bugün

Sevişilesi bir şehirdir.
Bir lasvegas los angeles gormemis cahil.beyanidir.
dunyanin derken biraz ayip olmuyor mu avrupaya?

Malum, mottolari "avrupa gecilmez". Biz hep gerideyiz, geride olmak zorundayiz, gecersek ayip olur avrupayi. O yuzden geriletmeye calisiyolar ulkeyi gezi mezi sacmaliklarla bu cagdas beyinliler. Alsancak ta taksimin minyaturu yapilmisti hatirlatayim, sonra konu nereden buraya geldi diye kafaniz karismasin gencler.
St. Petersburg dan daha çağdaş değildir.
Neye göre, kime göre?.izmir benim için, devasa köy ve varoştan başka bir şey değildir.
(bkz: çağdaşlık)
(bkz: çağdaşşak)

kime göre neye göre çağdaş.
los angelesı görmemiş insan beyanı.
Denizi olmasa beş para etmez şehirdir izmir , çarpık kentleşmedir izmir , uyuşturucu ve fuhuş yuvasıdır aynı zamanda , insanları vurdum duymaz serbest tiplerdir bu yüzden aynı (bkz: yavur izmir) kalmıştır , elbette her şehir gibi buranın da eğlenceli yerleri vardır , gazi kadınlar , kordon , kıbrıs şehitleri , bornova gibi , tatil beldeleri çok sağlamdır mesela (bkz: çeşme) (bkz: özdere) , bana göre sınıfta kalmış şehirdir , eksileri artılarından fazla.
(bkz: peki tamam)
(bkz: oldu o zaman biz kalkalım)
(bkz: öyle bi bakmıştım ben)
dedi başı örtülü kadına tiksinerek bakan adam. Çağdaşlık sadece mini etek giyme rahatlığı veya ulu orta sevişebilmek olmadığına göre izmirin dünyanın en çağdaş şehri olduğunu savunmak saçma olur. Çağdaşlık terimi altında özgürlük yatar. Her nasıl bir kadının mini etek giyme özgürlüğü varsa başka bir kadının da başını kapatma özgürlüğü vardır. Oysa her başını kapatana "örümcek kafalı" etiketinin yapıştırıldığı bir coğrafyada çağdaşlıktan bahsetmek doğru olmaz. her ne hikmetse mini etek giyene ters ters bakan teyzeler,amcalar "yobaz" olur ama başı kapalı kadına iğrenerek bakanın yobazlığından bahsedilmez hiç. Özgürlükse özgürlük. Eşitlikse eşitlik. Önce bu saplantılı yargılarından vazgeçmesi gerekir bu toplumun.

Edit: Anadolunun ortasında bir şehirde yaşıyorum. Yaşadığım yerde başka bir ilden misafir olarak gelenlere saygı duyulur. Geldiği yere göre yaftalama yapılmaz. Evet sokaklarında sevişen insanlar göremezsiniz, giyim kuşam konusunda da el kadar etek giymiş bir kadının garipsenmesi kaçınılmaz. Ama nerelisin diye sorulduğunda aldıkları cevapla yüzü ekşimez kimsenin.
izmirde hep bi milliyetçilik ruhunun hakim olduğu söylenir ama türk milliyetçiliğinden ziyade izmir milliyetçiliği yapılır orda. Zaten başka hangi il "biz çekirdeğe çiğdem diyoruz biz mükemmeliz siz malsınız " imajı çizer ki alttan alttan? Buradakiler nedendir bilinmez kendilerini başka ilden gelenlerden bir gömlek üstün görürler. Hele iç anadolu ya da daha doğudan gelen birinin nereli olduğunu öğrendiklerinde ciddi anlamda yüzleri ekşir. Bu terbiyesizliği abartıp "ayy varoş, ıyy köylü" diyenlerine de kulak misafiri olmuştum. Çağdaşlığı çok yanlış algıladıklarını düşünüyorum. Bu düşüncemi tersine çevirecek biriyle de daha önce hiç karşılaşmadım. Bu ortamda büyüyen böyle alışıyor demekki. Bu kadar ayrımcılık yapan izmirle ilgili "çağdaşlık" konudunda nutuklar atılması hep komik gelmiştir bana. Kimse kimseyi kandırmasın.
izmir anca ikinci dünya savaşı zamanı amsterdam'ı kadar çağdaştır.

ha, çağdaşlıktan kasıt diğer görüşlere saygı, sanata bilime önem vermek değil de sırf cinsel özgürlükse

yine öyledir.
" dunyanin butun sehirlerini gezdin mi?" diye sormak istedigim baslik
evet cagdaslikta son nokta istanbul yaninda halt yemis.
izmir çağdaş bir şehirdir ama dünyanın en çağdaş şehri değildir.. benim canımdır, memleketimdir.. çok özledim....