bugün

Memenen Olayı Kubilay'ın şehit edilmesi..
askerlik geliyor insanın aklına tanıdığım bir çok kişi foçaya düştü.
Özgürlük = izmir'dir.
kordon, bisiklet turu *
boyoz, şarap, kordon,nem, aydınlanma. *
sevinç pastenesi, basmane, bornova
anası alem malı orospu çocuklarının laf attığı güzel şehir. akla bu geliyor tabi ki. daha sonrasında kumru, boyoz, gevrek. buluşmalar için sevinç pastanesinin önünün unutmayalım tabi ki ve kordonu da.
kordon.
midye dolma.
-ege üniversitesi
-boyoz
-küçükpark
-mısıra darı, simite gevrek denmesi.
karşıyaka ve göztepe'dir. iki gruptan da arkadaşım oldu. bunlar yüzünden göztepe ve karşıyaka'dan soğudum. bu neyin düşmanlığıdır oğlum ya.. iki takım da 2. lige demir atmışlar ara sıra süper lige çıkıp inerler, gerisi fosss. duyanda barcelona-real madrid takımları sanar. sonuç itibari ile iki tarafın taraftarı da holigandır. futbolumuzu lekeyen canlılardır.
karşıyaka çarşı, alsancak kıbrıs şehitleri, konak saat kulesi, bornova küçük park, kemeraltı, asansör, teleferik.

boyoz, kumru, çiğdem, darı, bira-midye.

karşıyaka spor klubü, göztepe. *
Kışının ayazı, yazının sıcağı. Kışın sümüğün donar, yazın buharlaşırsın, ama güzel memlekettir vesselam.
izmir'i tanıyan herkesin aklına gelen veya onu hatırlatan hüzünlü yada güzel bir cümle mutlaka vardır. Aynı kıskananların Gavur demesi gibi.
erkekler yerine beklenen cevabı veriyorum: kızlar. güzel kızlar. çok güzel kızlar.

benim aklıma saat kulesi geliyor efenim.*

edit: niye benim başıma bıraktın gittin zalim.
şekerpare. *
gavur izmir. çocukluğumuzdan beri izmirin gavur memleketi olduğunu öğretmişler bize. gülüyorum şimdi bu zihniyete.
kadifekale. olaylar olaylar.
gevrek, çiğdem, boyoz, domat.
götünden düşen pantolon ve acayip şaç şekilleri ile gezen tikilerin anavatanı. izmirden diğer illere yayılmıştır.
izmir'i tanıyan herkesin aklına gelen veya onu hatırlatan hüzünlü yada güzel bir cümle mutlaka vardır. Aynı kıskananların Gavur demesi
(bkz: tepecik)* *
(bkz: foça)
eski sevgili ve yanına bir gidiş umudu!.
(bkz: alsancak)
güzel kızlar ve bira !
güncel Önemli Başlıklar