bugün

türkiye nin aydınlık yüzü olan izmir de gezilebilecek yerlerdir..

konak karşıyaka bornova gibi ilçelere sahip olan güzel izmir in gezilebilecek yerleri de elbette çoktur ancak izmir denilince ilk akla gelen saat kulesi dir.
karşıyaka çarşı, bornova küçük park, alsancak kıbrıs şehitleri caddesi, asansör, saat kulesi, kızlar ağası hanı, kemeraltı, göztepe, kadife kale, inciraltı, homeros vadisi, tepekule vs. izmir'de gezilecek başlıca yerlerdendir.
Ohoooooooooo.
(bkz: bornova sokağı)
doğanlar-mevlana mahallesi.
aksiyon ve hızlı bir gün yaşamak isteyenler gediz, buca, akıncılar, tepecik, tenekeli taraflarına uğrayabilirler.
olmayan yerlerdir. hele ki kışın hiç gezmeyin sel alıp götürür vallahi... (27 senedir izmirdeyim)
Gecenin gec saatlerinde basmane nin arka sokaklaridir. Muhtesem bir gece hayati. Mutlala yaninizda nakitle gidiniz ve telefonunuzu elinizden dusurmeyin. Burayi seven kimseler gene gec vakitlerde tepecige de ugrayabilirler.
inciraltı. harika bi yer. bisiklet filan da var. sahilde taş da sektirebilirsiniz. romantik köprüler filan. bak herkes bilmez burayı benden size jest.
alsancak, kordon vs.

izmirli olmama rağmen bilmiyorum swh.

siz en iyisi izmir'in her yerini gezin...
her tarafı ayrı güzel.
basmane'yi tek geçerim. tren garı'nın hemen paralelinde müthiş bir gece hayatı dönüyor. night clublar, ipek sinemaları, lüks lokantalar, oteller ne ararsan var.
Basmane ve tepecik değildir. Benden söylemesi.
bornova, karşıyaka, alsancak, inciraltı.
(bkz: hisarönü nde çay içmek)
teleferiğe bir gidin derim.
(bkz: bornova sokağı)

ohh miss.
yoktur. boşuna gitmeyin. ben iş için gittim perişan oldum. açık ve net.
hep genel yerlere gidiyorum.(konak, kemeraltı, karşıyaka çarşı, kıbrıs şehitleri, kordon) bu sefer biraz daha bilinmedik yerlere gitsem güzel olur sözlük. bilgilendirirseniz sevinirim.
inciraltı, teleferik, göztepe, mavişehir, biraz uzaklaşmak istersen Foça, ada, Şirince, izmir’de insan nasıl hep aynı yerleri gezebilir ki?
Efes, teleferik, eski foça, alaçatı diye uzayan listedir. Detaylı bir liste isterseniz aşağıdaki yazı iyi olmuş.

https://www.kuponall.com/izmir-gezilecek-yerler/