rezil etmenin doğru bir tabir olmadığı durum.

itü sözlük teki bikaç insanın bizi forum gibi gösterme çabası diyelim.
tüh lan n'apsak da kendimizi beğendirsek diye düşündürür. acaba ordan birkaç yazar falan mı getirttirsek, zamanında kemal derviş işe yaramış mıydı...
olmayan durumdur.
birine akıl vermek isterken göt olmak
sözlüğü formata uygun siken yazarlar
eski sevgilinin meme uçlarını kesmek
mehmet öz tüpçü çorabı suyu için dese içecek insan
eski sevgilinin boku
gibi başlıklara sahip(!) sözlüğe rezil olunabilmesi durumudur!
uludağ sözlük içerisinde hali hazırdaki çekişmelerin, polemiklerin, forum tarzı entry ve başlıkların ayyuka çıkıp sınırlarımızı aştığının göstergesidir.

yazacak bir şey bulamayan, sadece bakınız şeklinde entry girerek yazar oldum havasındaki insanların çokluğu nedeni ile sözlüğün kalitesi günden güne düşmektedir. moderasyonun geniş kapsamlı bir operasyon yapması şart olmuştur kendimce.

polemik yaratmak için açılan ve sözlük formatına öyle ya da böyle uygun görülen başlıklar olduğu sürece bu sözlük , bir forum olmaktan öteye gidemeyecektir.

eleştiriler can yakabilir ama sadece eleştireni kötülemekle iş yapmış sayılınmaz. belki adamlar doğru bir kaç noktaya parmak basmışlardır.

eleştirenler kendileri çok mu iyi? değil tabi ki, uludağdan tek farkı kaliteli yazar sayısının biraz daha fazla olması o kadar. orayı ayakta tutan da bu yazarlar ve işini yapan moderasyon sanırım.

eklemeden edemiyeceğim eklenti ; uludağ sözlük'ü klon şeklinde bir ifadeyle aşağılamaya çalışan itü sözlük yazarının içinde bulunduğu sözlük te bir ekşi klonudur. arada bir kaç sene fark olması kaliteyi tabi ki değiştiren bir unsurdur. ama uludağ sözlük daha çok genç. elbet içindeki çürükleri ayıklayıp kalitesini zamanla daha da arttıracaktır.
--spoiler--
enderundan sevgiler abim gözlerimi yaşartıyo ikidir. * * *
#3843596 (enteresan bir nick, 20.08.2008 12:57)
--spoiler--

böyle bir entry girersen babanla bile dalga geçerler, rezil ederler çocuğum.. sen kendi içinde ilk önce adam gibi sözlük konseptine uygun hareket etmeyi sağla sonra savun içinde bulunduğun oluşumu.. ama götü başı oynayan, her yerinden forum/chat trzı entry akan bir sözlüğü korumak komik olsa gerek..

içinde bulunduğun oluşumun rezil edilmesini istemiyorsan tüm gücünle çaba göstereceksin.. mesela başla benim forum/chat entrylerini gammazlamaktan.. hadi göreyim seni..

gözlerimi yaşartıyorsunuz abim benim..
stevemcqueen güzel bir benzetme yapmıştı bu konuda. ne öyle gecekondusu yıkılacak kadınlar gibi bağır çağır savunmaya geçme telaşı? bu sözlüğün ne olduğu belli. yok kıskanıyorlarmış, yok ciğermiş mundarmış, kimse kendini komik duruma düşürmesin bari. hakikaten gecekondusu yıkılan kadın ve çocukları manzarası çıkıyor çünkü.
rezil olan sözlük yazarlarının, yüzlerinin kızarıp bir daha entry yazamamalarına yol açacak durum. ayrıca; ulu sözlükten alınan gelinin bakire çıkmaması durumu.
gerdekten önce beyaz olan mendil gerdekten sonra da beyaz kalmıştır.
(bkz: bu da böyle bir rezilliğimdi)
olası bir durum değildir. itu sözlükte uludağ sözlüğü rezil edebilecek kapasite yoktur.
imkansız diye birşey yoktur dediğim düşüncemin fes edildiği noktadır çünkü imkansız rezil olmayız. çünkü itü sözlüğe bakındım canlı renklerde olsa bile içeriğindeki yazılan yazılardan biras ötesi bunaldım. her konumun kapasitesi ve kitlesi farklıdır çamur atmasınlar Uludağ Sözlüğe kendilerine bakınsınlar lütfen.
internet cafe de kahkahayı basıp rezil olmama neden olan başlıktır.
uludağ sözlük moderasyonunun hoş karşılamadığı durum. buna benzer bir iddia ne zaman ortaya atılsa canavar gibi entry siliyorlar. eee ne kadar az gündem olursa o kadar iyi.

ayrıca; herhangi bir uludağ sözlük yazarının kolay kolay kabul etmeyeceği iddiadır.

post-edit: yemin ederim gözlerim yaşardı. "çok şeker sözlük, bayılıyorum, daha bugün geldim, hoş geldin diyenlere de teşekkür ediyorum" yazınca kolay kolay silmiyorsunuz ama. gerçekten hayran olunacak format savunucusuymuşsunuz, bir yaşıma daha girdim.
imkansız olan durumdur.ekşi sözlükle dahi yarışabilecek duruma gelmiş uludağ sözlüğe bok atmak isteğidir,ancak başarısızlığın göstergesidir.
(bkz: çamur at izi kalsın)
bu durumun önemli olan kısmı rezil olunan yerin itü sözlük olması değildir. itü sözlük'ün sinir bozucu bir yer olması, uludağ sözlük'ün rezil olacak durumda olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
olunur beyler olunur. moderasyon bu zihniyette gittikten sonra itü sözlük'e de rezil olunur, sıkı bir moderasyona sahip olan sıradan bir klona da rezil olunur. kalıcı ve sert uygulamalar yapmayıp, entry konusunda bu derece gevşek davranılırsa, forum-chat tarzı entrylere hemen müdahale edilmezse, sözlükle ilgilenen moderatör sayısı yetersiz olduğu halde hala yeni moderatör alımı yapılmazsa böyle olur.

işin bir de şu boyutu var. itü sözlük yazarları kendini bir konuma koyup 'ahahahaha biz ne galiteliyik ama' 'uludağ sözlük kakaaa uludağ sözlük kakaaa' gibisinden bok atmaktan vazgeçmeli. iki farklı sözlükten bahsediyoruz. ben anlamıyorum bu itü sözlük yazarlarındaki sidik yarıştırma hevesini. siz işinize bakın gençlik, elalemin çükünün nereye girip çıktığı sizi bağlamasın. sütten çıkmış ak kaşık moduna girip 'kalite kalite' diye gezinip durmayın sizin de nasıl bir moderasyona sahip olduğunuzu ve nasıl entryler girdiğinizi biliyoruz. tek entryi emsal alıp örnek vereceksek ben size ne misillemeler çıkartırım, sonrasında oturup ağlarsınız 'abi siz bizi yanlış anladınız, gözden kaçmıştır yoksa biz çok kaliteliyiz ühüüüü' diye. sidik yarıştırma hevesi ezik insanların işidir en azından düz insan bile kendi işine bakar, ona buna bok atarak orgazm yaşamaya çalışmaz. öperin.

(#3801175)
fevkalade hazin bir durumdur.

(bkz: hiii ayni elbiseyi giymisiz)
(bkz: eyvah sosyeteye rezil oldum)
(bkz: tuh allah kahretsin)

bakınız kontenjanina bir tane ekliyeyim bari;

(bkz: birakin bu işleri devlet su işleri)

sözümüzün özü;

(bkz: en cok okunan kose yazarinin haydar dumen olmasi)
hayır anlamadığım şey şu. şu an ben itü sözlüğe üye olup 10 entryimi girsem 15 gün sonra orada yazarım. çok zor değil yani. bu konudaki uludağ sözlükten tek farkları çaylakları daha geç yazar yapmaları. 11. entrymi şu şekilde açtığım bi başlığın altına girsem;

arkadaşlar ltfn bakın fifa 2004 sorunu yardımm

bunu çok rahat yapabilirim istesem. herkes yapabilir. sonra da bunun ss ını alıp burda yayınlasam. elime ne geçecek ha söyleyin. boyum mu uzayacak. bu durumda itü sözlük rezil mi olacak. böyle hokkabazlıklarla basit ayak oyunlarıyla kimse kimseye rezil olmaz. bu tür işler aksine yapan kişiyi küçültür. ki öyle oldu. itü sözlük bugün rezil oldu.
çözümü daha çok başlık açmak olabilir. sol frame'de üç milyon tane başlık olunca ek$i'yi geçiyoruz ya o bakımdan. ağızlarının payını vermiş oluruz, değil mi ama?
acıtan, inciten. bunlar yaşanmamalı ağlatmayın lan adamı.
rezilliklerin kaynaklanabilir herhal.

hayatta olmadigim bi bu kalmisti aq
ekşi sözlük'tekiler artık dalga geçmekten bile sıkıldıkları için itü sözlük'e kaymış bir rezil olma durumu. buna da şükür.