bugün

Oyunu kurallarına gòre oynayıp, adil dövüştükleri için olabilir.

Kaybetmiş gibi görünseler de, uzun vadede kazanan hep onlardır.

Huzur ve vicdani rahatlık, dünyanın en büyük konforu değil midir ki?!
Al sana kazanç, hem de en janjanlısından!
çok iyi niyetli olmayın, iyi olan insan kaybeder denilmesinin nedeni iyi olmanın, saf olmanın kötü bir şey olduğundan ziyade, art niyetli, tabiri caizse cin fikirli kişileri değiştirmek zor olduğundan, onlara karşı bu yönünüzü belli etmeden kaçının demek gibi bir şeydir. tam anlatamadım özür dilerim ama, demek istediğim iyi niyetli olan insan kaybeder diye bir şey yoktur diye düşünüyorum. ama iyi insanlar kaybeder diyenleri de anlayabiliyorum. çünkü aslında bunu diyenler iyi niyetinizin zarar görmemesi için diyenlerdir. yani o iyi niyetinizden, saf olma durumunuzdan istifade edenler olmasa, iyi niyetli saf olmak kaybettirir demezdi, öyle diyen insanlar.
herkesi kendileri gibi sanmaları!
Hesabını tutmuyorlar bazı şeylerin.

Oysa birgün o kara kaplı defter açıldığında kaybeden değil kazanan olacaklarını düşünüp güdülensinler.

Herkes kötü olabilir ama hamuru iyi yoğurulmamışlar iyi olamaz.
ay şu kalıba da hastayım he . hep iyiliğimden kaybediyorum derler .bunu diyen de kötünün adinin şerefsizin önde gideni .
iyi insan kaybetmez . sadece kısa vadede kaybetmiş gibi görünür.
Herkesi kendi gibi sandıkları için.

bir insanın bencilliğini görmek için Onu biraz parasızlıkla, sağlıkla, yalnızlıkla, açlıkla falan terbiye etmek yeter de artar bile. En sevdiklerin de dahil buna. Şimdi insanlar yaratılış gereği bu kadar bencilken ve dünya bir pay koparma yarışıyken sen kalkmış birine iyilik yapmak, dünyayı güzelleştirmek, empati kurmak falan diyorsun. Eskiden inanırdım bunlara ama şimdi Bir gülme geliyor swh.
En iyisi mesafeli olmaktır. iyi birisiysen özellikle. Herkesle konuşur iyi davranırsan hep üzülürsün. insanı iyilik yaptığı için pişman edebilen kişilerin olduğunu düşünürsek yakında iyilik kalmaz.
oyunu kurallarına göre oynarlar. Adil dövüşürler. şerefsizlik yapmazlar.
Çünkü bu dünya iyi insanların değil , iyi oynayanların dünyası.
Çünkü kendilerinden çok başka insanları düşünürler.
iyi insanlar kaybetmez ve ben iyiler hep kaybeder edebiyatı yapan bir sürü kötü tanıdım. O yüzden iyi olduğu için kaybettiğini düşünen insanlardan uzak durmaya bakarım. Ne yani sen kazanmak için mi iyi oluyorsun? Ya da bir mükafat mı bekliyorsun? Ya da ne bileyim kazanman ya da kaybetmen yaptığın iyiliğin oluşturduğu hissiyattan daha mı mühim? Öyleyse zaten iyi bir insan değilsindir ki?

iyi insanlar mantar gibi bitmediğinden, belirli bir acının, bir zorluğun üstesinden tek başına gelerek oluştuğundan olsa gerektir bu kaybetmeme dirençleri.

Yaşasın iyi insanlar! Yaşasın iyilik!
öncelikle neyi kaybettikleri bilinmemekle birlikte eğer kast edilen her şeyde kaybetmekse bence bi durup düşünmeleri gerekmektedir. sorunun iyi insan olmak olduğunu hiç sanmıyorum.
iyi insanlar kaybetmez aslında; kime ikinci şansı vereceğini bilemeyen insanlar kaybeder.
Kimse bir "şey" olduğu için kaybetmez veya kazanmaz. Seçimler seni buraya kadar getirir. Vasfınıza veya fıtrata suç bulmak yerine sahiplenin.
iyi niyet suistimal edilmeye mahkumdur.

ama bu iyi niyet onlara duyulan sevgiden olduğu kadar kendi vicdanımız için.

o yüzden ben kendim için kaybetmekten vazgeçmeyeceğim.