bugün

zamanında ekşi sözlük'ün mini versiyonuydu. şimdilerde eski kalitesinden eser yok kanımca.
ilk göz ağrımdır. sözlük formatına alışana kadar iki kez çaylak edildiğim ortamdır. sonrasında alıştım tabi ama her lafa atlamanın faydası olmadığını anlamam da uzun sürmedi. güzel dostluklara vesile olmadı da değil hani.

görüntüsü itibariyle mevcut bütün sözlüklerden ayrılmaktadır; en önemli farkı da budur belki de. sahibi olan efendi, düşünür taşınır vs yeni bir şeyler yapmaya çalışır. sözlük kavramına en azından görüntü açısından farklı bir soluk getirmek istiyordur belki de. başarılı mı; evet diyebiliriz.

bazı noktalarda aksaklıklar yaşanmıyor da değil. itü szözlük'ün tabiriyle entelijans yapılan birisinin, ispiklenmiş olmasına rağmen altı ay boyunca bir türlü ne silinen ne de reddedilen giriler hakkında üç giri girmesi ya da inceden inceden yönetime dokundurması, aynı şahsın bir süre sonra hiçbir açıklama yapılmadan çaylak edilmesine sebep olabiliyor bu sözlükte. haklı bir serzeniş olmasına rağmen bu tür durumlar insanı düşündürüyor haliyle.

dikkat çeken bir diğer noktası ise uludağ sözlüğe göre oldukça sakin ve dingin olması. sakin bir sözlük arıyorsanız, tam size göre diyebilirim. yazdıklarınız kısa bir süre içinde uçup gitmez, belirli bir süre kalır orada. aslında belki de en önemlisi, troll sayısının pek az olmasıdır ki bu şu anda gerçekten ihtiyaç duyulan bir durumdur.

tashih: yeni yetme sekizinci nesiller sayesinde iyiden iyiye foruma bağlamış sözlüktür. ispikçiler, moderatörler ve editörler kış uykusunda sanırsam.
önce bu sözlükteki geçen ayın en beğenilen entrylerine göz atalım; ( kaptan smeagol adlı yazarın girilerini sayalım)

(bkz: http://www.itusozluk.com/stats.php?op=39)

bkz'ı tıklamayıp okumaya devam eden hızlı sevişgenler için - işin özeti adam 8 tane entryi sokmuş amk - ve bu adam aslında bizim, yani uludağın yazarıydı. çok uzun yazmıyacam. söylemek istediklerim çok net aslında.

arkadaşlar bu entrylerin hepsini, bu yazıların hepsini adam burda da yayınlamıştı ama hiç siklenmedi. oylama hiç yapılmadı. oylama yapan da ya kıskançlığından eksi verdi, ya da nick altına gidip tebrik etmedi. elamanın da iştahı kesilerek siklenmiyorum deyip çekip gitti.

itü sözlük o yüzden takdire şayen bi sözlüktür. osuruk sesleri başlığına bızzzzttttttt bakınızını verseniz bile iyi veya kötü 10-15 oy alırsınız. çünkü oradaki yazarlar okuduğunu oylar. yazarların suya yazmadığını hissettirirler.

bu sözlükte ise ( uludağ ) oylama bellidir. nicki tanınmış yazarlar oylanır. örneğin; mahallenin abilerince kuytuya götürülen rahat kız başlığına yazılan ^^ nereli olduğu bellidir ^^ entrysi haftanın en beğenileni olmuştur. sebep ise yazar nickinin popüler olmasıdır.

özet olarak itü sözlük tüm kaliteli yazarların yavaş yavaş buluştuğu sözlüktür. çünkü uludağ da yeni yazara yer yoktur. çünkü burada kıskançlık çok, oylama yoktur.

ister kızın ister darılın bu böyledir.

eğer buna bir dur demek istiyorsanız;

(bkz: ey yazar elini korkak alıştırma entryleri oyla)

esen kalınız...
artist yuvası. hepsi kendini beğenmiş. bakınız dan başka bi sik bilmezler. dur örnek vereyim size.

(bkz: kızın yanında telefonla konuşamayan erkek/#14492589) cumartesi bu yazıyı itüde yazdım. sonuçu söyliyeyim mi size. 2 artı aldım 3 eh işte 8 eksi. aynı yazıyı dün burda yazdım.. aynen. virgülüne dokunmadım. hoş yazıda bir tane virgül yok. şuan 58 artı 8 eksi falandı. bu kadar mı fark olur amk. ordinaryus ordakiler burnu düşse almazlar yerden. test için güzel mekan ama. al orda bi yazı paylaş cok eksilenirse bil ki hoş şeyler yazmıssın.
en beğenilen entryleri çok uzun olan sözlük. burda bazen bildiğin 3 kelime ile günlük listeye girenler var. insan düşünüyor herkes mi kıvrak zeka adamların paragraflarla anlatabileceklerini uludağda bildiğin üç kelimede anlatıyorlar diye.

kısa süreli baktım uzun lafın kısası. bana biraz daha emek yoğun çalışan bir sözlük gibi geldi.
uludağ sözlükten iğrendiğimiz günler oluyor.

tabi olması gayet doğal başlıklara bakıcak olursak.

am göt meme halil sezai oyş boşalmalık caps am göt meme recep tayyip ülkücü oyş am göt meme vajina hicbiseyebosunaicleyenpic am göt meme vajina.

işte bunlardan bıkıkldığı an itü sözlük güzel bir alternatif olmuş oluyor.

ama velakin son haftalarda itü de ulu'ya benzemeye başlamışıtır.
özürlü bu sözlük. 1500 kere şifremi unuttum yenisini yolla dedim yollamıyor.
kullanım kolaylığı ve alışılmışlık olarak bir uludağ sözlük değildir.
gün geçtikçe sosyal paylaşım sitesi olma yolunda mesafe alan, kalitesinden kaybeden interaktif oluşum.
ilk kez girdim bugün. bir bakayım dedim, ne yerler ne içerler.. sol frame'ine baktım, tıklamaya değecek bir başlık göremedim bizdeki gibi.. egoistlik damarım attı, ulu sözlük hakkında neler var neler yok, bir kaç iyi kelam ettilerse, götümü kaldırırım dedim. tam beklediğim gibiydi, çöp temalı entrylerden oluşuyordu düşüncelerinin dışa vurumu.. hak verdim nitekim, ama bunları hangi cürümlerine güvenerek yazdıklarına anlam veremedim.. hak vermekle kaldım, sustum ve çıktım..
ilginç bir çaylaklıktan kurtulma durumu var burada. eğer çaylak edildiyseniz sanki ilk kez sözlüğe kayıt olur gibi 10 tane mis gibi entry giriyorsunuz ve bekliyorsunuz yöneticileri.

3 ay önce çaylak yapılmışım. 1,5 ay içerisinde aldıkları karar ile 8. nesil yazar alımlarını durdurup benim gibi çaylakları da bekletmişlerdir. sanki ben ilk kez sözlüğe kayıt oluyorum.

1 ocak 2012'den beri de hala 9. nesil yazar alımlarını başlatmadıkları için hala beklemedeyiz. bu mudur artık?

elpinoras gibi bir ateist, islam düşmanı olduğunu her şekilde belirten bir yazarı editör yaparak gönlümde taht falan kurmamış olup, taraf olduklarını göstermişlerdir.
kaliteli entry'ler hak ettiği değeri görüyor burada.

kesinlikle...
açıkcası herkesin kendi halinde olduğu bir sözlüktür. nedeni ise ''namaz iyi bir şey olsa camiler boş kalmazdı.'' adlı bir başlık bile tartışılmadığı,
sözlük*işte ondandır.
an itibari ile ulaşılamayan sözlük. veritabanı ile bağlantı kurulamıyormuş.
sözlüklerde demokratik yaklaşım süreci arayıpta bir çok hayal kırıklığı yaşamış onlarca okur/yazarın akşamına en yakın gazete edinilebilecek noktadan sadece gazete isteyen yurdum insanın sıradanlığı, inkarı hergün insafsızca nesilden nesile aktarılıyor.

bu giri veya entry'den yaklaşık 100-/1000 arası bir yerlerde yine derlenirse "itü sözlük bir anti-demokratik oluşumdur" hiç yadırgamayacağım. baştan yaşamak önceliğimiz. her şey çoktan yaşanmış mı?
yöneticilerinin sürekli özgürlük ve demokrasi gibi kavramları ağızlarından düşürmedikleri, ancak pek (hatta hiç) özgür olamadığınız antidemokratik zihniyetli bir oluşum.
diğer sözlüklerden en büyük farkı her yazdığınız oylanıyor(yani okunuyor). okununca insanın yazma şevki de artıyor ve daha güzel şeyler yazıyor.
dokuzuncu nesil yazar alımları bu gece başlayacak olan sözlük.*
Yazar olmanın en zor olduğu düşünülen ve söylenen sözlük akımı.
Mobil uygulaması çok kötü olan sözlük. Başlıklar çok saçma bir şekilde çıkıyor karşınıza. Bizden farklı olarak entry girdikten sonra silebiliyorsunuz fakat onlarda da bizdeki gibi edit butonu yok.
genellikle ekşiden şutlanan ve marjinal takılmaya çalışan çakma entellerin mekanı olan sözlük. türklük aleyhine ne yazarsanız yazın hem diğer yazarlardan hem de moderasyondan kabul görür, tam tersi için ise kısa ve öz şekilde linç kampanyası başlatılır.
az sonra dokuzuncu nesil yazar alımını açacak olan sözlük.
nitelik olarak olarak uludağ sözlükten üstündür o kesin...belli bir kalite derdi olan sözlüktür...

ekşi den sonra ilk akla gelen sözlüktür...ama sıkıcıdır...özellikle geceleri in cin top oynar...

sahibi ultra kıl bi heriftir..
an itibari ile 9. nesil yazar alımına başladılar.
en kötü sözlüktür.