bugün

--spoiler--
http://www.haber365.com/H...Turkiye_Eurovisionda_Yok/
--spoiler--

katılmıyormuşuz.
trt'nin gereksiz boykotu. katılmayacağına gönder ajdarı kardeşim.
"oh sonunda kafamız rahat" dedirten trr hareketidir. yıllarca çektiğimiz şarkıcı-şarkı muhabbeti yok.

Allaaaaaaaaaah!*
Erevisiona tek aday Ajdar olursa tabi katılmayız.
Mutlu eden haberdir. Sertab Erener'in birinci olmasından bu yana gereğinden fazla gaza geldiğimiz, saçma sapan dert edindiğimiz bir yarışma zaten Eurovision. Yok kim katılacak? Hangi şarkıyla katılacak? vs vs. Katılmazken "Müziğin yarıştırılmasına karşıyız arkadaşım" diye bir açıklama gelsin diye çok isterdim. Ama nerdee?
eurovision'un özellikle son yıllarda şova dönük ve erotik imgeler çağrıştırması neticesinde belki de hükümetin ideolojisine aykırı bulması nedeniyle katılmamasıdır. hatırlayın hadisenin 2009 şovu ve kıyafeti çok tartışılmıştı, ondan sonra da hiç kadın şarkıcıyla katılmadık zaten. hoş ben de katılınmaması taraftarıyım. katıldık da noldu.. bir birinciliğimiz bir ikinciliğimiz bir de üçüncülüğümüz var onlarca senedir. üstelik ilk iki derecemiz de yabancı şarkıyla. adam gibi şarkı yapıp katılsak neyse. ya elin avrupalısının müziğini taklit ediyoruz ya da oryantalistik dansöz şarkılarıyla katılıyoruz. politik oylar da cabası. zaten baştan hakeden almıyor. o yüzden çok yanlış bir karardır demek de zor bir diğer açıdan.
söz konusu aktivite, komşu kayırma organizasyonu mahiyetini taşıdığından dolayı, hiçbir ülke için götürüsü olmayacak eylemdir.
(bkz: şok olmak)
eurovizyonu en çok ciddiye alan ülke olarak katılmayacağımızı duyurmamız eminim avrupa'ya çok koymuştur.*
eurovision'u çok ciddiye aldığımızı gösterir. Bence can bonomo farklı müzik yapan vs. gibi kendini geliştirme şansı bulacak genç bir kardeşimiz gönderilmeliydi.
Mabel matiz , gece , model , flört gibi isimler fena olmazdı.
eurovisionu -her ne kadar şarkıların çoğunu beğenmesemde- yakından takip eden biri olarak trt'nin gerekçesini haklı buluyorum. fakat zaten eurovision'un yarışmadan çok şov olmasından dolayı eurovision'dan çekilmemeliydi diye düşünüyorum.