sabah işe giderken halk otobüsü kullanılıyor ise eğer enerjinin hızla tükenmesidir...
istanbul'da ölme olasılığını artırır.
istanbul'da

yaşayamamaktan

kötüdür.
Her bokun konserinin de orda olduğu gerÇeğini de unutmamak gerek. Ben mesela biletin yanında yok hediye masrafı, yok kalıcak yer derdi yok uÇak bileti şeysileriyle uğraşmak zorundayım.. Kıymetini bilin.
yaşayanlar için tam bir çile,yaşamayanlar için harika bir macera.
Bu eylemi yapan 10 küsur milyon kişinin hepsinin bu eylemi yapmaktan ötürü kendini ayrıcalıklı sandığı eylemdir. sanırsın hepsi boğazda yalıda yaşıyor. neyin kafasındasınız siz anlamadım gitti. haftanın iki günü hariç sizin istanbulu gördüğünüz mü var ?
Bazen "istanbulu dinliyorum gözlerim kapalı" dedirtecek kadar güzel olan, bazen de lanet okunası şehir. Karışık yani.
görsel
ben istanbula ne zaman aşık oldum. yıl 2008 bahar ayları. o gün karar verdim burada yaşayacağıma.
sonra gel git buraya taşındım. işin açıkçası aşık olmakla bitmiyor. trafiği kalabalığı ciddi ciddi yoruyor.
insanlar 77 milleten. hepsi gözünü değil g.tü bile açmış o yüzden çok çok dikkatli olmak lazım.

amaa öte yandan.

dünyanın en güzel yerlerinden biri. tarabya, sarıyer, emirgan mutluğunuzu katlarına çarpmak isterseniz adresiniz burası.
öyle bir etki altına alıyor ki seni nereye gitsen onu arıyorsun. dönsem de boğazın heybetini hissedeyim diyorsun.
üstüne para verseler yapılmayacak eylem.
içinizde yoksa bile 3 Kağıtçı olmanızı gerektirir.
benim gibi pendikte veya tuzlada, beylikdüzünde gibi istanbulun en uç kısımlarındaysanız buna pek istanbulda yaşamak denmez.

istanbul fazlasıyla kalabalık ve kirli bir şehir. bir ucundan bir ucuna geçmek saatlerce sürebilir, trafiği sizi hayattan soğutabilir ama boğazın kenarında oturup varsa çay simitle deryalara dalmak bence benzersiz bir keyiftir.

birde küfür edersiniz, bıkarsınız, çeker gidersiniz bu şehirden 3 5 ay. ama sonra bakmışınız ki baya baya özlüyorsunuz istanbulun o otantik havasını.

tabi ben yinede antalyada yaşamayı tercih ederim.
asla bir ankarada yaşamak olmayacaktır. ayrıca trafik ile cebelleşmek, her an bir kapkaççının saldırısına uğrama tehlikesi, deprem bölgesinin ortasında olmak, çok paranız olmadığı için o bahsedilen eğlence mekanlarının önünden bile geçememek demektir istanbulda yaşamak. her gün eminönünde balık ekmek yenilmez, her gün ortaköyde ayakları denize uzatıp köprü seyredilmez. kısacası istanbul gibi komplike bir şehirde yaşamak ziyadesiyle zordur. gelin gri şehrime yaşamdan zevk alın biraz.
istanbul pendik te yasamak değildir.
arkadaşların takılmaya sürekli taksim üsküdar kadıköy e çağırdıkları için allahin gettosundan hergün 1.5 saat yol çekmektir.
annesi babası bir yakada, kendisi diğer yakada olduğu için bayramdan bayrama görüşebilen insanlar tanıdım. evet yol çok büyük bir sorun ama değiyor sanki be. her adımı başka bir tarih, çeşit çeşit insan, sosyal.aktiviteler, muazzam bir deniz... belki de gençliğin vermiş olduğu heyecandandır bu istanbulu tatma merakı.
yorgun yaşamaktır.
istanbul'da yaşamak Ortaköy'de yaşamaktır.
Diğer tüm illeri miniminnak görüp mükemmel bi yerde yaşadığını anlamaktır. Bizim ilçelerimizin merkezleri bazı illerimizin merkezlerinden daha büyük. Gezmek dolaşmak kalp ben.
kariyer acısından tercih edilebilir ama anadolu'dan gelip asgari ücret ve biraz üstü islerde calısıpta istanbul'da yaşayanları anlayamıyorum.

kalite bir mesleginiz yoksa en iyisi anadolu'dur.
paran olacak aga bi de bol bol vaktin... yoksa koşturmaca içinde kalabalığın bi parçasısın hepsi o...
insanı gereksiz bir uyanıklığa
gereksiz bir hırsa
gereksiz bir trafiğr mecbur bırakmak demektir.
Ogrenciyken cok tatlis olan yasamin is hayatina gecince zindana donusmesidir.
Son zamanlarda da can korkusu iyice artmistir,nerden ne cikacagini ne zman ne olacagini asla bilemezsiniz.
erken yaşlanmanıza sebep olur.

hep trafik, hep kalabalık, hep bir acele, koşturma.
bir aylığına antep'e gittim. yürüme ve yeme hızım normale döndü. istanbul a dönünce kaldığımız yerden devam.
bir kaç ay sonra uzun yıllardır planladığım eylem. Yaşadığım yeri ben seçmedim ama yaşayacağım yeri seçmek istiyorum en azından buna hakkım olduğunu düşünüyorum.