdeki sonuçlar ortada. akp, chp'nin kuyruğunda. büyükşehir desen, hükümet'in bütçesinden mahrum halde, yerel yönetimler bile sıkıntı içerisinde. ha izmir bu şekilde chp'nin kalesi olmaya daha ne kadar dayanır bilinmez. lakin kimse çıkıp da, izmir'de akp'lilerin amına koyuyorlar demesin. ekonomik düzeyi orta üstü olanların çoğu akp destekçisi. yerel yatırım şirketleri, yöneticiler yine aynı şekilde akp destekçisi.

ben de chp'liyim, lakin bunları görmezden gelmek polyana'cılık olur. izmir'de akp'liler çoğu kişiden daha rahat koşullarda yaşıyor, destekleniyor. bu bilinsin. ha arkadaş ortamında, kimse çıkıp da; 'ben akp'liyim' demez. dışlanmaktan çekinir.

edit: imla.