gerçekten çok zordur. helede kız babası olmak. daha on yaşına basmadan sevgili ayaklarına başlar kızınız. on yediyi bitirmeden kadın olur. normal bir anadolu insanı için bu ne kadar kötü birşey olsa da izmir' li baba için gayet sıradan bir durumdur. güzelim izmir insanı rumlar ile bu kadar uzun süre iç içe yaşadığı için gelenek görenek, ahlak gibi kavramlarda o millete benzemiştir.
umut sarıkaya karikatürlerindeki bay cingılbört olmaktır.

görsel
(img:#115179)
Diğer şehirlerdeki babalardan bir farkı yoktur. Diğerlerinde kızların gizli gizli yaptığı şeyleri burada da yapar her kız. Biraz daha alenidir belki ama aleni olması sebebi ile çok fazlaymış gibi görünür sadece, diğer şehirdeki kızlardan fazla yapıldığı yoktur hiçbirşeyin.

Ayrıca kızına düzgün bir insan olmayı öğretmeyi başaran babalar olarak kızlarını sıkboğaz etmek yerine yapacağı şeyin sonuçlarını anlatarak eğitimini verirler. sözlükteki abazanların görüşlerinin aksine izmir kızları sadece güzeldir, yollu değildirler. Olanları da vardır tabikide ama izmir diye onlar diğer yerlerden fazla değildir bu konuda canınızı sıkmayın hiç.

not: eksilemekle gerçekler değişmiyor.
izmir'i seçimlerde alamadım bari bok atayım insanının hezeyanı.. durmak yok yola devam..
nedir lan izmir le alıp veremediğiniz gerizekalılar, yok on yaşında sevgili ayakları yok efenim 17 yaşına basmasan kadın olması. diğer illere bakalım, on yaşında sevgili ayakları başlamaz hayvanlarla çiftleşmeler, ensest ilişkiler başlar. 17 yaşında hala kızdır ama oral ve anal seksin dibine vurmuştur. sinirden elim ayağım titremeye başladı, gidin anadolunun farklı yerlerinde baba olun izmir e falan bulaşmayın zihniyetini ziktiklerim.
hele bir de benim gibi ogullari varsa evde bi rahat rahat takilamazlar, iki de bir eve hatun attigimdan cikmak zorunda kalirlar falan. yazik lan. zor is vallai.
kızının tokmakçısı ile tanışıp, prezervatif almaktır.

edit: eczanelerin kemik müşterileri eksilemeye başladı. erotik shop'çular sırada, marketçiler stepne!
mesela benim babam sevgililerimle kanka olur. Taktikler verir kızıma şöyle böyle yap diye. sonra sevgilim bize gelir biz sevgilimle odaya çekiliriz. sonra babam arada gelir kızım aaa siz sevişmiyor musunuz biz de annenle iddiaya girdiydik bizim kız çoşkundur 2-0 öne geçmiştir diye. yani böyledir benim babam. çok rahattır lan bildiğin gibi değil. yani elin amerikalı babaları bile daha muhafazakardır. ne bileyim. sonra en son doğum günümde babam seksi iç çamaşırı hediye etmiştir. sevgilinle renkli fantezilerinde kullan diyip sevindirmiştir beni. ya işte böyle benim babam bir izmirli baba olarak.

not: baktım hazır sıçmışlar üzerine sinekleri de ben kondurayım dedim. wuhuuuuu züpper oldu lan. formatın anasını siktik! selamlar, saygılar, hörmetler efendim izmirden.
diğer şehirlerdeki babalardan bi farkı yokturk ama tek işi başkalarının hayatlarına burunlarını sokup bok atmaktan başka bi haltı beceremeyenlerle muhatap olmak zorunda kalılar ki kötür bir durumdur.
kızının hayatından haberdar olmaktır. başka illerdeki babaların yenen haltlardan hiç haberi olmuyor. fark bu.
çocuklarının ne yaptığı hakkında %100 bilgi sahibi olmaktır. misal konyalı bir baba, konya'da ya da dışarıda okuyan kızının ne bok yediğinden bihaberdir. nitekim zaman zaman anlaşılmaz şekilde kızına bağırabilir, onu eve kapatabilir. oysa izmirli baba aşk meşk işlerinin yaşanacağını bilecek kadar zekidir ve kızıyla konuşarak olaylara vakıf olur. böylede ona çaktırmadan yön verip yanlış şeyler yapmasını engeller.

yani sevgili dostlar, izmir'de baba olmak zordur, fazlasıyla zeka ve hakimiyet gerektirir. tabi hepsi çaktırmadan sahip olunan şeylerdir.