ay şu kalıba da hastayım he . hep iyiliğimden kaybediyorum derler .bunu diyen de kötünün adinin şerefsizin önde gideni .
iyi insan kaybetmez . sadece kısa vadede kaybetmiş gibi görünür.
En iyisi mesafeli olmaktır. iyi birisiysen özellikle. Herkesle konuşur iyi davranırsan hep üzülürsün. insanı iyilik yaptığı için pişman edebilen kişilerin olduğunu düşünürsek yakında iyilik kalmaz.
öncelikle neyi kaybettikleri bilinmemekle birlikte eğer kast edilen her şeyde kaybetmekse bence bi durup düşünmeleri gerekmektedir. sorunun iyi insan olmak olduğunu hiç sanmıyorum.
Çünkü kendilerinden çok başka insanları düşünürler.
güvendikleri için. açık ve net.
Çünkü iyi insanlardır.
hayatı kurallarına göre yaşamıyorsan, yaptığın iyilikler ile başarılı olacağını sanman, boşa kürek çekmektir.
sınavlara benzemez ki hayat, binlerce doğru, bir yanlışı götürmez çünkü.
başkalarının dertlerine ortak olup onlara güvendikleri için net.
sadece iyi olmak yetmez. mücadelecide olmak lazım
Aslında kaybetmez kazanırlar. Hangi açıdan baktığına göre değişir.
Herkesi kendileri gibi iyi sandıkları için kaybetme durumuna düşerler.
iyi insan oldukları için.
Şimdi herkesin üstüne alınacağı başlıktır.

Herkes kendine göre iyidir çünkü.
Oyunu kurallarına gòre oynayıp, adil dövüştükleri için olabilir.

Kaybetmiş gibi görünseler de, uzun vadede kazanan hep onlardır.

Huzur ve vicdani rahatlık, dünyanın en büyük konforu değil midir ki?!
Al sana kazanç, hem de en janjanlısından!
Hesabını tutmuyorlar bazı şeylerin.

Oysa birgün o kara kaplı defter açıldığında kaybeden değil kazanan olacaklarını düşünüp güdülensinler.

Herkes kötü olabilir ama hamuru iyi yoğurulmamışlar iyi olamaz.
iyi veya kötü diye ayrılmaz o. Akıllı olan kazanır her zaman.
Çünkü bu dünya iyi insanların değil , iyi oynayanların dünyası.
atom bombasını icad edecek zekâ ve kapasiteleri olmalarına karşın böylesi bir icadın insanlık için felaket olacağını düşünerek böylesi bir silahı kullanamayacakları için elde etmek için çaba sarfetmezler; diğerleri ise iki tane şehri bir anda içindeki böcekler dahî kalmamacasına yok eder. iyi kaybeder, kötü kazanır!

Gerçekte hangisi kazanmış, kaybetmiştir; bu “değer” ölçünüze göre değişir.
iyi insanlar basta kaybettiklerinden kaderlerinin kaybetmek uzere oldugunu farketmelerinden iyi insan olmayi secmislerdir, eziklik degil sadece ben kaybettim sen kaybetme yigitligi.
iyi insanlar kaybetmez ve ben iyiler hep kaybeder edebiyatı yapan bir sürü kötü tanıdım. O yüzden iyi olduğu için kaybettiğini düşünen insanlardan uzak durmaya bakarım. Ne yani sen kazanmak için mi iyi oluyorsun? Ya da bir mükafat mı bekliyorsun? Ya da ne bileyim kazanman ya da kaybetmen yaptığın iyiliğin oluşturduğu hissiyattan daha mı mühim? Öyleyse zaten iyi bir insan değilsindir ki?

iyi insanlar mantar gibi bitmediğinden, belirli bir acının, bir zorluğun üstesinden tek başına gelerek oluştuğundan olsa gerektir bu kaybetmeme dirençleri.

Yaşasın iyi insanlar! Yaşasın iyilik!
Kimse bir "şey" olduğu için kaybetmez veya kazanmaz. Seçimler seni buraya kadar getirir. Vasfınıza veya fıtrata suç bulmak yerine sahiplenin.
uzaktan kaybetmiş gibi gözükür.

aslında kaybetmemiştir. ama çokça yıprandığı ve ömründen gittiği doğrudur. onada yapacak çok fazla bir şey yok. varsın hatamız fazla iyi olmak olsun. niyetleri bilen allah'tır.
Bu 'iyi'' ne oluyor yani kime göre neye göre? Ama bana göre ben iyi biriyim eğer iyiliği yanlış bir şekilde anlamamışsınız aptal durumuna düşmezsiniz yani bir iyilik yaparsın ama kendin için zararı yoktur ve başka yapman gereken birşey yoktur o zaman yardım eder iyilik yaparsın diğer türlü aptal durumuna düşersin çünkü bir aptalsın.
oyunu kurallarına göre oynarlar. Adil dövüşürler. şerefsizlik yapmazlar.
Dünyada salt iyilik olmadığı gibi safi tertemiz iyi insan da yoktur.