bugün

türk erkeklerini derinden yaralayan hadise.
(bkz: şeriat geliyo kaçın)
bütün italya'da değil, Castellammare di Stabia'da yasaklanmıştır.
ben mi yanlıs görüyorum? Bu çok açık bir şekilde özgürlüğü kısıtlamaktır. Isteyen istediğini, istediği şekilde giyer. Toplum baskısı yada insanların bakışlarını katmıyorum buna... Ayrıca şu da bir soru neden kıyafet kısıtlamaları her zaman kadınlara yönelik oluyor ve direk ahlak dışı ediliyo elbette her toplumun bir durak noktası vardır ama buna uymayanlar da ahlak dışı yada vay terbiyesiz şeklinde yuhlanamaz, yuhlanmamalıdır. Hele ki italya gibi bir yerde bunun lafı bile olmamalıdır..
Bir kadının eteginin boyu yada dekoltesi kimseyi ilgilendirmez. Kişesel olarak tercihim değildir ama bu düpedüz özgürlüğü kısıtlamaktır. Ayrıca merak ediyorum yasak olup da napıcaklar ceza mı kesicekler, cetvelle boyunu mu ölçücekler?
(bkz: çok mu çok oluyoruz)
bir anda basketbol şampiyonasında yasaklanan pon pon kızları aklıma getiren hadise.
(bkz: mamma li ıtaliani)
götüyle haber okuyup beyni ile anlayamayan dangalak insan başlığı. yav arkadaşım italyanın tamamında olan birşey değil ki bu, ayrıca türkiyede de bazı yerlerde kısa etek giy bakalım ne oluyor. bacaklarını taşlamıyacaklarmı, o bacakların morarmıyacak mı sonra. ayrıca neden avrupa ülkelerine bakarsınız anlamam iskandinav ülkerini örnek alsanıza. sonuçta avrupa ülkeri de bizden ekonomi ve politika dışında çok çok da iyi sayılmazlar, orda yaşıyanlarda insan. ayrıca evet orda yapılan şey de özgürlüğü kısıtlamaktır ve ohanesburg dedirtir insana.

edit: özgürlük diye de bokunu çıkartmamak lazım tabi sonuçta sokakta iç çamaşırıyla dolaşmak mesela gayet abartıdır ki kara çarşaf da öyle. baş örtüsüne bi bok demiyorum sonuçta sağ bıyığı yada solcu bıyı bırakanıda var ya hepsini kısıtlamak yada hepsini serbest bırakmak lazım ama çok hassas bir denge durumu olduğundan uygulaması zor tabi.
italya'ya şeriat geliyormuş.
ha xtir dedirten haber afedersiniz.
adamların başbakanı dünyanın en iddialı grup seksçisi.

bizim ülke koşulları ile karşılaştırmayın bile. hade.

http://www.nethaber.com/D...BIR-BERLUSCONI-Eskort-kiz
ülkenin başkanın berlusconi olmasından dolayı ilginç bi durum.
è l'Italia laica. resterà laica. **
italya'da da baskın bir dini inanış ve türkiye'den çok farklı olmayan düşünce yapısı sebebiyle farklı kategoriye sokulmaması gereken hadise. din sadece müslüman ülkelerde baskı yaratmıyor neticede. olaya bu açıdan bakıldığında yadırganması gereken, kişi hürriyetine ters düşen durum.