bugün

yükseklik korkusu vardır. korkusunu yenerse istikbaline kavuşuyordur.
(bkz: lafı g*tten anlamak)
Ya Allah diyip uçağında uyuşturucu ile yakalana sudi arabistan prensinden daha ilginç değildir.
Fakirdir.
saygınlık için ayağı yanmış tazı gibi oradan oraya gitmeye gerek duymayan liderdir. tüm dünya liderlerini aynı masaya toplamış, ağırlamış ve şartlarını kabul ettirmiştir. kıyaslama gerekirse tüm sıfatlarımı anlının akı ile kazanmış dünyanın önünde saygı ile eğildiği tek bir lider vardır. şimdi ufaktan gidip göklere bak. senin istikbalinin içine kimler ediyor?
o dönemde uçakla toplu taşıma olayı pek gündemde olmadığı için olabilir. veya bazı liderlerin netameli uçak kazalarını duyup temkinli davranmış olabilir.

(bkz: milan rastislav stefanik)
Elhamdulillah müslümanım deyip paraları sıfırlayan, hırsızlık yapan liderden iyidir.
kemalistleri kurtarmakla meşguldür yüce lider.
Ata binemeyen liderin eniklerinin favori lafıdır.
ÇOK AZ TEBESSÜM EDER GiBi OLSAM DA HEMEN NUTUKLA KAFAMA VURDUM , KENDiME GELDiM.
Yüzyılın tespitidir.
Su anda kendine ait uçagi olan ve karadan gittigindede korkudan 30 araba konvoyuyla gezen lider bozuntusunun cumhurbaskani olmasini saglayan cumhuriyetimizin kurucusudur. O aslan yurekli vapurla cikti Samsuna trenle atla gezdi anadoluyu dil uzatmayin istikbal goklerdedir götlerde degil.
Aynı zamanda internet de Akıllı telefon da kullanmamıştır.
Ne kadar ilginç değil mi? Koskoca atamız'ın bir cep telefonu bile yokmuş. işte rte'nin atatürk'e fark atabileceği yegane konular bunlar. Alın tepe tepe kullanın. Zeka seviyenize yakışıyor.

Edit: o zaman uçak vardı ama cep telefonu yoktu diyenler için ekleme yapma ihtiyacı duydum. Uçak o devirde, özellikle bizim ülkemizde çok yaygın kullanılmıyor. esenboğa'dan ilk sivil uçuş 1933'te ankara'dan eskişehir'e yapılmış. yurt içinde sivil havaalanı herhalde ki pek yoktu. nereye gidecekti uçakla. istese savaş uçağına gezme amaçlı binebilirdi herhalde. belki binmiştir.
Büyük ihtimal Fransa da cereyan eden bu olay sebebiyle uçağa binmemiştir.

I. Dünya savaşı öncesi, 1910 yılında Mustafa Kemal, Fransa' daki Picardie Manevralarına katılmıştı. Askeri malzemelerin de tanıdıldığı gösterilerin en ilginç ve dikkat çekici bölümü, daha yeni yeni kullanılmaya başlayan uçak gösterileri idi.

Gösterilerden sonra yabancı subayların uçaklarda pilotlara eşlik edebileceği, isterlerse havada gezinti yapılabileceği bildirilmişti. Mustafa Kemal de planlanan saatde ayarlanan bir uçağa binmek için hareketlenmişti.

işte tam bu sırada yanındaki askeri erkandan Ali Rıza Paşa, Mustafa Kemal'in kolundan tutarak binmesini engeller. Mustafa Kemal'in kendi aktarmasıyla Ali Rıza Paşa şöyle demişti.

" - Bilmediğin aş, ya karın ağrıtır, ya baş, diye beni uyardı. Uçağa, benim yerime bir başka ülkeden bir subay bindi. Bu uçak, havada bir dönüş yaptıktan sonra düşüp yere çakıldı. Ölümden kurtulmuştum.”
http://www.cumhuriyet.com..._zirhli_arac_goturdu.html
Nasıl bir milletiz bi şeylere ulaşamaynca onu aşağlar eksikliklerin i bulmaya çalışırız . O derece yüksek mertebe ye gelinde tek derdnz uçak olsn . Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş .
Zeka sahibi olmayıp entry girebilmek gibi bişey olsa gerek.
siksin seni o lider .
(bkz: başlık açtığı halde hiç beynini kullanmamış yazar)
450 kişilik uçakta dünyayı gezen liderin övüldüğü başlık.

o uçağın 5 saat uçuşuyla 1500 tane adamın 1 aylık maaşı çıkar. . ama yurdum davarı hafif hötöröf olduğu için ne

kadar sokarsan o kadar mutlu oluyor.
ulan ya..ak kafalı seni. Atatürk ilk defa vahdettin döneminde planöre binmek istemiş vahdettin tarafından engellenmiştir. daha sonra o planör gösteri sırasında düşmüştür. Atatürkünde ondan sonra uçağa binmişliği yoktur. ayrıca o dönemlerde şimdiki gibi yolcu uçağı sistemi bu kadar gelişmemişti. ayrıca yurt içindede doğru düzgün havalimanı yoktu ve bunun dışında Atatürk hiçbir zaman c.başkanıyken yurt dışına seyehate çıkmamış dünyadaki tüm liderleri paşa paşa ayağına getirtmiştir. ulan ne kadar gerizekalı andaval insanlar var şu dünyada.
biri şu salaklara Türkiyede ilk yolcu uçağının 1944te yapıldığını söylesin.
Üstünüzden bi inmedi ki adamcağız uçağa binsin.
Uyuşturucuya karşı olmak için uyuşturucu kullanıcısı olmak gerekmediği gibi, Kadın haklarını savunmak içinde kadın olmak gerekmez.

Bu tip tarihsel sözlere ne derece isabet edip etmediği ile eleştiri getirilir.
Tespitin doğruluğuna hiç deyinmeden basit bir söyleme girmen oldukça basit ve değersizdir.
biz osmanlı soyundan geliyoruz deyip de "at binmeyi beceremeyen" lidere benzemeyen ulu önderdir.

evet solcular alkışları alayım.