vatan caddesinde vakıf gureba hastanesinin karşısındaki il genel meclisi yazan yeni binadır.
o nasıl bir rezil binadır öyle. hiç mi dönüp bakmadılar yaptıklarına. kadir topbaş denilen sözüm ona eski mimar nasıl izin verdi böyle bir çirkin yapıya.
sanayi duvarı gibi duran şekliyle nasıl bir zevksizlik örneğidir anlatamam. koskoca istanbulda daha rezilini inanın bulamazsınız.
görsel
erdal bakkalın yeri.
henüz yapılmadı, yolda.
çamlıca tepesine yapılacak olan kopya betonarme cami olacaktır.
modern tarzda islam mimarisinde devrim yapabilecek onlarca proje olmasına rağmen gittiler çakma bi cami projesini seçtiler.
utanıyorum.
istiklal caddesindeki demirören avm dir.
kesinlikle boğaz'a hançer gibi saplanan

süzer plazadır.

onu çizen mimarı ben taaa.
(genelde anket başlıklara yazmıyorum ama buna dayanamayacağım.)
bakırköy adliye binasıdır. sen nasıl çirkin, nasıl lüzumsuz bir binasın.
ben oranın mimarı olsam "bu benim eserim" demeye utanırdım.
ulan legoyla bile daha iyisi yapılabilir be.
zevksizlik abidesi bina. her gördüğümde küfür ediyorum.
galata'nın o muhteşem görüntüsünü kapatan binadır.
zamanında yıkılmasın diye bin dereden su getirtilen, ilçelerin sınırlarının değiştirilmesine kadar giden rant kavgasıyla gökkafes
gökkafes.
büyük bina değil de birden çok küçük binanın oluşturduğu çirkin çarpıklık için tepebaşında trt binasının yakınlarındaki yüksek bir yerden kasımpaşa stadının olduğu yere bakmanız yeterli, o güzelim manzara nasıl katledilir aklım almıyor.
kesinlikle gökkafestir. *
gökkafesmidir nedir işte o. yırtık dondan fırlamış gibi duruyor boğazda.
Say say bitmez.. Son 50 yılda yapılan binaların büyük çoğunluğu bu sınıfa girer. Osmanlı devleti, o kartpostaldaki manzarayı inşa etmek için, yüzyıllar harcadı. Mirasyedi, para gözlü mütahitler, o güzel şehri mahvetti.
boğazı çevreleyen binaların %90 bu kategoriye girer.
boğazda yırtık dondan çıkar gibi çıkan binalar.

görsel