bugün

istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın açıklaması.

http://www.haberedikkat.c...de-bedava-internet-donemi
muhalefet şokta sanırım. yoksa bunun üzerine konuşamamalarının başka bir sebebi yok. *

(bkz: hani nerde muhalefet)
zaten dolu olan otobüsleri daha da doldurmaya yarayacak olan uygulamadır, sırf bedava diye işsiz güçsüz insanların marmaray'a bindikleri bir ülkede olmayacak uygulamadır.
gerçekten gerekli bir uygulamaydı malumunuz zaten full oturuyoruz rahat rahat geniş geniş ! canımız sıkılıyor internete girmek istiyor insan. hani bu kadar boş ve rahat bir ortamda da internetten başka bir şey insanın can sıkıntısını gideremez .bravo .

edit : abi entry i beğenmeyene saygım sonsuzda merak ettim bunlara otobüste özel yer falan mı tahsis edilmiş. yok yani benim bindiğim otobüslerde genelde hapşursan patlıyorda.
keşke her sene seçim olsa dedirten.
fazla yüklenmeden googleye bile 4 dakikada bağlanılacak yeni dönem.
önce klima yerine havalandırmaları açmaktan vazgeçsinlerde sonra wireless koyarlar.
millet otobüste metrobüste götüm götüm yolculuk yaparken kimsenin aklına wireless gelmiyorki.
12 yıl önce internet seviyesinden haberi olmayan teenagerler çok extrem birşeymiş gibi davranıyorlar. o zamanlar 33.6k modemle internete girip vakit geçiriyorduk belki 56k. kablo falanda bazı şehirlerde vardı sadece
tanım : güzel uygulama geç de olsa.
saçmalıktır. sırf bundan yararlanmak için boş boş, gereksiz yere otobüs kullanarak kalabalık yaratacak insanlar vardır. hemde çokça var bunlardan.
kimilerini bu hizmete nasil bok atarim acaba diye beyinlerine fazla mesai yaptirmis gayet guzel uygulama.
sayın kadir topbaş starbucks'a kafa tutmaktadır. *
örneğine gelişmiş ülkelerde dahi rastlanılmayan, ak partinin büyük başarılarından birisi olacaktır.
abi bana bu adamların ülkede başka sorun yokmuş gibi zaten sıkışıklıktan nefes dahi alınamayan otobüslerde interneti neye dayanarak kullandırtmaya çalıştığını biri açıklasın lütfen ya.

internet kullanmayan kişinin kaldığını zannetmiyorum(en azından istanbul'da). interneti kullanmayan iş yeri yok, çoğu evde internet var. Ee? ne gerek var?

bu uygulama için harcanan paraları ha çöpe atmışsınız ha otobüslere internet getirmişsiniz, hiçbir farkı yok.
"trafiğe çözüm bulamadık, bari insanlar trafikte sıkılmasın"a çözüm getirmişlerdir.
bir an önce başlasada kullansak dedirten dönemdir.
benim bindiğim otobüsler hiç de sıkışık değil. ayrıca sen ayaktasın diye oturan adam internete giremesin mi?
otobüse binmeyenlerin otobüse binecekleri ve otobüse önceden de binenlerin uygulama başladıktan sonra uygulamayı başlatanın mübarek annesine küfür edebileceği entiridir.
ilk başta sakin olmalıyım. yoksa küfürlü yazıcam. başlıyorum.

tamam teknoloji çok önemli. hayatımızın zaten bi çok yerinde olmazsa olmazımız. ama bir de gerek yokken hayatımıza zorla teknolojiyi soktuğumuz yerler var. götümüzden uydurduklarımız yani. internete filtre getir, gezi parkı hakkında faceten veya twitterdan akp aleyhine yorum yapanları evinden aldırtıp sorguya al, öğrencilerin kızlı erkekli muhabbet, kadınların kaç çocuk doğuracağı, kaç yaşında evlenmemiz gerektiği, karımın normal doğum mu yoksa kürtajla mı doğum yapması gerektiği. yeter ulan bıktım. bunlar yetmedi insaları laik-dindar-alevi-sünni-türk- kürt diye ayır. özgürüz ya sözde.

farklı fikirleri yasakla. farklı düşünenin kellesini uçur hemen. farkı soru soran ya da farklı düşünen bi insanları ertesi gün işinden kovdur. sonra insanlar daha da özgür olmalı, olayları her yerden takip edebilsin, işlerini hemen halledebilsin diye halk otobüslerine internet koy. he amk he. ulan zaten orda okuduğumuz olayları olayları yazan adamlar sizsiniz. orda 1 ay sonra hangi gazeteciyi işinden kovduracağınızı da yazın da boşuna beklemeyelim halk otobüsünün içinden nete bağlanacağız diye. yani medya elinizde olduğu için internete ne çıkacak ne çıkmayacak zaten sen karar veriyosun. olmayıversin efendim. inanın çok şey kaybetmeyiz. inanın insanlar kafasını kaldırıp 2 kelime daha konuşur ve birbirini anlamaya çalışır. belki o otobüste internet olmasa yanımdaki doğulu bi vatandaşla muhabbet edeceğim ve fikirlerim değişecek. belki sünni ve dindar bi vatandaşımız alevi bi vatandaşın dine bakışını birinci ağızdan duyup 'aleviler dinsizdir' tabusunu kendi içinde yıkacak. doğruyu öğrenecek. yok amk kimse kimseyle konuşmasın. kafanızı önündeki ekrana eğin ve dikin gözünüzü, internete bağlanın. ve biz size medyadan ne gösteriyorsak onları okuyun.

oldu olacak şoför koltuğunun oraya modem koysunlar. net ağırlaşınca bi reset attırırız şoföre. düzelir hemen. bi de orda şoföre acıyorum amk. herkesten akşama kadar şu soruları duyacak.

-şifre ne?
-sınırsız mı?
-net neden ağır? neden yavaş?
-modem nirde? reset atalım.
-şofer amca net niye kesildi?

gibi cümleleri duyacaklar bundan sonra. ulan adamlar zaten istanbul trafiği gibi bi yerde can taşıyolar. hem de bu saçma şehrin trafiğinde. reva mıdır bu? yola mı baksın soruyu mu cevaplasın?

şoförün dikkatini dağıtmayın diye hayvan gibi yazı var. ama şoförün dikkatini dağılması için devlet bizzat çaba harcıyo. onu nasıl yapsak baboli.

ama tüm olumsuz fikirlerime karşı gerçekten güzel bi uygulama. her şehirde her ilde olmalı. hata küçük modemler olsun. dağıtsınlar bize bunları. kıçımıza sokup yayın yaparız her yerde. doğru bir uygulama. türkiyenin problemlerinden biriydi çünkü halk otobüsünden nete giremememiz.

wireless şifresi: kıçımdanayrılma123456789

durum özeti: at sikine kelebek konması.

edit imla.
(bkz: Durak yok yola devam)
Mağlum istanbul trafiğinde ayakta durup sıkılacağına olması gereken gelişme. Artık herkes mobil internet aboneliğini kapattırır sırf bedava internete girmek için otobüse biner.

Edit: bu kadir amca ne iyi amca millet sıkılmasın diye neler yapıyor. Vatandaşın eline kitap vereyim bilgilensin demiyor. Millet sözlüğe, facebook, twitter'a girsin diye neler yapıyor.
O zaman bu otobüslerde toplanan beleş wificiler olur. Zaten yer bulmak sıkıntı bu gidişte otobüse binene ödül vermek lazım.
milletin oturmaya fırsat, ayakta durmaya yer bulamadığı otobüslere wireless gelmiş. çoh yaşa başganım böyük adamsın! ülkece tek derdimiz otobüste check in yapamamaktı zaten.
(bkz: bak melih adamlar neler yapıyor)
Twittera daha rahat girebilirsin diye melih Gökçeki kandirip istanbuldan aday yapmamiza yarayabilecek durumdur.