bugün

istanbul fatih'te bir kişi donarak hayatını kaybetmiş.

görsel
https://t24.com.tr/video/...k-hayatini-kaybetti,25499
(bkz: erkek sığınma evi)

dünya genelinde evsiz, sokakta yaşayan erkek sayısı daha fazla olduğu halde inatla kadın sığınma evi yapıyorlar. erkek sığınma evi de istiyoruz. evet.
o saatte sokakta ne işi varmış diyecek bakan aranıyor.
Sanırım New yorktaydı. Artık binalara ruhsat verirken evsizler için de bir kısım ayrılacak her binada gibi bir şey okudum. Tabi teknik detayını bilmiyorum ama bizim de evsizlere dair bir önlem alma zaruretimiz var.

Aslında bu tamamen zihniyet meselesi.

Evsiz adam, bir noktadan sonra çaresiz bir adama dönüşebilir. Çocuğunun önünü keser, eşinin çantasını alır. Nihayetinde yaşanabilir bir ortam sağladığın her insan, senin güvenliğine yapılan bir katkıdır.

Tabi ekonomik durumumuz ortada. Evsizler için her şehirde bir tesis yapamayız. Fiili bir imkansızlık var. Öte yandan bir de ölücüler var. Bu tesisi yapsan otele para vermeyeyim diye gider orda yatar.

Böyle bakınca boş konuştuğumu anladım. Ben, gidiyorum.
Bre siz politikaya girmeden iki soz edemez misiniz?

Biri bilmem ne soyler biri bilmem ne?

B*k far yin mi?

Tanim: gecmis olsun arkadasimiza. Ozunde istanbul’un bicimli yerlerinde yalnizca geceleri de olsa kimi salonlar evsizler icin ayriliyor.

Tabi sokaktaki insanin da bunu bizler gibi bildigini biliyor muyum, hayir.
Adam suriyeliymiş, Fatih Suriyeli dolu zaten.
Herkesin bu soruna El atmasi lazım, akp Chp farketmez. En azından camilerde kîslari barinmalari saglanamaz mi? Karinlari doyurulsa fena Olmaz mi
hukumet posete zam yapsin politikacilar birbiriyle cekissin
Halk birbirine camur atsin
Digeri sarayda sefa sursun
Evsizler sokakta donarak ölsün
Herseyi anlarimda bekciler ne ise yariyor amk.
Türk değil mi, siktir edin.
Bırakın gebersin, nasıl olsa daha çok var...
Önemli olan Suriyeli kardeşlerimiz açta, açıkta kalmasın....

Eminim ki böyle geçiyordur içinden birçok akp sevicisinin..

Eğer bir türk bile soğuktan, açlıktan değil ölmek, hasta bile olurken sen kalkıp elin kalleş arapını dert ediyorsan,ısıtıp doyuruyorsan, yazıklar olsun senin cebindeki türk kimliğine.
Türkiyede bir vatandaş sokakta donarak ölüyorsa bu herkesin, devletin milletin belediyelerin hepsinin sorumluluğundadır.

--spoiler--
istanbul’da kahreden olay: Donarak hayatını kaybetti

istanbul Fatih’te kimliği belirlenemeyen bir evsiz kaldırımda donarak öldü. Bahtaniyeye sarılı halde hayatını kaybeden kişinin cenazesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

istanbul Fatih’teki Emin Sinan Mahallesi, Yeniçeriler Caddesi üzerinde merdivenlerde hareketsiz bir şekilde duran evsizi gören vatandaşlar, durumu hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

ihbarın üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, merdivenlerde hareketsiz duran kişinin donarak hayatını kaybettiğini tespit etti. Üzerinden kimlik çıkmayan ama isminin ibrahim olduğu öğrenilen kişinin cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için savcının talimatıyla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. (DHA)

https://www.sozcu.com.tr/...lay-donarak-oldu-5544039/
--spoiler--

görsel
akit gibi gazete görünümlü tuvalet kağıtlarında imamogluna baglanarak yapılacak haberlerin öznesini oluşturacak adamdır.
Akepe doneminde olmustur.
istanbula bu kadar arap doldurmayın demiştik. zamanında söylediğimiz bir çok şey gibi bu da dinlenmedi.

bu şehrin kapasitesi almıyor. insanlar barınamıyor, yaşayamıyor. zaten geçinmenin çok zor olduğu, ekonomik krizin insanların belini kırdığı bu ülkede bir de milyonlarca arap doldurursanız neler olmaz ki..

son seçimlerde fatih belediyeseinin akp oyları ciddi oranda düşmüştü. belki fatihi chp alsaydı fatihte araplar bu kadar olmayacaktı.
filistine milyar doları gömdü

mısıra milyar doları gömdü

suriyeye milyar doları gömdü

kendi vatandaşına

pere yoh pere.

hani lan bu akabe dünyaya yargı dağıtıyordu ?

kıçına don alamıyor

vatandaşı sokakta ölüyor.
Bundan 2 ay evvel yetkili mercilere böyle bir vaka bildirmiştim. Evsiz birisi sokakta yatıyor, üzerine yağmur yağıyor, sosyal devlet görevini yapsın kişiye barınak sağlasın şeklinde şikayette bulundum.

Yetkili merci bir tarih söyledi ve o tarihte kapalı spor salonlarına evsizlerin donmaması için alındığı gibi şeyler geveledi.

Peki o halde bu adam nasıl dondu. Hemen siyaseten çirkefliğe girişmiş herkes. Aslında bu kadar insan hayatına verdiğimiz değer. Eğer bizim sokağımızda birisi ölüyorsa, hepimizin bunda günahı vardır. Yazık gerçekten çok yazık, insan sevmememe rağmen yine de üzüldüm bir canlı yaşam formunun çok saçma bir neden ile can vermesine.
acınası bir ülke olduk.
suriyelilere 47 milyar dolar harcayan akape'nin iktidar olduğu dönemde ölen türk vatandaşıdır.

arap seviciler havlamaya başlamış yine.
insan bazen oturduğu sıcak evden utanıyor.
Soğuktan ölmek, bu zamanda...

Uludağ'da kaybolan dağcıları günlerce aradık, donmadan yetişemedik.

Gözümüzün önündeki bu insanı ise aramadık ama yine de yetişemedik.

Gözümüzün önünde yaşanan dramlara seyirci dahi değiliz. Üzücü.
Herkesin yeni yılı coşkuyla kutladığı gecede, istanbul fatih’te bir apartman girişinde soğuktan donarak ölmüştür. Evsizlik, sahipsizlik ve ekonomik zorlukların sonucudur.
ilçemde meydana gelmiş üzücü olaydır. fatih in her yerinde onlarca var bu insanlardan. parklarda atm kenarlarında köprü altlarında sur diplerinde.. her yerde görüyorsun. bir veya iki kış boyunca bu insanları belediye ekipleri toplayıp bir kısmını silivrikapıdaki sosyal tesislerde kalanlarını kapalı spor salonlarında muhafaza etmişlerdi. uygulama hala devam ediyor mu bilmiyorum ancak son 2 senedir gene çoğaldı bu sokakta yaşayan insanların sayısı. vatandaş olarak bizim elimizden sadece denk geldikçe bir günlüğüne gıda ihtiyaçlarını karşılamak veya battaniye üst baş ( o da geçici tabi neticede ne kadar dayanır ki sokaklarda ) yardımı yapmak geliyor. ne yazık ki barınma sağlayamıyoruz hemen hemen hiçbirimiz. işi siyasete dökmek belki doğru değil ama başka ülkelerden gelenlere barınma sağlanırken kendi insanımızı soğuktan dondurmak...
Abi yazık günah ya çevremizdeki bu tarz insanları fark etmeliyiz.