bugün

Aynı zamanda italyan Konsolosluğu olarak da kullanılan ve italyanca eğitim veren kurumlardır.Bursa'da Şey Bar'ın yanında,Pembe Çarşı'nın altındadır.
Centro Culturale Italiano.
Oldukça yorucu merdivenleri, sınıflarda italya posterleri birde aldo'su vardır devamlı ortalıkta dolaşan vede kursun yöneticisi olduğunu düşündüğüm. Genellikle kurs kayıtlarını kantin görevlisi yapar. Eğer öğretmen seçme şansınız olursa Carla ve pınar hoca çok iyidirler, burcak hocadan ise uzak durulması önerilir. en ucuz yabancı dil kurusunu olduğunu düşünmekteyim zira 1 kur fiyatı 270 ytl'dir.
istanbul italyan kültür merkezi

http://www.iicistanbul.esteri.it/IIC_Istanbul
çok iyimser öğretmenlere sahip, italyanca öğreten kültür merkezi.
Bir hanzo'ya bile italyanca öğretebilen samimi ve sıcak bir ortamı olan yerdir. Eğitimi de gayet iyidir, kursu aksatmadan takip ettikten sonra öğrenmekte çok fazla zorlanmazsınız. Çok taşaklı da bir binası vardır. Tepebaşı'nda, Odakule iş hanının arka tarafındadır. Tek kur fiyatı an itibariyle 360 lira'dır, çok fazla da değildir hani. Boru değil, sonuçta italyanca öğreniyorsun. Neyse çok fazla reklam oldu. Buradan Maurizio ve Pınar hocama selam eder, gıdılarından öperim.
En son 2008 yılında gitmiştim. Max iyi bir hocaydı. Ama 1.kurdan bir başlardı ki italyanca konuşmaya kura tekrar baştan başlamak zorunda kalırdın.
keyifle italyanca öğrenilesi yerdir, 2 aydır eğitim alıp ders veren bayan italyan öğretmenin isminin bilinmediği yerdir, ortam hoştur, muhabbet boldur. neydi lan bu kadının adı?
fetöcülerin 58 ile aynı kurda bıraktığı dil kursu. ne italyan kültürmüş, daha zırnığımı vermem. ilk iki kurda basmışız pompayı, sonrası fırt.... şimdi evden öğreniyorum.

edit: geçerken bir koyayım dedim...