bugün

istanbul büyükşehir belediye başkanı kadir topbaş'ın "istanbul depreminde 30,000 kişi ölecek " sözü üzerine sayılarının azaltılması gereken kişiledir.
ibb başkanı kadir topbaş denen iddia sahibi rabliğe soyunmuş kader yazıyor insanlara. semtini mıntıkasını da beyan ederse eğer öleceklerin çok yerinde olur, çünkü millet tümden telaşa kapılıyor aha böyle.
yaptığı tahmine bak, ne gerizekalı bir muhafazakarlık lan bu! *
kendine yakıştırmanın zor olduğu tanımlama. ne de olsa;
bana bir şey olmaz
şimdiden allah rahmet eylesin. (kadir topbaş ın açıklamasından sonra ancak böyle denir.)
(bkz: işte o faniler)
çoğu tek başlarına önlem alamayacak kadar çaresizdirler. çürük binalar yapılmasına izin verenlere sorulması gereken 30 000 kişidirler...
daha da fazla ölü sayısının olacağını tahmin ettiren depremdir. evler deniz kumundan yapılma, yapı denetimine ait tek icraat yok, imar kanunları tamamen belediye meclisi üyelerinin cebi düşünülerek uygulanırsa olacağı budur. ve ayrıca istanbuldaki olası depremde can kaybının yanında ülke ekonomisinin tabanının bu şehir olmasından mütevellit oluşacak olan ekonomik krizi de düşünmek gerekir. bu da aslında (#7524538) görüldüğü gibi devletin kanlı yüzünü gösteren hededir.
yine de istanbul nüfus yoğunluğunu yeterli derecede azaltamayacak muhtemel ölülerdir. *
Her geçen saatin, dakikanın veya saniyenin bizi depreme bir an daha yaklaştırdığının farkındaysak ve hala millet ve devlet olarak önlem almıyorsak 30.000 kişi değil daha fazla insan kaybetmeyi göze almışız demektir. Maddi durumu iyi olan veya olmayan herkes depreme önlem almak için kıllarını bile kıpırdatmıyorlar. Günümüzden bir örnek vermek gerekirse; eğer bir hoca bir öğrenciye sınav sorularını bile verse, o öğrencinin çalışma alışkanlığı yoksa yine o öğrenci o sınavdan zayıf alır.*
(bkz: sen ben o)
(bkz: ölen ölür kalan sağlar bizimdir)
dincilerin ona buna fütursuzca saldırmak için ağızlarının suları akarak beklediği 30.000 kişi. allah ıslah etsin onları.
istanbul depreminde 30 000 kişi ölecek' kurtarma çalışmalarında daha fazla insanımızı kendi ellerimizle öldürürüz.
(bkz: müneccim boku yemek)
hızlı ve kolay bir ölüm dilenesi kişilerdir. bu ben de olabilirim, hatta bakırköy olarak semtçe suların altına gitmeyi düşünüyoruz.
(bkz: ben)
hem bu söylemde bulunup hem de gerekli önlemlerin alınmaması gercekten çok abest bir durumdur.
(bkz: seksi fotoğrafları için tıklayınız)
(bkz: işte o 30000 kişi)
8,8 burda olsun 3 milyondan az ölü olmaz.
ulan japonya deprem ülkesi. ayda bir eğlencesine 10 ve üzeri şiddetinde sallanıyorlar. ölen yada yaralanan 20-30 kişi oluyor... bizim ülkede madden altında işçi kalıyor ölüyor ve "kader" deniliyor. aq şimdide 30000 kişi ölecek deniyor, yok mu bir önlem alınmaz mı ? umarım tüm ak partililer o 30000 içindedir.
9 yıldır iktidardayız ve fakat büyük depremden beri bir tek önlem dahi almadık, demenin alt yapısını hazırlayan beyanat.
adam biliyorda konuşuyor.
tam liste haftaya http://www.depremdeolecekler.com adresinde açıklanacaktır.
Büyük istanbul depremi olduktan sonra umarım hala bir uludağ sözlük yazarı olarak entry girerim.
6 teyzem , dayım , 7 kuzenim , amcam + 29985 kişidir.

(bkz: allah korusun)
(bkz: tahtaya vurmak)