eğer lüks içinde yaşayabiliyorsan mesela bi yalı da. doğru önermedir. istanbul un nüfusu şöyle en fazla 3.5 - 4 milyon olsa, denizi kirletilmemiş mimarisi tıpkı paris, roma, amsterdam gibi eski tarihi dokusunu korumuş olsaydı, tartışmasız dünyanın en güzel şehri olurdu.
domuz gibi bi yere doluşmuşsunuz yaşıyonuz orda amk göt kadar şehir 20m insan.
değildir. ben yarın siktir olup gidiyorum mesela.
Göreceli bir konudur. Zenginsen istanbul en yaşanılası yerdir. Fakirsen hiç çekilmez. O yüzden ben ara sıra gidiyorum, iyi geziyorum.
Kesinlikle hak veriyorum canım şehirim ❤️.
Ayrıcalık falan değildir. Şöyle söyleyip durmayın amk insanları yönlendirip durmayın yeterince fazlalık var şehirde.
istanbul’da lüks içinde yaşabilecek ekonomik gücü yok herhalde.
istanbul’u bağcılar ve taksimden ibaret sanıyor ki böyle diyor.
istanbul türkiye değildir. Türkiyenin hiçbir yeri bu kadar pahalı, kalabalık, hızlı ve büyük ve güzel değildir. istanbul'da yaşamak hem ayrıcalıktır, hemde sıkıntıdır. Gezersin eğlenirsin aktivitesi boldur ama eve dönerken bütün güzellikler biter.
gerçekten büyük ayrıcalıktır. dünyanın en boktan kuru kalabalığına sahip şehri istanbul'da yaşamak sabır gerektirir. bunu başarabilen insanlar ayrıcalıklıdır.
ne demiş oscar wilde;

"Bana lükslerimi verin,gereksinimlerim olmadan da yaşarım."

emmoğlu şimdi pere lachaise'da yatıyor biz napıyoruz istanbul'u dinliyoruz gözlerimiz kapalı. ha bir de metro açılıyor bugün sanki adam tüm mal varlığını satıp bize metro yaptı ortamda da öyle bir hava var.
boğaz'da villan yoksa, o kadar da ayrıcalıklı olmayan durumdur.