bugün

size şimdi ölümcül bir ikilem sunuyorum. bıçağın iki yanı gibi keskin. meşekkatli! tercih sizin! * * kes sesini lan kanıtlarla geldim!!

sirkeci' sabri sarıoğlu' na benzediğini anlatır da anlatır bilirsiniz! nitratex' in yazılarındaki recep ivedik kompleksini ve triplerini dikkatli olanlarınız elbette sezmişdir. for vandetta' yı görenlerden duyduğum kadarıyla; '' abi görsen o muhteşem yazıları o tip mi yazıyor inanamassın.'' gibisinden...

(bkz: vaudeville for vendetta)
(bkz: sirkecidentrengider)
(bkz: saipsiz)* * *
(bkz: nitratex)* *
.
.
.
.
bu araştırmanın eksik yanı üstat pulp fiction dır. kendisini görme fırsatım olmadı. yazılarından da bir çıkarım yapamadım.
komik yazarın veya insanın, bir takım kompleksleri yüzünden, dünyayı değişik bir süzgeç vasıtasıyla algıladığı kanıtlanmış bir gerçek. kısacası, bu insanların tespitleri ve mizah anlayışı, kendisini ve dünyayı algılayışının içsel çatışmalarla harmanlanmış, karmaşık bir sentezinden ibarettir. ha elbette bu komplekslerin tek dayanağı tip mevzusu değildir. sosyo- ekonomik durumlar, yaşanan ağır travmalarda bu süreçte etkilidir elbet. ama en büyük etkenin tip kompleksi olduğu da bir gerçektir. ayrıca dünya' nın en komik adamlarını bir gözünüzün önüne getirin, hak vereceksiniz. bir de istisnalar var tabi, her istatistiki araştırmada karşımıza çıkar bu tesadüfi değişkenler. fakat gerçekliği ve deneyin sonucunu etkilemez!

şimdi burdan; '' kötü yazarım demek ki tipimin gideri var '' gibi tümevaran dallamalar elbet çıkacaktır. onları kendi haline bırakın.
mesela shakespear. kapıdan gelse almam içeri. ama tempest'inde sone'lerinde boğuluyor insan. garip aşk tasvirleri aklı mantığı zorlayan sıradanlığı insanı bitiriyor. ama yine de kapıdan gelse almam, adam çok çirkin.
kalemim kıvrak ama tipim yavşak diye doğrulanması gereken gerçektir.
bluevelve hariçtir.
jübilemi yapmış biri olaraksöylemeliyim ki, kadınlar(aaay gııı ne gaddan yaguşuglu gocam-sevgülüüm vaa, diye höyküren kezban ve yeni yetme ergen hatunlar hariç) erkekte iki şeye bakar.

1- neler hissettirdiğine,
2- neler vereceğine,

velhasılı kelam, yakışıklı, üniversiteli olmanız size + değer kazandırmaz. yaguşugluyum+ömür boyu abazayım+çok fena mikerim+25 cm den başlayan ölçünüz sizi anca iyi bir road house dan öte bir duruma getirmez.

ya kadının ruhuna hitap edeceksiniz yada katının satınalma paritesini yükselteceksiniz. yaguşuglu olup iyi yazarım diyenler yanılıyordur. her insan aynanın karşısında kendini beğenir ki entry lerini okuyanla aynı orantılardadır.

tip aynaya bakan insana ne gördüğü için önemlidir. bu karşınızdakine bir anlam ifade etmeyebilir.

not: acıttı galiba,
eksileyene.
işte bu yüzden yazmıyorum.
yazarlık ile kompleksler arasında ki korelasyona işaret eden durumdur. dünyanın yüzde 95'inin tipsiz olduğu gözönünde bulundurulursa pekte önem arz etmeyen durumdur. iyi yazıyor olmanın matah bir şey olduğu kanısında olan varsa iyi yazar diye nitelenen tiplerin hayatlarını irdelemelerini rica ediyorum. hasılı balla börek değildir ayrıca bu tip tipsizlik mevzusu ise hakikaten göreceli olmalı. zira hayal gücünün sınırlarını zorlayan bir sürü vakıa ile karşılaşmış bir kimse olarak bu konularda keskin olabilmeyi henüz becerebiliyor değilim. lafın kısası olmaz bu işlerin formülü ha şunu derseniz katılırım şartlar insanı bazen yazmaya zorlar ve bazıları iyi yazar ve o bazı iyi yazanların da bazıları tipsizdir o zaman derim eyvallah.
iyi yazan zaten pc başında çok zaman harcayandır.pc başında çok zaman harcayanlar genelde gözlüklü,sivilceli,kısa boylu,tombalakda olabilirler.
Boş bir önermedir ve hiç bir zaman kanıtlanamamıştır. Ama burası bir sözlük olduğu halde, yazarları, girdikleri entrylere göre değerlendirmek yerine onların fiziksel özellikleri ile ilginenlerin, onları fiziksel özelliklerine göre değerlendirenlerin, insanlık, insani değerler, gönül güzelliği yerine fiziksel özelliklerin peşinde koşan yuzır görünümlü luzırların fake, troll, provakatör, angut, andaval oldukları ise dünyanın bütün öğretilerince ve bütün sözlüklerince ispatlanmış bir gerçektir.
aynen kardeşim. mesela ben.
görsel
kültür sanat işinde iyi veya dahi olan adam zaten tipsiz olduğu için başarılı, kıvanç tatlıtuğ olanın ne işi olur şizofren işi şeylerle antisosyal olaylarla arkadaşlar.