Carl politika için yaratılmış bir adamdı. Melek gibi gülümserdi ama ruhunu şeytana satmıştı.
(bkz: john verdon)
(bkz: peter pan ölmeli)
oğuz atay-tehlikeli oyunlar

ve Allah kahretsin albayım insan anlatmak istiyor.
''...Hayal kurmak çamaşır suyu içmek kadar zor. Yazacak bir şeyim de kalmadığına göre... Evet, artık bitti, perde...''

Eroin Güncesi, Kanat Güner (Sayfa 116)
Martin heidegger- varlık ve zaman

görsel
'' Fakat, Allah kahretsin, insan anlatmak istiyor albayım; böyle budalaca bir özleme kapılıyor. Bir yandan da hiç konuşmak istemiyor. ''
the end.
-Cok güzelsin.
+Sarhoşsun sen.
-Olsun genede güzelsin.
(bkz: atesböceği yolu)
iyi midir, fena mıdır orasını bilmem ama, bazen bir şey devirip kırmamın da kendine göre tadı oluyor. yeraltından notlar.
“Önde koşmak arkada kalmak kadar tehlikeliydi. Her yanlış adım hareketi yavaşlatır, her düşen öz kardeşlerinin ayakları altında ezilirdi…

Oysa hepimiz yalnız olduğumuzu, Gavrilaların, Mitkaların ve öteki dostların, yaşantımızdan gelip geçtiğini bilmeli, anlamalıydık. insanlar anlaşamadıklarına göre dilsizliğin de bir önemi yoktu. Birbiriyle takışır, birbirlerinden hoşlanır, öpüşür ya da tepişirdi. Ama herkes yine kendisini düşünürdü.”
devletin derinlikleri , toprağın derinliklerinden daha karanlıktır.
"sana bakmak seni çok gerçek kılardı ve gerçek insanlar ölmek zorundadır." yalom

" tek bir şeyi görmek için gözlerimizi pek çok şeye kapamamız gerekir." nietzsche.
bir eyvallahım var,
gelsende, gelmesende sana yazacağım.
''içimin tünellerine girer girmez bir fener alıyorum elime. Buralar çok karışık. Kaç defa geldim; Gene de hep kayboluyorum.'' /Elif Şafak/
the legend of 1900 isimli kitaba ait "Onlar 88 tanedir, sen sonsuzsundur." cümlesi.
'' ... ve biz, ona şah damarından daha yakınız. ''

başlıktaki anlatım bozukluğundan doğacak iki farklı anlam içinde uygun bir cümle. Hem iz bırakan bir kitabın cümlesi hem de kitabın iz bırakan cümlesi...
Geçmişin kötü anılarını silip sadece iyi olanları anımsarsan mutlusun.
Zaman gelir de, ya kaybedersem diye korktum. O yüzden terk ettim. Elimden alınmasını, bir nedenle kaybolmasını beklemektense kendim terk ettim.
O sırada ave maria çalıyordu..

Ki bende o sırada ave maria dinliyordum. O kadar güzel bir tesadüfdüki hiç unutamadım. Kelimelerde hiçbir anlam yok ama bu tesadüf bende iz bırakmıştı...
Esneksizlik.
görsel
" ben belki dünyanın en aşağı adamıyım... Ne kendime, nede başkasına lüzumum var... En iyisi bir an önce hesabı kesmek gerek.."

içimizdeki şeytan. / Sebahattin Ali.
"yanımda yürüyordun milena, düşünsene yanımda yürümüştün.."

Franz kafka - milena'ya mektuplar.
(bkz: #30815752)
papağana silah çekme adlı kitaptan (küçük iskender)

"Papağanı istediğiniz kadar sorgulayın;ezberlediklerinden başka hiçbir şey bilmediği için daima aynı sözleri söyleyecektir. Az bilgiyle yaşamaya mahkumiyeti suç mudur; kapasitesinin sınırlı olması bir kabahet midir ?Kendini öğrettirmeyen kavramlardadır asıl yanlış belki de.

Papağana yalnızca papağanlığı yakıştıran ve ve bunu mükafat sanan bir gezegenin şımarık şarlatanlarıyız."
Uçurtmayı senin için yakalamamı istermisin?
Senin için bin tane de olsa yakalarım.
Whatsapp durumum da yapmıştım, ''yarına aşık kelebek''.

Bir ikincisi ise; ''insanlar 'herkes ikinci bir şansı hak eder' sözüne güvenerek hata yaparlardı ve sonra yine bu söze sığınarak, güvenin tek kullanım olduğunu hiçe sayıp ikinci şansı isterlerdi. ''